Wpis z mikrobloga

@OCISLY: Przychodzi taki moment w życiu kiedy człowiek zaczyna zwracać uwagę na takie rzeczy. Do obcych ludzi zwraca się per pani/pan zamiast "ej ty" albo "ej ziomek", latem nosi lniane spodnie zamiast krótkich spodenek itd. Nie do końca jest to związanie z wiekiem, raczej z tym w jakim towarzystwie się ktoś obraca. Nie chcę tu nikogo obrazić, takie jest moje zdanie.
Widzieliście kiedyś lekarza czy wykładowcę w spodenkach?
Studenciaki też nie
@OCISLY: No pewnie, w dresie na pogrzeb, bo jest mi wygodnie. Obowiązuje nas pewien kod kulturowy i wykopki ogarniają że na pogrzeb zakłada się ciemny garnitur, ale noszenie lnianych spodni latem jest już wyższą szkołą jazdy. A jest to element tego samego systemu. Różnica w respektowaniu wyższych poziomów tego systemu zależy jedynie od poczucia godności danej jednostki.
@OCISLY: Pierwsze słyszę, konto już jakiś czas. Ale przykładowo ja jak nie idę w jakieś bardziej istotne miejsce, chodzę po prostu w bawełnianych dresach, a w lato w krótkich spodenkach a'la piłkarze. Gunwo komu do mojego wyglądu, zwłaszcza że mam przyzwoitą figurę, a w istotne miejsca ubieram się "biznesowo" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dalej: będąc w domu, jakbym chciał, mógłbym nawet białe skarpetki i kubotki oraz dziurkowany
Widzieliście kiedyś lekarza czy wykładowcę w spodenkach?

Studenciaki też nie powinny chodzić na zajęcia w spodenkach, tak samo jak nie chodzi się w spodenkach do kościoła, o coś takiego tu chodzi, łapiecie?


@Mumbaj: To jest właśnie bardzo głupie. Co komu robi za różnicę w co się ubiorę na zajęcia? Moim zdaniem lepiej jest, gdy mi wygodnie i chłodno, przez co mogę uważniej słuchać. Jakie korzyści ma wymóg ubrania długich spodni do
@novixm76 już nie przesadzaj. Widzisz w tym gdzieś ujmę? Przeczytają Twój post ludzie z tagu #przegryw i zaraz jedynymi spodniami, które założą podczas takich upałów będą czarne sztruksy i długie skiepy marki Sport.

To zdjęcie z Panem z białymi/beżowymi spodenkami i takimi mokami to klasycznie włoski styl i wygląda dobrze. Co miał? Nogi golić?
@Wysztiglowany: no pewnie że widziałeś, poza tym istnieje jeszcze coś takiego jak kontekst sytuacyjny który ma większe znaczenie niż wykonywany zawód, na plaży nawet lekarz czy profesor w długich spodniach nie będą #!$%@?ć.
Jaja sobie robisz? Męskie owłosienie nigdy nie będzie tak estetyczne, jak np. owłosienie psa.


@novixm76: nie no całkiem poważnie pisałem, zupełnie nie wiem skąd ci to przyszło do głowy, przecież to jest poważna dyskusja na mirko ( ͡º ͜ʖ͡º)