Wpis z mikrobloga

hej mircy, po wielu dniach, miesiącach prób, udało się. Wyszedł mi KEBAB w domu, lepszy niż w mojej ulubionej kebabiarni. W obu wersjach - kurczak i baranina (ale naprawde wołowina, bo kebiabiarnie robią baranine z wołowiny). Powiem wam satysfakcja over 1000 :D
Z nietypowych rzeczy - zamówiłem takie cienkie chlebki pita, "kieszonki" kosztowały ok 40 zł za 50 sztuk. No nie da się mniej ale te kieszonki robią robotę - zamroziłem 45 :D i będzie na pare miesięcy. Dla zanęty zdjęcie, jak ktoś chętny na przepis/opis przygotowania dajcie znaka - może zrobię wykop o tym? #kebab #kuchnia #gotujzwykopem
Tichy - hej mircy, po wielu dniach, miesiącach prób, udało się. Wyszedł mi KEBAB w do...

źródło: comment_5NEK0VDDMGHvrmWuvSF90TJLGX1uAWfH.jpg

Pobierz
  • 103
@absinth: ale było oke :D tylko mi jakoś lepiej sie widzi z opiekacza - proscięj, szybciej i się fajniej skrawa niż z rusztu , ruszt do tego sie kręci w pionie i ten sosik cały skapuje, tutaj na opiekaczu to mięso trochę w tym sosie się piecze.
@Tichy: mój piecze w poziomie :) ale fakt, tłuszczyk skapuje- musiałbyć podlewać w trakcie :) chyba, że spróbować stestować pieczenie w rękawie...
@lololo: a nie wiem pewnie woda i mąka :D wiec z tą szkodliwościa różnie :D można utyć, zachłysnąć i dostać wstrząsu jak ktoś uczulony. nie mowiąc o tym że pszenica zawiara gluten :D
@Tichy: nieeeeeeeee no takim świrem nie jestem.. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie sie pytam czy są jakieś syfiaste dodatki do mąki i wody... ale ok, dzieki, pozdro z kebabem