Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Za dwa tygodnie lecę na 10 dni do Marakeszu. Jakieś porady osób które zwiedzały #maroko na własną rękę? Głównie chodzi mi o wynajem auta na miejscu. Czytam blogi, poradniki i wszędzie piszą że ruch drogowy to trochę dzicz. Warto wynająć auto czy jednak lepiej i spokojniej wykupić jakies dwie, trzy wycieczki jednodniowe? Wiadomo co auto to jednak człowiek więcej zobaczy.

Chciałbym przynajmniej jeden dzień spędzić gdzieś na plaży. Do Agadiru to jakieś 3h jazdy. Warto? Czy może jakieś ciekawsze plaże bliżej samego Marrakeszu?

Jak wygląda parkowanie auta w centrum miast? Mam wynajęty riad w centrum Mediny. Będzie problem z parkowaniem auta? Wiadomo, ze do samej Mediny nie wyjadę ale wcześniej jak to wygląda?

Im więcej czytam o samym zwiedzaniu Marrakeszu to każdy pisze o ciągłym nagabywaniu przez miejscowych i wciskaniu swoich usług. Faktycznie są tak natarczywi, ze wręcz potrafią zwyzywać turystę kiedy nic nie kupi?

Im bliżej wyjazdu tym bardziej żałuję i stwierdzam ze jednak mogłem kupić jakieś #tanieloty do Hiszpanii i pozwiedzać Andaluzję.

#podroze #podrozujzwykopem #wakacje #maroko
  • 8
@segment: ja bralem wycieczki jednodniowe, jesli nie jedziesz ekipa wyjdzie cie to taniej niz autem. w samym marakeszu faktycznie dzicz. w centrum mediny nie zaparkujesz w ogole bo to sa kamieniczki otoczone murem :D
tak sa natarczywi jak #!$%@? ale da sie to zminimalizowac,
ile masz czasu ? jak duzo chcesz wydac hajsu ? itp itd. jak chcesz "moich" porad pisz na priv to ci poopowiadam co i jak wg mnie
@segment: https://www.wykop.pl/wpis/26255763/rozpisze-sie-troche-mirki-na-temat-mojej-podrozy-d/ poczytaj sobie o moim wyjeździe do Maroka, tam duzo odpowiedzi.
Co do Agadiru, to zalezy co chcesz. Plaza super, ale nic poza tym tam nie ma, zwykly kurort.
Natarczywi są strasznie, ale po dwóch dniach juz #!$%@? sie na nich ma.
Z autem ciężka sprawa, ja bym nie brał, możliwosc zarysowania w Maroku jest bardzo duza, a i z parkowaniem tez klopot akurat w Marrakeszu.
A co do żałowania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@turtelian: @Szkieletor: Czyli z tego co piszecie wynajem auta średnio opłacalny. No trudno, zobaczymy jak to wyjdzie na miejscu.

Co do kasy jaką mam do wydania na miejscu to na te 10 dni, na dwie osoby mam jakieś 600-700€ jak będzie potrzeba to coś więcej.

Wszędzie czytam, i sam @Szkieletor napisał, że wypicie piwka w knajpie to raczej odpada. Kurde, w takim upale naprawdę jest problem w Marrakeszu na zimne
@segment:
10 dni to naprawdę sporo, byłem 10 dni i gdybym to lpiej rozplanował to bym już chyba wszystko zwiedził w całym maroko ;) imo idealna długosc wycieczki.
700 uro powinno starczyc na pobyt w ktorym na nic sobie nie zalujecie ale tz nie #!$%@? kasy na lewo i prawo.
Wypicie piwka jest mozliwe w czesci knajp, ponoc w niektorych sklepach da sie kupic ale podobno mega sikacz i cena z
@segment: Może zle sie wyrazilem z tymi restaurcjami. Bo w tych lepszych nie będzie problemu, ale w tańszych pizzeriach czy innych nigdy nie widziałem nic z alkoholu. Agadir plaża super. Busy są (jezdzi sie nawet specjalnymi taksowkami z miasta do miasta). Z Marrakeszu do Agadiru jechaliśmy busem.
Co do tej Sahary i spania zależy pewnie od grupy i ilosci osób. My mielismy namiot 4 osobowy i podejrzewam, ze reszta tez jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@turtelian: o właśnie. Chodzenie po górach. Zastanawiam się czy są jakieś wycieczki trekingowe w góry Atlas. Akurat lubimy takie klimaty.

Dzięki za fajne informacje. Rozumiem że też nie wybrałeś opcji wynajem auta tylko wykup wycieczki. Ta Essaouira to opcja wycieczki gdzie masz czas na plażowanie a wieczorem odbiera cię kierowca czy samemu pojechales jakimś busen/pociągiem rano i wieczorem powrót?

Jeszcze co do kasy. Wymieniać wszystko na ich dirhamy czy mieć jakieś
@segment: esoura jedziesz i o 18 masz byc spowrotem w miejscy X wiec czas dowolny, najlepiej wypytac o to jak to wyglada w "biurze podrozy", auta nie bralem bo bylem sam i nie oplacalo by sie to w ogole, ale na 2 osoby nie wiem moze juz sie oplaca bo cen nie pamietam. Wiem ze chlopaki na 4 osoby brali i pamietalem ze wtedy wychodzilo to bardzo fajnie.
Nie wymieniaj wszystkie: