Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z przepisem na hiszpańską tortillę de patatas - łatwy, szybki i tani omlet z ziemniakami. Świetnie nadaje się na śniadanie, jako dodatek do obiadu czy kolacji lub jako element tapas. Na początku miesiąca w Hiszpanii jadałem ją przez prawie 10 dni niemal codziennie i bardzo mi posmakowała ;)

Przygotowanie tortilli de patatas jest bardzo łatwe i szybkie, tak że możecie przygotować ją nawet na dzisiejszy obiad lub kolację. Składniki potrzebne do jej zrobienia znajdują się w większości polskich domów, jeśli nie to z łatwością kupicie je nawet w niedziele w urzędzie pocztowym jakim jest Żabka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak co tydzień czekam na zdjęcia i informacje od was czy się udało oraz czy smakowało. Piszcie do mnie PW lub wrzucajcie zdjęcia na mikroblog pod tak gotujzwykopem. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało, a ja w miarę posiadanej wiedzy postaram się pomóc.

W ostatnim głosowaniu dość dobrze przyjęła się propozycja z drinkami, mam nadzieję że za tydzień będę mógł przedstawić wam już jakieś efekty mojej pracy w tym temacie ;)

Mam też małe OGŁOSZENIE:
Pewnie niektórzy z Was wiedzą, że niedługo (7 lipca) wybieram się w małą kilkumiesięczną podróż samochodową. W komentarzu wstępna mapa (jest mocno mniej więcej bo google pozwala na stworzenie mapy tylko w oparciu o kilkanaście punktów). Zapraszam też do śledzenia tagu #roadtripbus oraz mojego kanału na YouTube, gdzie będą pojawiać się vlogi z podróży (gotowanie też będzie).

Podczas podróży oczywiście nie zamierzam zapominać o gotowaniu i liczę, że podczas niej poznam wiele nowych ciekawych potraw, którymi będę mógł się z Wami podzielić. Przepisy planuje publikować tak jak teraz raz w tygodniu, z powodów logistycznych może być jednak ciężko z ankietami, chociaż je też postaram się co jakiś czas umieszczać w kontekście krajów, które będę odwiedzał.

Może ktoś z #emigracja mieszka w krajach, które planuje odwiedzić i chciałby się spotkać, pokazać mi jakieś ciekawe lokalne potrawy i coś razem ugotować? Jeśli tak to piszcie na PW (do kilku mirków i mirabelek kontakt już mam).

Kraje zamierzam odwiedzać w takiej kolejności: #moldawia #rumunia #wegry #slowenia #wlochy #szwajcaria #francja #hiszpania #portugalia #gambia #belgia #holandia

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
Pobierz
źródło: comment_8FE0rH4SEK3kGCupanWDEHuiuVMxEHC2.jpg
  • 113
albo wychodzi plaski i mekki ze nie można przerzucić

@3cytryny Obracaj na dwie lopatki, albo kup sobie taką szeroką (najczęście plastikową), wtedy jest latwiej.