Wpis z mikrobloga

via Android
  • 8
@GMN1

@sebek_r: No zobacz ja płacę podatki a nie mam ani własnej szkoły, drogi, czy szpitala.


A jak byś nie płacił podatków to byś miał? Jestem ciekawy czy gdyby dostał swoją wypłatę bez płacenia podatków to starczyło by tobie na szkołę dla dzieci albo terapię onkologiczna dla kogoś z twojej rodziny lub ciebie?

I ty poważnie sądzisz, że wszystkie (albo większość) podatków idą właśnie na to??? A nie na socjal?


Ty
via Android
  • 2
@GMN1

@sebek_r: Tak, serio twierdze, że większość podatków jest marnotrawiona. Polskie drogi sa droższe niż autostrady przekuwane pod alpami.

Mógłbyś podać mi na to jakiś dowód? Bo jeszcze nie spotkałem się z taką informacją ze sprawdzonego źródła.

Nie mam dzieci. Jak zachoruję - nie łudzę się że ktos mnie będzie leczył. Nie płacąć podatków miałbym 2 000 000 zł na prywatne leczenie. Tak będę zdychał w kolejce do lekarza.

Może kiedyś
via Android
  • 15
@GMN1

@affairz: Ale nie żyjemy w kapitalizmie. A co złego w tym, że ktoś sobie coś kupuje? A jak ktoś ma córke i jej nie oddaje w użytkowanie społeczeństwa, tylko trzyma żeby oddać ją za mąż za porządnego - to też źle?


Ja na prawdę nie chce używać argumentum ad wiekum, ale stary ile ty masz lat? Bo coś czuję, że jeszcze jesteś przed pierwsza pracą...