Wpis z mikrobloga

Jaka jest różnica między trybami "cichy" a "nie przeszkadzać"? Myślałem, że chodzi o to że "cichy" każe telefonowi kompletnie zamknąć ryja a "nie przeszkadzać" dopuszcza jakieś tam dźwięki, np. alarmy - i tak robiłem, że np. na noc ustawiałem "nie przeszkadzać", żeby nikt mnie telefonem czy bombardowaniem powiadomieniami nie zbudził, ale budzik rano żeby zadzwonił. A dzisiaj zbłaźniłem się na spotkaniu bo telefon zaskoczył mnie alarmem pomimo ustawienia trybu "cichy". Mam Xiaomi Redmi 4X, wersja android 7.1.2, wersja MIUMIUIUMI 9.2.4.0.
#android #xiaomi
  • 10
@JemSerek: Serio to jest jedyny sposób? Czyli "cichy" to w rzeczywistości "prawie cichy, ale z alarmami", a jak chcę "naprawdę cichy" to w sumie jedyną opcją jest ręczne mazianie pasków głośności? Czy może można to jakoś skonfigurować?
@teryuu: To jest android 8, tak? Kurde, dopiero niedawno dostałem 7, raczej nie mam się co spodziewać tego szybko :/
Jak na razie poradziłem sobie przez niezbyt eleganckie obejście: zamiast systemowych "cichy" i "nie przeszkadzać" mam aplikację (Volume czy Volume Vontrol) która niby pozwala dostosowywać profile. Może to dwa kliknięcia więcej ale przynajmniej nie ryzykuję, że jak będę chciał wyciszyć telefon to zapomnę o alarmach.