Wpis z mikrobloga

Janusze z BGŻ Optima zmieniają oprocentowanie od 15 sierpnia na zawrotne 0,7% dla sald > 10k. Polecacie inne konta oszczędnościowe, w których będzie można zakupić fundusze, a oprocentowanie środków nie będzie mniejsze niż inflacja?

Wiele hajsu tam nie mam, ale znów za dużo (wg BGŻ), aby na tym tracić poprzez inflację.

(Tak wiem, mam zainwestować w siebie, ale środki na to leżą na innej kupce ( ͡º ͜ʖ͡º), ja chce po prostu chronić swój kapitał rezerwowy)

#bgzoptima #oszczedzanie #pociagdozyskow może #mbank coś tam ma ciekawego
  • 19
zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą produktu oszczędnościowego


@ZespolmBanku: a już myślałem, że zaproponujecie lokatę 3-dniową z oszałamiającym 0.8%.
Trochę się ośmieszacie bo większość waszych lokat ma 0.5%. Aż chce się oszczędzać.
@ZespolmBanku: Dzięki za propozycję, ale tak po ludzki zastanów się, czy sam chciałbyś powierzyć bankowi kilkadziesiąt tysięcy, zyskując z tego -0,5% rocznie (inflacja) gdzie ów bank będzie się chwalił raportami o zyskach kilkunastoprocentowych r/r? Nie czułbyś się okradany? Zapoznałem się z waszą oferta jest ona dalece od słowa "może być" nie mówiąc już o "oszczędzaniu", "zysku" czy "zabezpieczeniu dziecku przyszłości"

A tak z ciekawości to ile kosztuje drugi i każdy kolejny
@Blackall: Dzięki!

//edit
Ale tutaj czytam na stronie, że jest potrzebny ROR (przynajmniej jak klikam "załóż konto" to każe mi wybrać) do tego konta oszczędnościowego. A ja szukam czegoś stricte oszczędnościowego, bez ROR i innych pierdów :(
@Nartenlener: niestety - coś za coś. Z plusów: to bardzo dobry ROR. Ja, gdybym nie miał konta "głównego" od dawna w mBanku, to bym się tam pewnie przeniósł. Generalnie ciężko o dobre konto oszczędnościowe (na dłużej!) bez RORu - jest tylko Optima, ale tam nieco gorzej trafić z datami i wyliczyć kiedy będzie data wyznaczania nowych środków.

PS. Ten ROR w Millennium całkiem łatwo mieć bezpłatnie - wystarczy przelew 1000 zł