Wpis z mikrobloga

@sambarumba: Jeżeli uszczelka jest zdrowa to nie powinno wywalać. Możliwe, że wlałeś za dużo płynu, sprawdź stan, dobrze odpowietrz i zobacz wtedy. Ja tak załatwiłem dwa zbiorniczki bo zalewałem pod odpowietrznik a później nie spuszczałem nadmiaru płynu.
@sambarumba też przerabiam ten sam temat, jak zaczęło się ciepło to w szefa beemce zaczęło wyrzucać płyn. Nowy termostat, chłodnica, czyszczenie pozostałych, naprawa wentylatora, nowy korek i chyba temat ogarnięty. Ale węże nadal twarde po nagrzaniu.
@sambarumba: Generalnie w bmw układ chłodzenia ma dosyć duze ciśnienie. Takim bezpiecznikiem w układzie jest korek który chyba przy 2barach puszcza ciśnienie.Co do nalania za dużej ilości to przynajmniej u mniej wywalało korkiem własnie. Korek można zmienić jeśli nie wiesz kiedy był ostatnio wymieniany. Koszt nie jest duzy a głowa spokojniejsza. :) TL;DR Tak w BMW są twarde weże.
@Mis_Yogi: @Reynald: @bonifacy_pankracy:
Ale mi nie wywala nic przez korek, btw. korek nowiutki z ASO.
Pytanie jest, czy to normalne, że jak pojeździe przy już zgaszonym silniku odkręcisz korek, to płyn wycieka?
Nie mam ogólnie problemu z nim żadnego, pytam po prostu czy to normalne, bo w internetach są sprzeczne informacje.

Za dużo płynu też nie ma. Na zimnym jest idealnie między min-max
Zastanawiam się tylko czy powinienem być
@sambarumba: W przedliftach z tego co czytałem zbiorniczki były wadliwe i szybciej pękały niż korek puszczał. Ciężko mi powiedzieć czy to normalne, jak ja na początku źle odpowietrzałem to też wywalało po odkręceniu.
@Reynald: no u mnie teoretycznie auto odpowietrzone, ciepełko leci itd.
Co do tych zbiorniczków, nie ważne czy przed czy polift, mi jak #!$%@?ął kiedyś na trasie to myślałem, że bomba pod maską wybuchła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sambarumba: Wszystko ok, miałem to samo co Ty. Czyli po zgaszeniu auta - wywaliło mi płyn. Ale nawet na korku pisze, aby nie odkręcać gdy silnik gorący bo to normalne. Mi niestety po takich 2 przejażdżkach rozpierdzieliło zbiorniczek. Ale nowy zbiornik (oryginał z ASO) + korek + chłodnica + węże i spokój. Polecam monitorować realną temperaturę za pomocą testu 7.1 czy nie przekracza 97 stopni.