Wpis z mikrobloga

@Clefairy:

Po co w ogóle próbujecie tutaj zgrywać ekspertów jak wasza wiedza żywieniowa to bełkot "na chłopski rozum".


Zapewniam, że jest większa niż belkot na chłopski rozum. Właśnie dlatego śmieję z takich tekstów jak powyżej - RENOMOWANY EKSPERT POWIEDZIAŁ ŻE DIETA WEGE JEST NAJ NAJ NAJ NAJLEPSZA A MIĘSO OKROOOPNIE SZOKDZI LUDZIOM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hpiotrekh:
Każda modelka jaką znałam była wege.
Znam kilka naprawdę fajnych lasek wege.
No i to chyba proste, że jak ktoś uważa jedzenie mięsa za krzywdzące zwierzęta = wege daje facetowi bonus na starcie.

Sama jestem wegetarianką i to że mój facet jak już czasem to je tylko ryby to w moim oku jest jakiś plus na jego korzyść.

Tak jak wam się to nie podoba tak samo jak ktoś nie
papierosek też nie szkodzi jak się go zapali raz na jakiś czas, co? :)


@ruszcz: Czyżbyś twierdziła, że mięso zawiera substancje smoliste powodujące raka płuc? A może po prostu używasz argumentacji na poziomie gimnazjum? ;)

Nie, mięso to nie papierosy. Samo w sobie nie wyrządza nam "okropnych rzeczy". Nadmiar spozycia mięsa, mięso wysoceprzetworzone, antybiotyki stosowane w mięsie, tak, czynią zło.
@tymczasowe_konto333:

ACADEMY OF NUTRITION AND DIETETICS

„Według stanowiska Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego prawidłowo zbilansowana, zarówno wegetariańska jak i wegańska dieta jest zdrowa, odżywcza i może nieść za sobą korzyści w prewencji i leczeniu niektórych chorób. Diety te są odpowiednie na wszystkich etapach życia, jak ciąża, okres laktacji, niemowlęctwo, dzieciństwo i dorosłość, a także dla sportowców. Diety roślinne wpływają na środowisko mniej niż diety oparte o produkty zwierzęce, ponieważ zużywają mniej zasobów naturalnych.
To, paradoksalnie, jest wyjątkowo niemęskie zachowanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SkeletonKing: To nie jest zachowanie niemęskie, tylko takie, które ci się nie podoba.

Nie wiem, czemu tyle ludzi czuje się kompetentnymi do wypowiadania się na temat męskości.

To tak jak mówić, że kobieta, która nie stoi całymi dniami przy garach jest niekobieca.
@ruok: to pisz, że w oczach veganek ma plusa, bo jak ktoś je mięso, to taka vege osoba częściej go będzie #!$%@?ła (własnie na przykład nie gotowaniem mięsnych obiadów czy #!$%@? o cierpieniu krówek xD), niż uzna to za jakikolwiek plus, bo niby z jakiej racji.
Tak samo jak biali nacjonaliści są dumni z bycia białym i hetero.


@Clefairy: Jakbyś nie zauważył, w roku pańskim 2018 dumnym się jest najczęściej z posiadania pochwy, dużego stężenia melaniny w skórze i "nietypowych" preferencji seksualnych, a bycie dumnym z bycia białym i heteroseksualnym się piętnuje.

Przespałeś ostatnie 50 lat, czy jak?
Pobierz L.....i - > Tak samo jak biali nacjonaliści są dumni z bycia białym i hetero.

@Cle...
źródło: comment_9Iw4T2dilLt162kfmxfEE0OeyfMWLf0a.jpg
@hpiotrekh

mi się dużo takich dziewczyn trafiło w swoim środowisku i akurat tak się dzieje że zwykle są ponadprzeciętnie ładne, stąd moje spostrzeżenie, wyluzuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mnie w kwestii mięsożerców rozwala jak dzieciom się próbuje zataić skąd jest mięso, a potem madkapolka ma problem z tym, że ohoh jak to brajan dowiedział się że krówki się zabija i teraz nie chce ich jeść, to wszystko wina
osoby homoseksualne są na wielu płaszczyznach dyskryminowani, więc te hasło ma sens.


@Clefairy: W Szwecji biali mężczyźni są dyskryminowani na uczelniach i w pracy przez parytety na korzyść kobiet i wszelkie programy pomocowe dla imigrantów, więc w Szwecji bycie dumnym z białego koloru skóry i bycia mężczyzną ma sens.

Bycie dumnym z bycia białym hetero katolikiem w kraju, w którym stanowisz 90% większość nie ma sensu żadnego.


Murzyni stanowili większość ludności
@Clefairy: Swoją drogą w Polsce też mężczyźni są dyskryminowani.

Co roku kilkaset tysięcy z nich jest klasyfikowanych jak zwierzęta, aby w razie wojny wiedzieć kogo z nich siłą wyrwać na front, mają wyższy wiek emerytalny mimo średnio krótszego życia a nawet jest ich mniej niż kobiet.

Mężczyźni też mają obowiązek płacić alimenty, jeśli zostaną zgwałceni i wyniknie z tego ciąża.

Tak więc:

- prawna dyskryminacja ☑
- bycie mniejszością ☑
-
czerwone mięso i przetworzone jest wpisane do produktów rakotwórczych. jedna porcja przetworzonego mięsa, czyli 50gram, zwiększa ryzyko raka jelita grubego o 18% a cukrzycy typu 2 o 51%. world health organisation już dawno o tym informuje. tylko szkoda że wiele ludzi dalej o tym nie wie.


@ruszcz: Może trochę rozbiję to co napisałaś, bo może to wprowadzać niektórych w błąd. Mięso przetworzone jest wpisane do listy produktów rakotwórczych kategorii 1,
osoby homoseksualne są na wielu płaszczyznach dyskryminowani, więc te hasło ma sens.

Bycie dumnym z bycia białym hetero katolikiem w kraju, w którym stanowisz 90% większość nie ma sensu żadnego.


@Clefairy: Rozumiem argumentację, natomiast nie wydjae mi się by w dumie chodziło o to, że można ją okazywać gdy jest się w mniejszości. Bycie dumnym to bycie dumnym, zadowolenie z tego kim się jest. Co prawda bycie dumnym z tego że
Nie wiem, czemu tyle ludzi czuje się kompetentnymi do wypowiadania się na temat męskości.


@Lawrence_z_Arabii: Bo w obecnym świecie "męskość" jest definiowana przez nas, przez społeczeństwo, i każdy ma prawo się na ten temat wypowiadac. Tak, nawet idioci którzy twierdzą, że kobiety które nie są przy garach są niekobiece.