Wpis z mikrobloga

Dostałem pierwsze zadanie na stażu w front-endzie.
Mam stworzyć stronę internetową.Wykorzystać z tego co zrozumiałem wordpressa,bootstrapa, postawić to mam chyba na moim serwerze xamp. Oraz mam przyciac jakis layout w photoshopie. Nie wiem jak sie za to zabrać, od czego zacząć ?
Ktoś poleci gdzie mogę sie tego nauczyć w tydzień ? Ogólnie ma to byś zrobione po to bym sie rozeznał. Nie ma to być jakaś super hiper strona. A nie chce się uczyć od dupy strony. Ktoś ma jakieś rady ? Od czego zacząć i z jakiego źródła czerpać wiedze?
Są darmowe wersje photoshopa chociaż na miesiac ?
#html #css #bootstrap #wordpress #photoshop
  • 14
@Rakky Adobe Photoshop CC jest chyba na 14 dni albo miesiąc za free ale to pracodawca powinien Ci zapewnić oprogramowanie. Masz w ogóle jakieś pojęcie o HTML i CSS czy przyszedłeś na staż bez żadnej wiedzy?
Instalujesz xampa szukasz folderu xampp/htdocs
Do tego katalogu wrzucasz katalog projektu pamietaj aby w srodku projektu byl index.html

W Xampie startujesz server apache a w przegladarce wklepujesz http://localhost/nazwakataloguaplikacji/

Jezeli jest index to wyswietli ci sie strona z indexu
@Rakky: zainstaluj sobie wordpresssa przez xampp, z tego co pamietam, to jest opcja do zaznaczenia przy instalacji, ze chcesz jakis tam pakiet do instalacji innych rzeczy i zaznaczasz, potem mozesz sobie wordpressa zainstalowac z automatu
@Rst00: Mam pojęcie o Html,css,js. Z tym że to było wszystko czyste. Teraz mi dali takie zadanie na start, to musze po prostu się tego nauczyć.Dzięki ;)

@MirkoMax: Ogarniam html,css,js. Wiem co to xamp bo bawilem się na tym jak się uczyłęm php i sql. Ale strony w wordpresie na tym nigdy nie stawiałem itd.

@Marasson: @MirkoMax: @Melcma: Będę was wołać jak coś lub napiszę na pw
@CygaroZwasem: Nie mam wiedzy takiej jeszcze, niestety. Wydaje mi sie że takie zadanie dostałem by liznąć wszystkiego po trochu. Dlatego tutaj zapytałem, bo po prostu jeszcze nie czuje się w tym dobrze.
@Marasson: @MirkoMax: @Melcma:
xampp i wordpress zaintsalowany. Od dzisiaj sie za to zabieram, bo wczesniej sesja i praca mi nie pozwalaly.
Wszystko mi sie odpala tak jak powinno. Szablon tej strony na wordpresie sobie zmienialem, obczailem opcje dodawania roznych tresci itp. Apache tez dziala, kilka skryptow napisalem dla testu. Baza danych z tego co widze tez dziala normalnie.

Teraz pora zrobic krok do przodu. Czyli musze zainstalowac photoshopa, i