Wpis z mikrobloga

hurr durr NASZA cywilizacja powstała na bazie judeo-chrześcijańskiej kultury


@j4ace: Nie żeby coś ale w sumie tak było

Całe pojęcie moralności i humanizmu to wynik Rzymsko katolickiej ekspansji
To spójność ideowa pozwoliła nam się rozwinąć
@ArtWrt147 okej. Jasne jest, ze instytucja Kosciola jest nierozerwalnie zlaczona z Jezusem, Maryja itp itd. I to jest prawda. ALE nie mozna z tego wnioskować, że chodzenie do kościoła jest obciachem i stratą czasu. Podsumowujac: Logiczny i dobry wniosek: Jezuse, Maryje itp --> chodzenie na msze Zły i nielogiczny wniosek: Jezus nie działał cudów --> chodzenie na msze jest obciachowe.
@MrocznaKapibara

Ale czego to dowodzi w kontekście wiary i naszej dyskusji? Ja się śmieję z ludzi, którzy próbują tym argumentować słuszność wiary w swojego boga, który niespecjalnie różni się od innych.
@camelopardalis:
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

wiara w niewidzialną Maryję i jej niewidzialnego syna żyjących w niebie [...] jest głupia, a uczęszczanie na mszę to obciach i strata czasu


Nie ma tu słowa więc. To nie jest wniosek lecz dwa oddzielne stwierdzenia.
@camelopardalis: Jest starą czasu a nie że jest obciachowe

@ArtWrt147: Co do tego czy jest to strata czasu to też nie do konica
Branie udziału w czynnościach społecznych czy to nabożeństwa czy koncerty i inne wydarzenie kulturalne sportowe wpływają pozytywnie na społeczność i na jednostkę

Jest jeszcze kwestia tego czy ktoś bierze w tym udział aktywnie oraz treści jakie są mu podczas tych wydarzeń wpajane
@ArtWrt147 ty też nie rozumiesz. Przeczytaj jeszcze raz moj pierwszy komentarz. Piszę w nim, że autor miesza w jednym wątku dwie niemieszalne rzeczy. Bo pisze sobie ze Maryja be, ze Jezus be itp i wcale nie mam nigdy o to do nikogo żalu, bo mozna tak uwazac. Powiem wiecej- racjonalny umysł powinien tak uważac. Chodzi mi tylko o to, że wtedy zawsze taki ktoś dodaje JEDNYM CIURKIEM że msze są be i
@ejadaz689: Znowu ból dupy o to, że prostujemy kłamstwa i manipulacje gimboateistów?

Jak chcesz to możesz homofobię zwalczać, nikt ci nie broni. Ba nawet ja zwalczam homofobię wyśmiewając wyzwanie ONRu od homoseksualistów.

No ale w sumie tylko neuropek może mieć ból dupy o prostowanie manipulacji, skoro większość contentu neuropków opiera się właśnie na manipulacjach.
Pobierz L.....i - @ejadaz689: Znowu ból dupy o to, że prostujemy kłamstwa i manipulacje gimbo...
źródło: comment_Tpim43CfLJFtn34U9tyAHBGmXdww1m3K.jpg