Wpis z mikrobloga

@Birbirgo13 Czy gorsze hmm... Jeśli już się wkręci czy to w rękawiczkach czy bez i tak z dłoni lub ręki albo i całego ciała pozostaje masakra. BHP zakazują korzystania z rękawiczek, bo one znacznie ułatwiają wkręcenie się ręki.
@pikus88 pracując jako tokarz czy frezarz masz do czynienia, w większości przypadków, z ostrymi krawędziami. Lateksowe rękawiczki raczej nie dadzą Ci ochrony przed przecięciem się albo skaleczeniem

(tak wiem, ostrych krawędzi można uniknąć dając małe fazki, ale nie wszędzie się da)
@Birbirgo13: no tak, ale skaleczenie ostrą krawędzią jest mniej niebezpiecznie niż wciągnięcie materiałowej rękawiczki razem z ręką. Chyba, że jestem w błędzie i są jakieś specjalne rękawice dla tokarzy.
@pikus88: a nie możesz nakładać rękawiczki kiedy nakładasz materiał i zdejmować je, gdy na przykład gwintyjesz albo szlifujesz albo cokolwiek wiążącym się z trzymaniem dłoni przy głowicy/materiale? Normalnie to operujesz tylko suportem, pulpitem lub nawet program robi wszysytko za ciebie.
@Birbirgo13: ja tam przy cnc to podtrzymuje czasem materiał dłonià, ale to ploter do tworzyw i dibondu. Chociaż przy 'normalnej' frezarce cnc (decker fp4a) to w czasie obróbki stół czyściłem:)