Wpis z mikrobloga

Czy ludzie spoza konurbacji górnoślaskiej są świadomi istnienia konurbacji górnośląskiej?
Czy wiecie, że na górnym Śląsku i w Zagłębiu 19 miast leży zaraz obok siebie, zwykle bez przerw w zabudowie, mają jedną sieć tramwajową obejmującą 13 miast(a w takim trójmieście tramwaje nie wyjeżdżają z Gdańska xD) i liczą łącznie ponad 2 miliony mieszkańców tworząc wlaściwie jedno duże miasto, wielkości Warszawy, albo od niej większe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam wrażenie, że mało kto spoza Górnego Śląska to wie, pewnie wyobrażają sobie, że te śląskie i zagłębiowskie miasta, jak Katowice, Gliwice, Chorzów, Zabrze, Bytom Sosnowiec czy Dąbrowa Górnicza to są osobne miasta, leżące w oddaleniu, jak np. Rzeszów i Przemyśl itp. Tymczasem ja mieszkając w Katowicach moge sobię iść po Osiedlu Tysiąclecia i nawet nie zauważę, że opuściłem Katowice i jestem już na Osiedlu Ryszki w Chorzowie, nadal wokół są bloki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam wrażenie, że zwłaszcza ludzie z #warszawa myślą, że są jedynym dużym miastem w Polsce, a reszta to wieś, na serio myslicie tak? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gop #gornyslask #katowice #sosnowiec #pytanie
W.....c - Czy ludzie spoza konurbacji górnoślaskiej są świadomi istnienia konurbacji ...

źródło: comment_jL6BiqoP0wg2pMWDSushZfFc6gykEveU.jpg

Pobierz
  • 51
Tymczasem ja mieszkając w Katowicach moge sobię iść po Osiedlu Tysiąclecia i nawet nie zauważę, że opuściłem Katowice i jestem już na Osiedlu Ryszki w Chorzowie, nadal wokół są bloki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam wrażenie, że zwłaszcza ludzie z #warszawa myślą, że są jedynym dużym miastem w Polsce, a reszta to wieś, na serio myslicie tak?


@WszeborWlostowic: My bysmy pewnie nawet nie zauwazyli, ze jestesmy w
@WszeborWlostowic wszyscy o tym wiedza, w Indiach tez mieszka w #!$%@? ludzi i nikogo nie obchodzi co robi jeden z drugim Pajet.
Warszawa jest fascynujaca, pociagajaca i toksyczna ze wzgledu na unikatowa architekture, infrastrukture i instytucje, a nie 2 miliony gornikow.
@WszeborWlostowic: A gdyby nie Chorzów to byśmy wszyscy zapieprzali piechotą. Poza jakimiś używkami i Pesami, to wasz, śląski Konstal był jedynym producentem tego wyróżnika wielkomiejskości- tramwaju.

Na marginesie: polecisz jakieś dłuższe/ciekawsze linie tramwajowe, których przejechanie pozwoliłoby zobaczyć przekrój tego Górnego Śląska. Nigdy nie byłem i znam głównie z losów serialowego Bercika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WszeborWlostowic: Po co inni mają mieć świadomość, jak GOP nie umie się połączyć (patrz jakieś głupie spiny Śląsk-Zagłębie, ale też na przykład obrażone Tychy na KZK GOP)?
I po co inni mają mieć świadomość, że ponad 2 miliony ludzi jak ta liczba szybko spada, a ludzie stamtąd tak uciekają, że w niektórych miastach ceny mieszkań są poniżej ceny odtworzenia?
@WszeborWlostowic Nie rozumiem czemu ktoś miałby nie być tego świadomym? Przecież to nie wiedza tajemna, uczą tego w szkole, co najmniej kilka milionów Polaków tamtędy przejeżdżało. To jak np. Trójmiasto czy aglomeracja warszawska, podstawowa wiedza z geografii
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WszeborWlostowic: dąbrowa herę, wyjeżdżasz z Dąbrowy na trasę mija Auchan, bp wiadukt i cyk sosnowiec w nie więcej niż 3 minuty bez ruchu drugie 3 będziesz jechał do centrum sosnowca po godzinach szczytu oczywiście. Mieszkam tu 16 lat i dalej nie wiem czy ten sosnowiec to jakiś atut czy niekoniecznie

@YoshiTurboMaster: ogólnie można na pewno ciekawie spędzić dzień. Tak po kosztach to bilet kzk GOP na cały dzień i można