Wpis z mikrobloga

Witam ponownie, wczoraj obiektem ankiety był "Interstellar" z 2014 roku. 83,58% wykopków widziało ten film. Średnia ocena dla tego filmu na wykopie wynosi 8,10%. To więcej niż na filmwebie (7,9%) i mniej niż na IMDB (8,6%).

Dzisiaj weźmiemy na tapetę film "Czarna pantera" z 2018 roku. Opinie o filmie mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Następne głosowanie w środę - zajmiemy się wtedy filmem "12 gniewnych ludzi" z 1957 roku.

Tag do obserwacji: #wykopowefilmy

WAŻNE! Prócz głosowania proszę także o plusowanie ankiet, gdyż samymi głosami nie da się już wejść w gorące, a jest to konieczne żeby w zabawie wzięła jak największa liczba osób. Dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zasady: Oceniamy różne filmy z różnych gatunków i różnych okresów (najpierw te najpopularniejsze, potem się zobaczy). Głosujemy na oceny od 1 do 10 by potem uśrednić ocenę dla danego filmu. Celem jest 1) sprawdzenie gustu wykopków oraz 2) sprawdzenie jak uśrednione oceny będą się różnić od tych na IMDB i filmwebie. Głosowania będą się odbywać co 1-3 dni w zależności od mojego czasu.W komentarzach będzie jeszcze jedna ankieta na temat tego czy widziałeś ten film. =

Proszę o głosy, plusy i obserwowanie tagu.
Miłej zabawy :)

#glupiewykopowezabawy #ankieta #film #wykopowefilmy #mirkoserial #marvel
AurenaZPolski - Witam ponownie, wczoraj obiektem ankiety był "Interstellar" z 2014 ro...

źródło: comment_OCxjdJkoW18B3Oxck8IQXpx8km0VTwZY.jpg

Pobierz

W skali od 1 do 10 na ile oceniasz film "czarna pantera"?

  • 1 27.5% (885)
  • 2 4.2% (136)
  • 3 5.4% (173)
  • 4 6.3% (202)
  • 5 10.3% (331)
  • 6 15.5% (497)
  • 7 16.9% (544)
  • 8 8.6% (277)
  • 9 2.6% (84)
  • 10 2.7% (87)

Oddanych głosów: 3216

  • 180
  • Odpowiedz
@Bekonik człowieku, nawet nie widziałem filmu, dosłownie chyba dwa filmy w całej historii mojej przygody z kinematografią oceniłem na "1", ale piętnowanie takiego zachowania bez dobrych argumentów jest żenujące.
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: dawno nie widzialem tak napchanego rasizmem filmu jak Czarna Pantera. Sami pompują swoje stereotypy. No i dysonans między kreowaną w filmie rzeczywistością (wysoko rozwinięte państwo-miasto vs. no.... po dziś dzień mają w Afryce głównie chatki z gówna) a tą prawdziwą jest absurdalnie wielki. I robienie z kobiet super-naukowca i super-wojowniczki, a z kolesi rozedrganych, uczuciowych, najpierw działających a potem myślących - to już standard, którego nie warto komentować. Żałuję każdej
  • Odpowiedz
7/10 myślę zasłużone. Dupy nie urywa, ale jest interesujący i wciąga. Trzeba obejrzeć na pewno przed nowymi Avengersami bo jest też wątek z Pantery i warto wiedzieć o co chodzi.
  • Odpowiedz
@uirapuru zdajesz sobie sprawę że to nie wymyślili współcześni scenarzyści zarażeni polityczną poprawnością tylko dwóch białych kolesi w latach 60 gdzie rasizm był na porządku dziennym? W tym filmie nie ma nic dodanego od współczesnych twórców, i jest przedstawieniem komiksu który dobrze uzupełnia uniwersum Marvela związanym z Avengersami. Zresztą co jest złego w tym że murzyńskie dzieciaki w końcu się doczekały na jednego, jedynego czarnego superbohatera (bo wszyscy inni są biali, jeżeli
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart: ale czy ja oceniam dzisiejsze czasy przez pryzmat tego filmu lub film przez pryzmat czasów? nie. oceniam moje wrażenia o filmie. jesli chcesz powiedziec, ze to co odbieram jako rasizm kiedys nim nie było - to jak powiem, ze to glupi film dla glupich czarnuchów, to nie powinno sie mnie oceniac, bo ktos gdzies kiedys moze tego nie potraktować jako rasizm? ;)
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: Jakby go wsadzili jako Afroamerykanina z USA, to by jeszcze jakoś uszło (w końcu większość bohaterów to zbieranina pajaców w majtkach, jeden nowy nie zrobi różnicy).

Ale tworzenie od podstaw jakiejś wysoko rozwiniętej cywilizacji czarnych to już śmiech na sali.

Wiadomo do czego referują i wiadomo jaką dziurę chcą zasypać.
  • Odpowiedz
efekty specjalne [] są na najwyższym poziomie.


@UberKatze: nie. W wielu miejscach widać było ostro niedostatki, zwłaszcza na koronacji ludzi powklejali na skałki. W wielu scenach akcji były tez rozmazane tła a i pantera skakała gumiasto
  • Odpowiedz
Tak jak pisałem jedynkę spokojnie można dać jeżeli miało się jakieś tam oczekiwania i film poszedł w kompletnie innym kierunku, negatywnie zaskoczył albo wręcz zniechęcił do bohatera


@bianco86: można też dać bo pani w kinie przypaliła popcorn. Tak czy siak nie jest to w żaden sposób uargumentowana rzetelna ocena. Jest to zwyczajne "nie lubie, 0/1000"
To, że ktoś miał oczekiwania kompletnie NIC nie zmienia w tym jaki film jest, chyba, ze
  • Odpowiedz