Wpis z mikrobloga

A propos prawa wyboru czy szczepić czy nie; uważam, że człowiek, który nie ma wykształcenia w temacie immunologii nie powinien takich wyborów podejmować. Szczepienia są potrzebne nam wszystkim. To nie jest wybór jednostki to jest odrzucanie gigantycznego postępu i wielkiego dobrodziejstwa i przez to narażanie życia i zdrowia nas wszystkich. Sama podejmuję wybory, od których zależy życie i zdrowie innych i jest to dla mnie nadal trudne, bo jest wiele zmiennych, tak więc nie wyobrażam sobie jak osoba, która nie ma bladego pojęcia o immunologii może być obciążona ciężarem decyzji czy polio wróci czy nie, a jeśli wróci to ile osób umrze lub zostanie do końca życia kalekami. Nieszczepienie zabija, to nie jest wybór czy zjeść lody czekoladowe czy waniliowe - to jest wybór między życiem a śmiercią i to życiem a śmiercią innych ludzi. #medycyna #zdrowie #nauka #pseudonauka #antyszczepionkowcy
  • 34
  • Odpowiedz
@fiziaa: Pseudo lekarzy mamy pod dostatkiem, kilku rechoczących więcej nie robi różnicy.


@KollA: "wszyscy lekarze to #!$%@?, gówno się znajo, nieroby, pasożyty #!$%@?, jak śmią śmieć nas leczyć jak nic nie umiejo!!! Ja jestem specjalisto w medycynie, mnie słuchajcie a nie tych nierobów niedouczonych!!! hurrrr durrrr"

beka xD
  • Odpowiedz
@fiziaa: o cześć :) Zaraz zadam ci trudne pytanie, także będziesz mogła skasować ten komentarz:>

" to jest wybór między życiem a śmiercią "

jak jazda samochodem

tylko że ludzi z powodu chorób zakaźnych (nawet jakby gdzieś lokalnie wróciły) i tak umrze dużo dużo mniej niż z powodu samochodowych wypadków, a jednak w imię szybszego poruszania każdy może mieć prawo jazdy :) I jak Ty możesz żyć w takim kraju?
No
  • Odpowiedz
@Szczepienie: prowadzenie samochodu wymaga kilku "regulacji", m.in. fakt posiadania prawa jazdy, sprawnego technicznie samochodu, jest tez świadomość obecności Policji na drogach (i wynikającej z tego odpowiedzialności za swoje zachowanie na drodze) itp. Jak chcesz "uregulować" lub nadzorować antyszczepionkowych debili którzy sami organizują spędy "ospa party" ?
  • Odpowiedz
  • 2
@Troester Lody czekoladowe jesz sam i zaszkodzisz tym co najwyżej sobie. Ludzie pracujacy przy produkcji maja wybor.

Nieszczepieniem szkodzisz sobie i innym.

@Fiziaa Tez mi akurat dziś chodzi ten temat chodzi po glowie od czasu, gdy do szpitali w Polsce rozesłano informację o tym, by przypomnieć sobie jak diagnozowac odrę, bo powróciła.
  • Odpowiedz
@lukecz: no tak bez biurokracji się nie obejdzie, zobacz statystyki ile ludzi umiera na drogach mimo cudownych regulacji, czy jakaś choroba zakaźna w Polsce miała taką śmiertelność? Ale oczywiście można wprowadzić regulacje np. egzamin ze znajomości objawów, leczenia, chorób, aktualnego stanu wiedzy dla tych co decydują się szczepić wybiórczo czy opóźniać je, jeśli tu będzie chodzić o realną edukację to taka biurokracja nie zaszkodzi. Wątpię jednak aby drastycznie coś zmieniła.
Na
  • Odpowiedz
@KollA jesteś lekarzem? No to zamknij #!$%@?, bo to zawód który wymaga ogromnej ilości czasu poświęconego na naukę i zrozumienia funkcjonowania ludzkiego organizmu poprzez praktykę i naukę setek lat odkryć, a nie czytania #!$%@? w internecie i tworzenia teorii konspiracjnych, idioto. I zgłaszaj sobie ten komentarz, #!$%@? mnie to obchodzi. #!$%@? stulejarz. #!$%@? jak mnie antymózgowcy #!$%@? no ja #!$%@?.

Jeżeli natomiast ta Twoja wiedza wynika z prowadzenia jakichś reakcyjnych ruchów w
  • Odpowiedz
@KolejnyWykopowyJanusz no wiesz, nawet ekspert nie jest stuprocentowo pewny swojej wiedzy, natomiast nie-ekspert zawsze będzie stuprocentowo pewny siebie w każdej dziedzinie w której się wypowiada bo chce komuś coś wytłumaczyć, nawet jeżeli popełnia karygodne błędy wykładni danej problematyki - stąd ten argument. Natomiast swoje zdanie można mieć, oczywiście.
  • Odpowiedz
@christomefisto: Również, napisałeś o sobie, w odróżnieniu od wielu pseudo lekarzy i dzieci jak widzę, jedyny podaję merytoryczne argumenty, a nie emocjonalne i strachliwe, z podparciem nieidentyfikowalnych autorytetów. Dobrego samopoczucia i piszcie na swoich gabinetach: "Jestem za masowym szczepieniem", ominę dużym łukiem.
  • Odpowiedz