Wpis z mikrobloga

#serwery #vps
Mam serwer w #hekko i domenę w #ovh.
Przekierowałem domenę na serwer, dodałem MX rekord itd. Jednak mam problem bo domena to yyyy.pl a nazwa hosta to: xxx.hekko.net.pl

I w mail-tester.com wyskakuje mi błąd:

Serwer pocztowy w rekordzie A nie ma przypisanego hosta xxx.hekko.net.pl.

Sprawdzamy czy serwer pocztowy w rekordzie A ma przypisaną nazwę hosta xxx.hekko.net.pl.

Rozważ dodanie rekordu DNS (typ A) dla hosta xxx.hekko.net.pl lub użyj innej nazwy hosta w programie do wysyłki maili.


Co mam zrobić żeby to naprawić? Próbowałem jakieś rekordy SPF z PTR ale to chyba nie o to chodzi :(((
  • 25
tylko wtedy muszę coś dodać w strefie dns innych domen żeby nie było problemu z pocztą?


@lubie-sernik: Eeeee. a ten serwer pocztowy na xxx.hekko.net.pl obsługuje też inne domeny? No to i tak mają problem z pocztą, bo żaden serwer pocztowy nie wie na serwer z którym IP wysyłać listy w tych innych domenach.
czyli co? maile z domeny yyy.pl będa działały bo yyy.pl to nazwa hosta? a z domeny xyz.pl już nie będą działały?

dobrze rozumiem?


@lubie-sernik: Nie. :)

Po kolei: Żeby działała poczta dla domeny xyz.pl musisz zrobić 2 rzeczy

1) Skonfigurować jakiś swój serwer pocztowy żeby obsługiwał tę domenę, bo inaczej gdy przyjdzie na niego jakiś list z nieznanej mu domeny, to serwer go odrzuci. Przy czym ten serwer pocztowy musi być