Wpis z mikrobloga

@ejadaz689: najlepsze jak „prostują manipulacje”. W tytule damy, że „ksiądz kazał dzieciom zlizywać śmietanę z kolan”, a oni zakopują jako informacja nieprawdziwa, bo w artykule jest, że „ksiądz kazał całować kolana w śmietanie”, a w ogóle to nie było wyroku sądu więc jest niewinny! Nie mówiąc o bronieniu pedofilii, gdy sprawcami są księża.

Każde nieidentyczne słowo powoduje, że zakładają drugie znalezisko „jak wykopki się dały nabrać” oraz skrzykują się grupowo na
@invisibleborder: mnie bardziej ciekawi inna rzecz - na wykopie można legalnie mieć bekę z płaskoziemców, homeopatów, wegan czy kreacjonistów, ale kiedy tylko ktoś zasugeruje, że wiara w niewidzialną Maryję i jej niewidzialnego syna żyjących w niebie (jakim niebie, kosmosie #!$%@? czy gdzie?) jest głupia, a uczęszczanie na mszę to obciach i strata czasu, to zaraz z marszu taki staje się nietolerancyjnym prymitywnym gimboateistą.

Co ciekawe, świadkowie Jehowy i islamici tego płaszczyka
@haes82: mówisz, że Mieszko 1 nie nie ma już wpływu na nasze życie, a obchodzimy w tym roku 1000 lat państwa Polskiego, które liczone jest od chrztu księcia Polan Mieszka. Uważam, że ma ogromny wpływ poprzez decyzje podjęte 1000 lat temu, zgodzisz się ? Chrystus też był widzialnym człowiekiem, w Watykanie jest całun turyński.
@szczam_na_mlodziez: nie bardzo wiem, do czego zmierzasz, ale OK, pobawmy się:

I Jezus, i Mieszko, zapewne żyli (co prawda niektórzy kwestionują historyczność tego pierwszego, zostawmy chwilowo sprawę na boku). Obaj od dawna nie żyją, po obu zostały jakieś tam źródła pisane, dzieła, zeznania "świadków" oraz obaj mieli wpływ na przeszłość, który odczuwamy do dziś. Tak, MASZ RACJĘ.

Tylko teraz powiedz ja to się ma do tego, że wielu ludzi twierdzi, że
@haes82 jestes typem ateisty, którego po prostu nie trawię.
Niewidzialna Maryja - okej, nikt nie musi wierzyć
Niewidzialny Syn - okej
Żyją w niebie - okej
...
Uczęszczanie na mszę to obciach i strata czasu - ???
Mieszasz ze sobą niemieszalne rzeczy i wyciągasz jeden wniosek.
@ArtWrt147 ooo, już stosujesz jakieś sztuczki argumentacyjne. Odpowiem na pytanie jak najpierw ty napiszesz skąd wyciągnąłeś ten wniosek na podstawie mojego komentarza, że chodzenie do kościoła nie jest związane z wiarą?
mówisz, że Mieszko 1 nie nie ma już wpływu na nasze życie, a obchodzimy w tym roku 1000 lat państwa Polskiego, które liczone jest od chrztu księcia Polan Mieszka. Uważam, że ma ogromny wpływ poprzez decyzje podjęte 1000 lat temu, zgodzisz się ? Chrystus też był widzialnym człowiekiem, w Watykanie jest całun turyński.


@szczam_na_mlodziez: różnica jest diametralna, bo Mieszko I żył i są na to dowody, a życie Jezusa (a bardziej
@Nidor Ale hurr durr NASZA cywilizacja powstała na bazie judeo-chrześcijańskiej kultury xD
Szkoda, że pomijają zawsze to, jak ci kulturalni chrześcijanie mordowali pogan i asymilowali pogańskie święta przystosowując ich do tych żydowskich dosłownie na całym świecie. Oczywiście w imię Jezuska xD
I czym to się różni od jakiegoś wojującego islamu?