Wpis z mikrobloga

Codzieeeennie... nic nie chcemy!

A na pewno nie chcemy takiego marnotrawstwa.

Jestem ciekawy ile dni przed terminem oni to przywożą, powiedzmy, że 2 tygodnie może to być w lodówce.

Może ktoś wie, a jeśli nie to przyjmując te 14 dni może ktoś wyliczyć, ile przez ten czas kosztowało chłodzenie tego?

Chodzi oczywiście o ekologię, smogi, wiadomo.

A cała sytuacja oczywiście przez sępienie na wypłaty, bo jakby dali dobre wypłaty, to by mieli pracownika, który by to od razu wywiózł na zaplecze i fotek by nie było.

Teraz biedry #!$%@? nierozpakowanymi paletami a w mojej okolicy 2 lata temu tak nie było. Więc te fotki tylko z chytrości, bo z drugiej strony gdyby podnieśli trochę ceny, żeby było na wyższe wypłaty dla pracowników, to ja bym i tak chodził, bo mam najbliżej, znam rozkład i tak dalej, z lenistwa i wygody.

A teraz to pójdzie gdzie?

W miejsce, gdzie dostanie sraczki nie tylko nie jest problemem, ale wręcz codziennością.

Czyli do chlewu.

A więc zarzynają krowy po to, żebyśmy mieli więcej schabowych... A przeterminowane schabowe to już byłby kanibalizm chyba? ;p

#biedronka #ekologia ##!$%@? #dlaczegoludzieniekupilitegonaglilla a była ładna #pogoda #tylepytanbezodpowiedzi #sraczka #mojezdjecie #przemyslenia

Pobierz
źródło: comment_oBK7IcS72zsfJP0qfY7YCyCjKjfmfTEy.jpg
  • 9