Wpis z mikrobloga

Cześć mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli uważasz że moja autorska animacja Jak działa tarczyca? jest warta uwagi to możesz pomóc wykopać wykopalisko, trochę się napracowałem. Skorzystałem z waszego feedbacku po pierwszym odcinku i poprawiłem aspekty na które zwróciliście mi uwage.

Wołam plusujących i komentujących mój poprzedni film "jak działają nerki?". Chciałem wam mirasy podziękować, tworzenie drugiego odcinka było czystą przejemnością. Niby to tylko plusy i opinie ale jakoś człowiekowi lepiej się "pracuje" kiedy inni ludzie zauważą twoją prace. Bycie zauważonym to spoko uczucie polecam.

@Perzu @noniechtakzostanie @lubie-sernik @pol-scot @ssmerda @nicniezgrublem @Rak777 @toporow17 @grypa-grypowska @gerwazybuleczka @tylkopstryk @robekk1978 @Alsgn_ @Darjo @MortenH @ora-et-labora @jaaaaaaaaaaaaaaajoxxx @Elle_driver @Decebal @Ignosocau @Pfnet @Selene @Naturalnieja @Malirose @baszmar @ztegochlebamakiniebedzie @Sztabowy @Deflaut @Pomylony @rosalieboyer @Viking @DynPydro @siteman @DSerek @zly_dzien @brejak @dekadento @796331841 @bzykacz @zarolite @Talal @djKris @tekon @dzakubmwo @anenya @donslime @Patt_Ramon @DonislawDev @JednookiTaboret @RAYKER @Ursa_Major @lukaszpinki @Antinua @don_rafaello @Hiuiro @historiofil @Tiboo @Dolanthesniffer @Rottweill @gryf222 @orfan @Bushi13 @JarosG @Cynovit @ZalgoZalgo @Piesa @Goglez @niochland @Axoi @Darjo @Postrzeleniec @losmarineros @cooles @pycc @6566 @akrmzow
#nauka #ciekawostki #biologia i mam nadzieje że #gruparatowaniapoziomu
  • 12
@ArseneWengerTheAnimatedSeries:
1. Albo coś się popsuło (i nie było Cię słychać #pdk), albo (co bardziej prawdopodobne) przekroczyłeś limit (nie pamiętam jakie są) wołania ludzi za jednym razem, bo ja powiadomienia z tego nie dostałem, wpis zobaczyłem przez powiadomienie o nowym wpisie w #gruparatowaniapoziomu

2. Filmik jest spoko, wykopałem, ale skoro reagujesz na feedback to jeszcze ponarzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a) Filmik po polsku skierowany do
@Goglez: > musi zawierać polskie znaki
90% czcionek nie ma polskich znaków, musiałem podjąć decyzje. Dobra czcionka bez polskich znaków czy słaba czcionka ze znakami polskimi. Jak znasz jakąś dobrą czcionke to możesz podrzucić.

Ja bym bardziej rozwinął temat problemów z tarczycą

Też bym chciał rozwinąć temat ale z materiału 2 minutowego wyszło by 10 minut ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jaywalker: @MyshaM: @DonislawDev: @Goglez:

Pozwolę sobie zawołać do komentarza. Drobne sprostowanie treści, i filmik pod względem graficznym już jest cacy.

Rozumiem, że to duże uproszczenia, ale stwarzają one merytoryczne błędy.

1. Tarczyca położona jest na przedniej części szyji PONIŻEJ krtani, DO PRZODU od tchawicy. Pomiędzy krtanią a tchawicą mamy więzadło.
2. Tarczyca nie składa się z 'płatków' tylko PŁATÓW. Bez rozkładania większości także przypomina motyla.
3. Mniesze komórki
@Wjolka dzięki za wołanie i propagowanie nauki. O wszystkim co napisałaś wiem, gdyż mam w rodzinie osobę z choroba tarczycy plus sam dodatkowo sporo czytam w tym temacie. Być może pomyśl o współpracy z OPem. Jeżeli masz czas to zawsze będzie fajnie jak ktoś zweryfikowuje materiały pod względem merytorycznym. :)
@jaywalker: Zawsze chętnie spojrzę gdy znajdę wolny czas i sprostuję, bo uwazam za dużą wartosc propagowanie wiedzy ze sprawdzonych źródeł, bez uproszczeń wprowadzających błędy.
Wszystko da się wytłumaczyć w prosty sposób, nie sprowadzając tego do mowienia o rzeczach nieprawdziwych.