Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Pytanie nowicjusza. Chodzi generalnie o WordPress i jego strukturę. Wiem, że index.html tworzy się dynamicznie na podstawie różnych skryptów i funkcji, ale czy jest jakiś sposób edycji treści oraz funkcjonalności poszczególnych widgetów z danego motywu?

Na ten przykład, bardzo prozaiczna rzecz, ale w darmowym motywie esteem:

https://demo.themegrill.com/demos/?theme=Esteem

Mamy środkową sekcję z przyciskami 'read more'. Wszystko cacy, ale gdzie do cholery mogę znaleźć miejsce do zmiany na 'czytaj więcej'? Mogę to zrobić jakimś skryptem/funkcją? A może wtyczką?

Chciałbym też, by button przenosił mnie w dowolnego linka, a nie narzuconego przez motyw.

I ogólnie, są jakieś sposoby na szybką edycję szablonowych sekcji, czy muszę grzebać w plikach/php?

Próbowałem, szukałem, googlowałem i nic. Może jest jakiś dobry Mirek, który podpowie co w takiej sytuacji należy zrobić. Będę wdzięczny!

#pytanie #wordpress #frontend #webdev
  • 8
@matixrr: @Poise: @asd1asd: Oczywiście, że znalazłem tłumaczenie motywu czy wtyczki do tego, oraz sprawdziłem dokumenty, jednak nie w tym rzecz.

Chciałem konkretnie znaleźć miejsce w kodzie, gdzie nadawana jest nazwa tego przycisku. Jeden z plików motywu.php? Jak go odnaleźć?

Bo akurat do tych przycisków nie ma opcji zmiany w ustawieniach motywu. W sekcji widgetu, mogę wybrać 3 podstrony, które będą się wyświetlać w takiej kolejności i ilości, jak na
Nokiius - @matixrr: @Poise: @asd1asd: Oczywiście, że znalazłem tłumaczenie motywu czy...

źródło: comment_87AzPL1qIAmBIbHQroLwIRwpAWNuoLQ0.jpg

Pobierz