Wpis z mikrobloga

#serwery #vps
Mam serwer w #hekko i domenę w #ovh.
Przekierowałem domenę na serwer, dodałem MX rekord itd. Jednak mam problem bo domena to yyyy.pl a nazwa hosta to: xxx.hekko.net.pl

I w mail-tester.com wyskakuje mi błąd:

Serwer pocztowy w rekordzie A nie ma przypisanego hosta xxx.hekko.net.pl.

Sprawdzamy czy serwer pocztowy w rekordzie A ma przypisaną nazwę hosta xxx.hekko.net.pl.

Rozważ dodanie rekordu DNS (typ A) dla hosta xxx.hekko.net.pl lub użyj innej nazwy hosta w programie do wysyłki maili.


Co mam zrobić żeby to naprawić? Próbowałem jakieś rekordy SPF z PTR ale to chyba nie o to chodzi :(((
  • 25
Co mam zrobić żeby to naprawić? Próbowałem jakieś rekordy SPF z PTR ale to chyba nie o to chodzi :(((


@lubie-sernik: Przecież ten komunikat jest zupełnie jasny

Ustawiłeś w DNS rekord MX dla domeny yyyy.pl, żeby serwrem pocztowym był serwer xxx.hekko.net.pl, i OK. Tylko że DNS nie potrafi znaleźć adresu IP serwera xxx.hekko.net.pl żeby tam posyłać listy. Musisz dodać rekord A dla tego hosta w stylu:

xxx.hekko.net.pl A xxx.hekko.net.pl 11.22.33.44

Gdzie
ale przecież w konfiguracji domeny yyyy.pl nie ustawie:

xxx.hekko.net.pl A xxx.hekko.net.pl 11.22.3333.444


@lubie-sernik: Sorry, umknął mi ten komentarz. Nie masz tego ustawić w konfiguracji domeny yyyy.pl tylko hekko.net.pl (a w zasadzie hekko to powinno ustawić samo jak wykupiłeś u nich konto xxx). Masz w ogóle takie konto?
@guziec_z_afryki: nie mam tam właśnie możliwości zarządzania tą domeną xxx.hekko.net.pl

to jest nazwa hosta i tyle...

przykładowo mam isp config na serwerze i nie mogę się do niego dostać przez xxx.hekko.net.pl:8080 bo nie działa... jedynie przez IP:8080