Wpis z mikrobloga

Witam ponownie, wczoraj obiektem ankiety był "Interstellar" z 2014 roku. 83,58% wykopków widziało ten film. Średnia ocena dla tego filmu na wykopie wynosi 8,10%. To więcej niż na filmwebie (7,9%) i mniej niż na IMDB (8,6%).

Dzisiaj weźmiemy na tapetę film "Czarna pantera" z 2018 roku. Opinie o filmie mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Następne głosowanie w środę - zajmiemy się wtedy filmem "12 gniewnych ludzi" z 1957 roku.

Tag do obserwacji: #wykopowefilmy

WAŻNE! Prócz głosowania proszę także o plusowanie ankiet, gdyż samymi głosami nie da się już wejść w gorące, a jest to konieczne żeby w zabawie wzięła jak największa liczba osób. Dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zasady: Oceniamy różne filmy z różnych gatunków i różnych okresów (najpierw te najpopularniejsze, potem się zobaczy). Głosujemy na oceny od 1 do 10 by potem uśrednić ocenę dla danego filmu. Celem jest 1) sprawdzenie gustu wykopków oraz 2) sprawdzenie jak uśrednione oceny będą się różnić od tych na IMDB i filmwebie. Głosowania będą się odbywać co 1-3 dni w zależności od mojego czasu.W komentarzach będzie jeszcze jedna ankieta na temat tego czy widziałeś ten film. =

Proszę o głosy, plusy i obserwowanie tagu.
Miłej zabawy :)

#glupiewykopowezabawy #ankieta #film #wykopowefilmy #mirkoserial #marvel
AurenaZPolski - Witam ponownie, wczoraj obiektem ankiety był "Interstellar" z 2014 ro...

źródło: comment_OCxjdJkoW18B3Oxck8IQXpx8km0VTwZY.jpg

Pobierz

W skali od 1 do 10 na ile oceniasz film "czarna pantera"?

  • 1 27.5% (885)
  • 2 4.2% (136)
  • 3 5.4% (173)
  • 4 6.3% (202)
  • 5 10.3% (331)
  • 6 15.5% (497)
  • 7 16.9% (544)
  • 8 8.6% (277)
  • 9 2.6% (84)
  • 10 2.7% (87)

Oddanych głosów: 3216

  • 180
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: Filmu nie widziałem, ale ze zdjęć wygląda jak próba dowartościowania czarnych wobec ich nikłej historii cywilizacyjnej przed spotkaniem białego człowieka. No ale wygląda całkiem obiecująco, jakiś nowy pomysł przebijający się przed schematologię marvela.
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: Pomysł z ankietami może i fajny, ale nie na mirko. Co z resztą widać po ocenach. Ludzie pozujący na inteligentnych będą wystawiać filmom rozrywkowym niskie oceny bo hurr durr takie to płytkie, durne i cukierkowe, a ja to oglądam poważne kino (i w większości przypadków powołują się na Smarzowskiego albo innego Finchera XD).

Jak dla mnie Black Panther to 9/10. Niektórzy tu wypisują takie głupoty, że wydaje mi się jakby
  • Odpowiedz
mocne 5, ciekawy film o superboahterach ale niepotrzebnie jebniete #!$%@? o kolonizacji jakis winach i innym gownie xD jak by to byla nasza wina ze jak bialy wynajdywali dziala statki i kolonizacje to oni biegali z dzidami i budowali chatki z gowna


@Sweet_acc_pr0sa: mocne 5, ciekawy film o superbohaterach ale niepotrzebnie jebniete #!$%@? o rozbiorach i jakis winach i innym gownie xD jak by to byla nasza wina że jak Prusak
  • Odpowiedz
Może i nie jest to wybitne kino, ale liczba ocen 1 to jakieś nieporozumienie xD


@mlody18: Dokładnie, to nie była aż taka porażka. Ja osobiście oceniłem na aż 2.
  • Odpowiedz
@Naxster głupoty gadasz. Jesteś niby ten szef co się naczytał głupot o żabach i teraz próbuje na siłę zainteresować tym innych. #pdk Ale niech będzie, podaj 3 rzeczy dla których ten film jest wart oceny powyżej 5/10 bo sam jestem ciekaw
  • Odpowiedz
@bianco86: dla mnie skala zaczyna się od 8. Tyle ma film w pełni poprawny, czy może w każdym aspekcie wykonany bezbłędnie. Jeżeli ma do tego duszę, głębię i przesłanie jest 10. Jeżeli ma głębie, przesłanie ale ma pewne błędy dość wyraźne to jest 9tką.
Także nie powiem ci powodów dla których dla mnie jest powyżej 5. Powiem ci dlaczego nie jest 8
- efekty wizualne choć bardzo dobre w większości, mają
  • Odpowiedz
I w którym momencie film ma wymowę o biednych czarnych, co kradną przez białych?


@wcfilmowe: niemalze dosłownie coś takiego pada z ust antagonisty lub/i jego ojca. Sa to postaci złe, ale jest to w filmie.

takich jak słuszność lub niesłuszność wspierania krajów trzeciego świata, zamykania się na problemy innych nacji


@wcfilmowe: film bardzo wyraźnie staje po jednej stronie bez pokazania konsekwencji. Trochę szkoda. W sumie ciekawsze by było, jakby antagonista
  • Odpowiedz
niemalze dosłownie coś takiego pada z ust antagonisty lub/i jego ojca. Sa to postaci złe, ale jest to w filmie.


@Naxster: Jasne, chodziło mi bardziej o to, że nie jest to morałem filmu. Przedstawili to jako błędne myślenie, a nie prawdę objawioną.

film bardzo wyraźnie staje po jednej stronie bez pokazania konsekwencji. Trochę szkoda. W sumie ciekawsze by było, jakby antagonista dostał się do kraju bo otworzono granice. A otworzono jest
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: właśnie ja odnioslem wrazenie ze konflikt polegał na "otwarcie pozwoli nieść pomoc ale wymusi niesienie pomocy". Ich roznica bylo ze nowy król chciał bronić swoj lud - wakandczykow a killmonger swoj lud - wszystkich czarnych. Otwarcie granic wyszło jako coś co dawno powinni zrobić ale tradycja i dlatego nie zrobili. Killmonger nie zdobyl broni bo granica, tylko dlatego ze dali mu rządzić. Jak mowili o ryzyku ujawnienia to mowili o
  • Odpowiedz
murzyńskie dzieciaki w końcu się doczekały na jednego, jedynego czarnego superbohatera


@to_jest_chyba_kurcze_zart: dzięki, tak myślałem - producentom się target poprzestawiał. Dawno takiej żenuncji nie widziałem.

To chyba pierwszy raz jak się z Pietrasem zgadzam.
  • Odpowiedz
Niech nikt nie próbuje zaprzeczać, bo się ośmieszy i oznaczy jako fanboy tego pseudokina.

@HAL__9000: Powiedział typowy, pospolity fanboy Kubricka dla którego potwarzą jest jakakolwiek krytyka jego dzieł, ale sam nie bardzo potrafi powiedzieć dlaczego poza klasycznym "nie zrozumiałeś" xD

Jak ci nie pasuje dany rodzaj filmów to go omijaj szerokim łukiem - to nie powinno być takie trudne gdy są tak wyraźnie oznaczone wielkim logiem MARVEL. Rzucanie w ciemno 1/10
  • Odpowiedz