Wpis z mikrobloga

Nawiązując do poprzedniego wpisu, który w ciągu mojej prawie 10 letniej obecności na wykopie zdobył najwięcej plusów, zgodnie z obietnicą z ostatniego komentarza, przeklejam rozpoznanie i wołam plusujących.

TLDR - dalej nie wiem czy mam #stwardnienierozsiane, muszę czekać na wynik prążków. Lekarz mi nie wiele powiedział. Dalej gorzej widzę, oko już nie boli. A więc:

Rozpoznanie:
G35: Pozagałkowe zapalenie nerwu II po lewej
I10: Samoistne (pierwotne) nadciśnienie

Procedury medyczne wg ICD9:
87.440: RTG klatki piersiowej, 88.912: RM mózgu i pnia mózgu bez i ze wzmocnieniem kontrastowym, 95.23: Zapis wzrokowego potencjału wzbudzonego (wzrokowe potencjały wywołane - VEP, VER)

Badanie moczu:
Ciężar właściwy 1,019g/ml, PH: 7, Glukoza: 300 mg/dl, Barwa: j.żółty, przejrzystość: przejrzysty, Leukocyty: ujemny, Azotany: ujemny, białko: ujemny, ciała ketonowe: ujemny, Urobilinogen: w normie, bilirubina: ujemny, erytrocyty: ujemny

Biochemia:
AST: 48U/l, AST: 83U/l, Glukoza 164mg/dl, bilirubina całkowita: 1,11mg/dl, TSH: 1,28ulU/ml, Antygen HBS: Niereaktywny, Potas: 3,82 mmol/l, SÓD: 139mmol/l, GGT: 106,7U/l

Hematologia:
Krwinki białe (WBC): 9,56G/l, krwinki czerwone (RBC): 5,09T/l, Hemoglobina 16,1g/dl, hematokryt: 45,5%, MCV: 89,4fl, MCH: 31,6pg, MCHC: 35,4g/dl, płytki krwi: 295G/l, RDW-CV: 11,8%, MPV: 10,1fl, % neutrocytów: 72,5%, % limfocytów: 17,3%, % monocytów: 8,8%, % eozynocytów: 0,7%, % bazocytów: 0,7%, liczba neurocytów: 6,93G/l, liczba limfocytów: 1,65G/l, liczba monocytów: 0,84G/l, liczba eozynocytów: 0,07G/l, liczba bazocytów: 0,07G/l, % IG - niedojrzałe granulocyty: 0,4%, IG - niedojrzałe granulocyty: 0,04G/l, OB po 1H: 2mm

Inne:
Albumina: 53g/l, IGG: 5,44g/l, albuminy w PMR: 194,4 mg/l, IGG w PMR: 22,1 mg/L
Płyn mózgowo-rdzeniowy - badanie ogólne: cytoza: 26kom/ul (MN (kom.jednojądrzaste) - 30,7% PMN (kom.wielojądrzaste) - 69,3% RBC - 6000 kom./mikrolitr, białko: 27,6 mg/dl, glukoza: 100mg/dl, chlorki: 124 mmol/l, ilość: ok.3ml, barwa przed odwirowaniem: jasnoróżowy, barwa po odwirowaniu: bezbarwny, przejrzystość przed odwirowaniem: lekko mętny, przejrzystość po odwirowaniu: zupełny, preparat barwiony neutrofile 72%, monocyty 19%, limfocyty 9%

Koagulologia:
czas kaolinowo-kefaliowy (osocze): APTT: 27,7 sek, współczynnik APTT: 0,96, czas protrombinowy (osocze): PT: 11,4 sek, INR: 1.01, wskaźnik PT: 99,1%

Badania obrazowe/diagnostyczne:
VEP - wynik badania prawidłowy

RTG Klatka piersiowa
RTG klatki piersowej w projekcji PA. Kopuły przepony gładkie, jamy opłucnowe bez cech płynu. Płuca bez zagęszczeń miąższowych zapalnych i zmian ogniskowych. Rysunek naczyniowy płuc w normie. Serce niepowiększone. Aorta piersiowa nieposzerzona.

Konsultacje:
Konsultacja okulistyczna. Tarcze w poziomie dna o granicach wyraźnych, wnęki wolne. Dno oczu bz.

Opis zastosowanego leczenia/epikryza:
Pacjent lat 26 przyjętny z powodu zaburzeń ostrości widzenia okiem lewym od dnia 12.05.2018. objawy poprzedzone bólem okolicy lewej gałki ocznej o niezbyt dużym natężeniu od dnia 07.05.2018. zawroty głowy, zaburzenia równowagi neguje, dolegliwości ze strony KKG i KKD nie zgłasza, infekcje oraz urazy neguje. Od ok 15 rż stwierdzone nadciśnienie tętnicze (bez wywiadu rodzinnego), wykonywane badania diagnostyczne (echo serca, Holter EKG, usg naczyń nerek), nie ustalono ostatecznej etiologii. W badaniu neurologicznym poza zgłaszanymi zaburzerniami widzenia okiem lewym bez objawów ogniskowego uszkodzenia CUN, objawy oponowe ujemne. Wykonano badanie MRI mózgowia, w którym wykazano pojedyncze ogniska hiperintensywne w T2, bez wzmocnienia po kontraście w mózgowiu. W obrębie nerwu wzrokowego lewego ognisko ze wzmocnieniem - opis badania w toku. U pacjenta wykonano również badanie VEP - wynik prawidłowy i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego bez istotnych odchyleń, oczekuje na wynik badania prążków oligoklonalnych. Otrzymał leczenie Solu-Medrolem 5g w ciągu 5 dni iv. Wypisany do domu w stanie ogólnym dobrym z zaleceniem kontroli w Poradni Neurologicznej.

To by było na tyle, wszystko przepisałem, bo nie mam jak obecnie zrobić zdjęcia. Dzięki wszystkim za wsparcie. Plusujących zawołam po wyniku prążków. Martwi mnie ten opis dot. MRI, choć powiedziała, że to są drobne zmiany, który każdy może mieć i o niczym nie świadczą. Wróciłem dopiero do domu (właściwie do rodziców, kimne sie u nich dzisiaj bo mieszkam sam, a jestem strasznie rozbity po tych kroplówkach). Jak ktoś jest w stanie to jakkolwiek z interpretować bez robienia sobie jaj będę wdzięczny.
  • 132
@evilonep: Ale nie będziesz miał diagnozy od razu teraz. Przedewszystkim musisz się uspokoić, nerwy, stres pogarszają sprawę. Po drugie, rób wszystkie badania jakie zlecił lekarz. Po trzecie, ćwicz, uprawiaj sport, siłownia, biegi itp. Po czwarte kup sobie witaminę D - suplement. Po piąte, zmień dietę jedz zdrowo. itd. Kup sobie gandziuchę i się zjaraj. I najważniejsze, jest piątek więc się nawal i zjaraj.