Wpis z mikrobloga

@Djelon: Dzięki za zawołanie!:)
@projektymodo: Też przymierzam się do tarasu (do tej pory wyznaczyłem wstępny zarys i kupiłem bloczki;p).
Za namową fachowców z pewnego portalu ( ͡° ͜ʖ ͡°) i na podstawie własnych rozważań robię taras "pływający", oparty na bloczkach na kilkunastu cm podsypki piaskowo-cementowej, nie związany na sztywno z budynkiem. Doszedłem do takiego wniosku, bo teren mam raczej ustabilizowany (glina, ale grunt pod przyszłym tarasem
legary sosna, deski taras modrzew syberyjski, rozstaw pod deski 80- 90 cm , słupki legary w granicach 1,5 m

zastanów się tylko czy nie zrobić otworów pod słupki , zamiast bloczków możesz wylać fundament tak jak jest to u mnie, ja widziałem że niektórzy robią taki szalunek z tekturowych rur po kablach , wtedy ten stalowy but mocujesz po zalaniu , jeżeli masz stabilny grunt to może i nie trzeba robić tego
@projektymodo: Mój taras będzie miał wymiar tylko 4x6 m, więc zdecydowałem się zrezygnować z kopania i betonowania słupów na rzecz gęstszego układu bloczków (co 80-90 cm), żeby równomiernie rozłożyć ciężar. Słupy musiałyby być osadzone bardzo głęboko, a i tak nie wyeliminowałbym ryzyka "wypchnięcia do góry" przy przemarzaniu.
A jak coś osiądzie, to odkręcę deski i jeszcze raz ustawię poziom na szpilkach z pręta gwintowanego.( ͡° ͜ʖ ͡°)