Wpis z mikrobloga

krucjaty

@Kvazar: To wojna obronna jest zabroniona? Powiedz to Armii Krajowej xD

pedofilskie skandale w co piątym kościele

statystyki na te "afery w co piątym kościele", albo siedź cicho, bo dane z dupy każą mi twierdzić, że każdy ateusz to cymbał pokroju tych, którzy takie wiadomości ślą regularnie katolikom na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
M.....a - > krucjaty
@Kvazar: To wojna obronna jest zabroniona? Powiedz to Armii Kra...

źródło: comment_swQQVJGTvIG5A3cJYPtvb3lqLz2AR5fe.jpg

Pobierz
KRUCJATA - WOJNA OBRONNA XDDD


@Kvazar: WIEDZA HISTORYCZNA U ATEUSZA XDDD
Masz na szybko formę obrazkową, to może przyswoisz łatwiej, bo w teksty pisane u ciebie nie wierzę.
Powiedziałbym "wracaj do książek", ale najpierw musiałbyś kiedykolwiek do nich usiąść, by móc do nich wrócić. Cytując więc ciebie:

dobra, idę stąd bo już czuję ten niski poziom intelektu, a nie chcę być przez debili opluwany.
M.....a - > KRUCJATA - WOJNA OBRONNA XDDD

@Kvazar: WIEDZA HISTORYCZNA U ATEUSZA XD...
@Wokawonsky: Uniwersalnych w tamtych czasach, widać to po zachowaniu księży (ten od "to jakaś porażka"), że nie są zupełnie przygotowani do pracy z dziećmi i młodzieżą. TO dopiero jest porażka. Poza tym brednie opowiadane z ambony o nigdy nie kształconych filistynach i innych podobnych nacjach nijak się ma do czasów obecnych, pomijając już oczywistą oczywistość, jaką jest poziom wiedzy ówczesnych "radosnych twórców", którzy te historie pisali.

Czasy się zmieniły! Diametralnie.
  • 2
@xandra Nie. Uniwersalnych i teraz. Biblia ma to do siebie, że jest tam bardzo dużo metafor i porównań np. przypowieści, których znaczenie było, jest i będzie aktualne. Oczywiście ateiści mają kolejny powód do śmieszków, bo hehe katole wierzą w to, że wszechświat powstał w 7 dni i podają zawsze jakieś cytaty z Biblii wyrwane z kontekstu. A to jak ksiądz potrafi wytłumaczyć to Słowo i to co mówi z ambony, zależy tylko
@Wokawonsky: Nie rozumiesz o co mi chodzi. Religia to biznes oparty o strachu ludzi przed śmiercią, a księża robią wszystko, aby ich przekonać że mogą sobie kupić kawałek nieba dając temuż księdzu pieniądze. Wszystko inne to komunały, stereotypy i przedstawienie mające uatrakcyjnić proces przejmowania gotówki. Powiedzmy sobie szczerze, każdy kto chodził do szkoły i skończył choćby to gimnazjum ma dużo, dużo szerszy zakres wiedzy z KAŻDEJ dziedziny od tychże pisarzy. Więc
  • 3
@Morf Nie wiem czy chodzi Ci o to, że kobiety są dyskryminowane, bo nie mogą zostać księdzem tylko "co najwyżej siostrą zakonną". Otóż apostołowie byli wzorem dla późniejszych kapłanów. Jezus był mężczyzną i wśród apostołów też nie było kobiety, więc księżami nie mogą zostawać kobiety. W żadnym wypadku kobiety nie są gówno warte, o czym świadczy postać Maryi. Polecam trochę więcej się dowiedzieć, bo jak na razie mój mem się sprawdza (
Jezus był mężczyzną i wśród apostołów też nie było kobiety, więc księżami nie mogą zostawać kobiety.


@Wokawonsky: XDD no zajebiste wytłumaczenie, no wiesz, od 100 lat szefem naszej firmy był facet więc #!$%@?, na stanowiska kierownicze i w sumie jakiekolwiek inne zatrudniamy tylko facetów bo tak już jest i koniec. Kogo taki argument ma niby przekonać?

Nie wiem czy chodzi Ci o to, że kobiety są dyskryminowane, bo nie mogą zostać
  • 2
@xandra Ahh i te wjeżdżają te słynne wyłudzane przez księży pieniądze. Teraz Cię zaskoczę. Dawanie pieniędzy na tacę, jak i inne datki są dobrowolne. Wszyscy księża mogą np. oddać ślub za darmo, jeżeli jesteś w kiepskiej sytuacji materialnej, ale ludzie dają z szacunku za ich poświęcony czas. Osobiście daję na tacę bardzo rzadko, bo rzadko mam przy sobie gotówkę i nikt nie straszy mnie, że pójdę do piekła (Co on #!$%@??!! Jak
@Morf: Skoro wygooglowanie jest takie trudne, proszę:
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAL/trudne_pytania_11.html

Szukasz dziury w całym. Kobietom nie przeszkadza to, że nie mogą dawać sakramentów, bo mogą się spełniać w życiu Kościoła na inne sposoby. Chyba tylko Tobie sprawia to wielki problem. Czy poszedłbyś do Kościoła gdyby kobiety mogły sprawować mszę? Jeśli tak, to wyślij jakiś list do papieża, może Cię posłucha.
Dawanie pieniędzy na tacę, jak i inne datki są dobrowolne.


@Wokawonsky: To teraz ja cię zaskocze, przekonaj dowolnego księdza by udzielił chrztu bądź ślubu za darmo xD Chciałabym to zobaczyć. Kilka przykładów (pierwsze z brzegu).
Księdza nie przyjęli po kolendzie, wysłał wezwanie do zapłaty: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rzeszow/rzeszow-nie-przyjeli-ksiedza-po-koledzie-dostali-wezwanie-do-zaplaty/mjyvdvp
Niby co łaska, ale ksiądz ma swój cennik, z kwotami za ile robi tą łaskę: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ksiadz-z-cennikiem-nagranie-rozmowy-z-ksiedzem,680893.html

Ksiądz żąda od biednego pieniędzy za pogrzeb (700zł): http://natemat.pl/19799,ksiadz-zadal-od-biednego-pieniedzy-za-pogrzeb-kosciol-oficjalnie-milczy-odwazni-ksieza-to-kuriozalne

Możesz
@xandra: Są chciwi księża ale są i tacy z prawdziwym powołaniem. We wiadomościach pisze się o tych pierwszych, bo to się lepiej sprzedaje. Tak samo o księżach pedofilach. Przecież nikt Ci nie napisze "Ksiądz nie wziął od niego
ani grosza za ślub". A takiego księdza, który udziela chrztu bądź ślubu za darmo można znaleźć w wielu parafiach, ale rzadko przeczytasz o tym fakcie albo na tvn24 (xD), częściej możesz się dowiedzieć
Są chciwi księża ale są i tacy z prawdziwym powołaniem.

@Wokawonsky: Są wyłącznie chciwi księża, tylko jedni bardziej inni mniej bezczelni.

A takiego księdza, który udziela chrztu bądź ślubu za darmo można znaleźć w wielu parafiach

Tak? W których, chętnie to zweryfikuję.

ale rzadko przeczytasz o tym fakcie albo na tvn24 (xD)

To pewnie przeczytam w Niedzieli, albo usłyszę na antenie radia Maryja? xD

Ważniejsze od tego co tutaj, jest to