Wpis z mikrobloga

Hej!

Bardzo przykra sytuacja spotkała uczniów II LO w Lubartowie, którzy mieli zobaczyć słynny szwajcarski Instytut CERN, a w nim m.in. Wielki Zderzacz Hadronów. Celu nie udało się zrealizować, a szkoła wini biuro podróży. Biuro z kolei twierdzi, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. Przykra sytuacja, ponieważ młodzież straciła szansę na poglębienie swojej wiedzy w prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym ośrodku badawczym w Układzie Słonecznym. Co więcej, każdy z uczniów za wyjazd zapłacił 1100 zł. Zwiedzanie LHC zostało uwzględnione w karcie wycieczki.

Wycieczka do Szwajcarii odbyła się w drugiej połowie kwietnia. Udział w niej brało blisko 60 osób, za wyjazd każdy płacił 1,1 tys. zł. - Głównym punktem miała być wizyta w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie. Cel ten jednak nie został zrealizowany z powodu braku rezerwacji, za której dokonanie odpowiedzialne było biuro „Almatur - Lublin”

Uczestnikami byli uczniowie zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy w tej dziedzinie, laureaci olimpiad i konkursów ogólnopolskich. Już pół roku wcześniej młodzież była przygotowywana poprzez warsztaty i wykłady prowadzone m.in. przez pracowników naukowych lubelskich uczelni. Działania te miały przybliżyć młodzieży zasady funkcjonowania CERN, a wizyta w Instytucie miała być uwieńczeniem przygotowań- tłumaczy. - Poprzez złamanie przez biuro umowy nie udało się zrealizować zamierzonego celu. Pokrzywdzeni zostali przede wszystkim uczniowie.


Zostałam poproszona przez @Isnen o nagłośnienie całej sprawy. Mam nadzieję, że niejako uda się dzieki temu zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Poszerzanie wiedzy młodych ludzi powinno być dla nas wszystkich priorytetem, prawda?

Jeśli wyrazicie chęć to zrobię znalezisko chociaż wiem, że poprzednie niezbyt się przebiło.

Link do znaleziska

Więcej na temat całej sprawy: http://www.kurierlubelski.pl/edukacja/a/uczniowie-z-lubartowa-nie-zobaczyli-zderzacza-hadronow-zawinilo-biuro-podrozy,13289390/

#kosmicznapropaganda #nauka #technologia #afera #szkola
Pobierz
źródło: comment_VQLmQdZD0cnHBJFqfE5UenLYavqYuyss.jpg
  • 20
o, moje byłe liceum! szkoda, że nie bylo takich wycieczek za moich czasów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Uczestnikami byli uczniowie zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy w tej dziedzinie, laureaci olimpiad i konkursów ogólnopolskich


@Theia: no nie wiem czy taka szkoda, mnie by i tak ominęło :P