Wpis z mikrobloga

@LegionPL: ale jednak cały czas widze ten argument że uuu ile ateizm ma na sumieniu. to ja sie pytam pokażcie mi struktury organizacji ateistów, żeby można było powiedziec kto dokładnie jest winny. gdzie był papież ateistów kiedy to się działo
@elo490500: Struktury są mało istotne. Ty jako dumny ateusz chyba nie chciał byś żyć w związku radzieckim albo komunistycznych chinach pod mao bo jak normalny człowiek nie popierasz morderczych ideologii.
Ateizm żadną siłą nie można uznać za ideologię gdyż to tylko jedno stanowisko w jednym temacie.
Ateiści to m in. prawicowcy, lewicowcy, nazisci, komuniści, klasyczni liberałowie, libertiarianie, pacyfiści, weganie, psychopaci, dziennikarze, dostawcy pizzy itp. Głupotą jest łączyć ateizm ze zbrodniami tak
@elo490500: Stalinizm wymagał ateizacji, a nie ateizm stalinizmu. Niektórzy mają straszny ból pewnej części ciała, wydaje mi się, że nie potrafią inaczej znieść tego, że można być ateistą i nie różnić się w kwestiach moralnych oraz być tak samo szczęśliwym jak i teista. Jakby nie mogli znieść konkurencji bo całe, życie wmawiano im, ze tylko ich ideologia do tego prowadzi. Wojujący ateiści czasem próbują burzyć ich światopogląd w którym byli wychowywani
@LegionPL: oczywiscie że struktury sa istotne. Załóżmy że jesteś sobie niemcem w 39 roku, o poglądach zgodnych z zalożeniami nazizmu. Nie nalezysz jednak z jakiegos powodu do partii nazistowskiej. Podczas wybuchu wojny uciekasz na wies i siedzisz tam spokojnie do 45 r odciety od swiata zewnetrznego. Czy to znaczy że jest uczciwe rozliczac cię za zbrodnie nazistów w czasie wojny?
niby oczywiste a to że nie kazdy ateista jest komunistą to nie jest widac oczywiste


@elo490500: Raczej bym tego tak nie porównywał. Ustrój polityczny - ateizm, a religia - religia... Raczej nie. Ale wiem o co ci chodzi, więc luz.