Wpis z mikrobloga

@Ryo_Hazuki: > No ale przecież tego typu informacje są ogólnie dostępne. Wszystko jest w umowie, więc skoro ją czytałeś, to powinieneś zdawać sobie sprawę z formy własności działki.

jeszcze byś się zdziwił, jak duży odsetek osób, w ogóle nie czyta podsuwanych im umów. z doświadczenia mogę ci napisać, że przynajmniej 60% osób nawet nie rzuca pobieżnie okiem. jak widać osoby kupujące dom za prawie 300k, biorące kredyt na 30 lat, nie
No ale przecież tego typu informacje są ogólnie dostępne. Wszystko jest w umowie, więc skoro ją czytałeś, to powinieneś zdawać sobie sprawę z formy własności działki.

Jest w umowie, ale deweloperskiej, w rezerwacyjnej nic nie ma, więc najpierw płacisz 10k za rezerwacje, a potem się dowiadujesz o tak ważnej sprawie. Mnie niestety dział sprzedaży Chmara nie poinformował o tym w trakcie prezentacji oferty i zrezygnowałem dopiero po przeczytaniu umowy deweloperskiej :/
Mieszkam na osiedlu, gdzie kupiłem dom od tego dewelopera. Osiedle niedaleko od miasta, kilka km, łatwy dojazd a okolica spokojna i dość malownicza. Dom kupiłem za niezłą cenę (kwota zbliżona do 200tys) , generalnie to deweloper Chmara sprzedaje ładne domy za dobre ceny, więc jeśli szukasz opinii to moja jest jak najbardziej pozytywna.
przy zakupie jest wiadome, że dom nie jest sprzedawany razem z działka :) deweloper Chmara sprzedaje ładne domy, my mieszkamy w jednorodzinnym na osiedlu Słonecznik. Za cenę za jaką kupiliśmy dom to rewelacja, nie ma się do czego przyrzepić, a jeszce okolica ładna.
Zgadzam się akurat w tych cenach ciężko jest znaleźć nawet mieszkanie, także ja również jestem zadowolony. Domy są dobrze wykonane i jeżeli chodzi o osiedle Słonecznik również fajnie położone bo dosłownie kilka km od Gdańska.
Macie rację, ja słysząc tyle negatywnych opinii o różnych deweloperach trochę się obawiałem czy tutaj wszystko będzie ok. Na szczęście Chmara poradził sobie dobrze z realizacją i swój dom mogliśmy odebrać w terminie. Wykończenie budynku zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz na plus, nic się nie sypie i nie pęka :)
Hej Maciek, my zdecydowalismy sie na dom pod Pruszczem, wplacilismy oplate rezerwacyjna, czekamy teraz na notariusza, planowany odbior domu 4 kwartal 2019, stad pojawia sie pytanie, sam wykanczales dom, czy miales firme ktora za Ciebie go zrobila
@ogi-1978: wiadomo, że najbardziej się opłaca zrobić wykończeniówkę samemu, ale do tego trzeba mieć skilla odpowiedniego. Łatwo jest coś spieprzyć, a później trzeba w tym mieszkać, albo płacić frycowe za poprawki. Ja chociaż mam jako takie pojęcie o budowlance, zleciłem wykończenie firmie zewnętrznej. Oczywiście brałem z polecenia, a nie z przypadku, i byli pod moją ścisłą kontrolą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ogi-1978: potwierdzam to co napisał @bartassw Jeśli nie masz odpowiednich umiejętności, to nawet nie bierz się za wykończenie. Tylko coś spierniczysz, a później będziesz sobie pluł w brodę. Lepiej już wziąć fachowców, tylko takich z prawdziwego zdarzenia, najlepiej z polecenia, zapłacić im i mieć to z głowy. Natomiast jeśli siedzisz w budowlance, masz czas, i jesteś "bohaterem w swoim domu"j, to jak najbardziej możesz spróbować. Wyjdzie zdecydowanie taniej, i jeśli naprawdę
zastanawiam się nad kupnem domu. Jednak jestem kompletnie zielony w tematach prawno-budowlanych o c chodzi z tą sprzedażą bez działki? Czy jest się czego obawiać?


Kiedyś analizowałem temat, i według mnie nie ma się czym przejmować. Stan prawny działki, jest mniej więcej taki sam, jak przy zakupie mieszkania w bloku. Właściciele mieszkań są współwłaścicielami działki pod blokiem (w udziale odpowiadającym ilości mieszkań w danym bloku), a możliwość korzystania z przyblokowych "ogródków" przypisana
Ja kupiłem , odbiór IV kw 2019 .
Co do wpisów powyżej o stanie prawnym działki . Nie ma się czego bać. To standard. Zresztą nie można wyodrębnić w takiej "ciasnej zabudowie" oddzielnych działek. Druga sprawa to cena . Nie oszukujmy się cena za "dom" jak go tam zwał jest bardzo dobra. Co do samej działki to taj jak opisane powyżej. Domki stoją na jednej działce ,która jest częścią wspólną ( zresztą
Konrad my tez mamy odbior na 4 kwartal. Ktora dzialke masz? Moze bedziemy sasiadami :) co do drogi kazdy ma udzial w wlasnosci ale to jest bodajze 1/165 bam mowili ze jak gmina bedzie chciala przejac droge to lepiej sie zrzec na ich rzecz bo wtedy gmina na swoj koszt robi droge wewnetrzna lacznie z dojazdowa