Wpis z mikrobloga

Zróbmy sobie szpiega <<< znalezisko
To miała być największa sprawa ostatniej dekady o szpiegostwo w Polsce. Ale szpieg okazał się postacią komiczną, stojącą na czele egzotycznego ugrupowania. A poważna w tym wszystkim jest tylko jego osobista tragedia. Mateusz Piskorski od dwóch lat przebywa w areszcie, wbrew ekspertyzie prawników i opinii ONZ.

(...) Polska prasa od prawa do lewa nazywa Piskorskiego pożytecznym idiotą Putina.

Ale od pożytecznego idioty do rosyjskiego szpiega droga daleka. Tym bardziej, że według dostępnych informacji to właśnie z pierwszego z tych powodów Piskorski przebywa od ponad dwóch lat w areszcie tymczasowym, większość z tego czasu bez aktu oskarżenia.

(...) Choć sprawa jest utajniona, to w oświadczeniu prokuratura krajowa przyznaje: "W toku śledztwa ustalono, że Mateusz P., prowadząc zakrojoną na szeroką skalę działalność oraz wykorzystując swoją pozycję społeczną, zawodową i polityczną oraz kontakty wśród polityków i dziennikarzy krajowych i zagranicznych, oddziaływał na grupy społeczne w Polsce i za granicą. W Polsce i za granicą promował on cele polityczne Federacji Rosyjskiej. Próbując kształtować opinię publiczną poprzez prowokowanie antyukraińskiego nastawienia Polaków i antypolskiego nastawienia Ukraińców, dążył on między innymi do pogłębiania podziałów między Polakami i Ukraińcami i między Polską i Ukrainą".

– Zgodnie z klasyczną definicją działalność szpiega ma polegać na gromadzeniu informacji, zwykle niejawnych, i przekazywaniu ich przedstawicielom zagranicznego wywiadu – mówi mecenas Osik. – Tymczasem zarzut prokuratury nie mówi nic o gromadzeniu i przekazywaniu informacji, a o kształtowaniu opinii publicznej. To pierwsza sprawa w historii, gdzie prokuratura poszerza definicję szpiegostwa poza wykładnię kodeksu karnego.


Jak stwierdził autor:

Bałem się tego tekstu, bo dla politycznej postawy Mateusza Piskorskiego nie mam żadnego szacunku. Ale czy dlatego mam zamykać oczy na jawne gwałcenie jego praw? Piskorski od 2 lat przebywa w areszcie. Tu kulisy tej sprawy w @OnetWiadomosci

https://twitter.com/Wyrwal/status/1007901800484212736

#polska #zmiana #szpiegostwo #piskorski #sadownictwo #neuropa
BaronAlvon_PuciPusia - Zróbmy sobie szpiega <<< znalezisko
To miała być największa s...

źródło: comment_skcYkBxlqX7qyQfMwrM7khEPo1GeDrOa.jpg

Pobierz