Wpis z mikrobloga

Ktoś przed Mundialem postawił taką tezę. Dyspozycja Niemców na mundialu da nam odpowiedź, czy nadchodzi zmierzch koncepcji tiki-taki. Obserwując to co się ostatnio dzieje w piłce również dochodzę do wniosku, że dobra gra w obronie i szybki atak przynosi na tyle więcej korzyści, że atak pozycyjny po prostu przestaje być na dłuższą metę skuteczny.
Jest to tym bardziej widoczne w przypadku naszej reprezentacji. Age Hareide, trener Duńczyków po naszej sromotnej porażce w Kopenhadze powiedział, że atutem naszej reprezentacji była bardzo dobra obrona i kontratak. Ważna rzecz: bez dobrej obrony nie ma kontrataku.
Co się stało od Euro 2016? Krychowiak rok nie gra, następny rok gra, ale nieregularnie. Obniża drastycznie loty. Kiedy na Euro nie popełnił żadnego błędu w ciągu 5 meczów, tak na Mundialu robi 3 błędy na 2 spotkania. Mączyński przez kontuzję nie jest w stanie zdążyć z formą i Nawałka go odstrzela. Piszczek od 2017 roku niestety prezentuje coraz gorszą formę. Jędrzejczyk, który na Euro przede wszystkim był solidny w obronie także schodzi z tego poziomu.
Aż w końcu przed Mundialem przychodzi ostateczny cios - Kamil Glik doznaje kontuzji barku. Z całej 6 odpowiedzialnej za defensywę z odpowiednią formą pozostaje tylko Michał Pazdan. Pięć na sześć elementów tej układanki!
Czego mieliśmy się spodziewać? Rozbita defensywa zawsze będzie popełniać wielbłądy.
Lewandowski przez całe eliminacje jak i przed MŚ cały czas nam próbował to powiedzieć właśnie przez tę już słynną jakość, albo przez to, że nazywał tę grupą trudną. Nie mógł wprost powiedzieć, że niektórzy zawodnicy nie dojechali. Nawet na tej konferencji z Nawałką po odpadnięciu gryzł się w język cały czas. Z jeden strony wszyscy chcą wiedzieć co się stało, a z drugiej nie chcą słuchać.
Oczywiście sam muszę się przyznać do tego, że również nie słuchałem. Żyłem Euro 2016 i uważałem, że wygramy grupę w cuglach. Myślę, że takie rzeczy uczą pokory także kibiców.

#pilkanozna #reprezentacja #mundial #mecz
P.....k - Ktoś przed Mundialem postawił taką tezę. Dyspozycja Niemców na mundialu da ...

źródło: comment_b3M8B456uJWLqNX2nzfxEWdc2tkDdr8A.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
A ja się dziwię... Pewnie zaraz wyłapie sporo minusów, ale dla mnie jak mam być szczery to dziwię się Lewemu.. koleś jest topowym napastnikiem, najlepiej opłacanym w Bundeslidze ma spokojne poukładane życie, a ludzie u nas jadą po nim jak po psie i to w dodatku po jego żonie... ja na jego miejscu bym #!$%@?ą całą tą reprezentacją bo i tak nic na tym nie zarobi, a tylko non stop coś komuś
  • Odpowiedz
@Primusek: Nie mogą teraz zdradzić wszystkiego i to za darmo. Trzeba poczekać, aż kilku pokończy karierę (dla niektórych już blisko) i wtedy jakaś książeczka jedna, druga i się wyjaśni wszystko. :)
  • Odpowiedz
@Primusek: niemcy i tikitaka ? Nie rozumiem tego porownania. O zmierzchu tego stylu d cyduja zespoly grajace tym systemem a nie do konca wydaje mi sie ze to niemcy. Latwiej tez hrac tym systemem grajac ze soba codziennie jak Man City teraz czy hiszpania kiedys gdy wiekszosc zawodnikow grala w dwoch zespolach
  • Odpowiedz
Myślę, że takie rzeczy uczą pokory także kibiców.


@Primusek: No tak bo to wina kibiców, że kadra dała d*py po całości. To tak jakby obwiniać lokatorów o to, że budynek osiada na fundamentach.

To tylko jeszcze bardziej pokazuje jak słabą mamy reprezentacje.
  • Odpowiedz
Jakbym go widział w ostatnich 10 minutach meczu z Japonią biegającego, wywierającego pressing, próbującego odebrać piłkę, osamotnionego rycerza, który próbuje grać podczas gdy jego koledzy spacerują po zielonej trawce to bym w tę bajkę może uwierzył.

Ale tego nie widziałem i dorabianie alibi do żenującej postawy całego zespołu gówno mnie obchodzi. Teraz się zacznie wybielanie, zmiana selekcjonera i udawanie, że wszystko zaczyna się od nowa. Nie, nic się nie zaczyna. Mentalność i
  • Odpowiedz
Najbardziej obawiam się teraz tego, że zgodnie z wolą ludu Nawałka odejdzie, a w jego miejsce przyjdzie zapchajdziura i znów będziemy oglądać gówno przez najbliższe X lat.


@borowa90: o #!$%@? geniusz. A czemu Nawalka nie wystawil dobrych zawodnikow skoro mogl przebierac w tysiacach kandydatow? Rola selekcjonera jest zebranie kadry. Nawet jesli 5 z 6 obroncow ktorzy byli typowani odpadlo, to mozna wziac kolejnych 5 pod wzgledem umiejetnosci. Nawalka tego nie zrobil.
  • Odpowiedz
@Primusek: ciągle wierzysz w jakieś bajki - które opowiadali wszyscy dookoła i nikt nie jest winny. Oglądając występy polskiej drużyny rzucał się w oczy:
- brak ochoty do gry - nie wiedzieli, że będą biegać? Do tego też trzeba jakichś specjalnych przygotowań? Byli zajęci czymś innym i się zmęczyli? W innych drużynach nie widać tego problemu.
- podania od czapy - byle dalej od siebie albo strzały dla samych strzałów -
  • Odpowiedz
@karer: dokładnie tak - komuś coś strzeliło w nodze to zamiast dać sobie z nim spokój to ciągniemy całe towarzystwo, bo ktoś gdzieś kiedyś grał to teraz mu się należy. I najlepiej grać ludźmi, którzy są w zespołach zagranicznych, ale "grzeją ławę". Totalny odjazd. Megastrateg Nawałka.
  • Odpowiedz
Przecież tu do czynienia mamy ze zmierzchem niemieckiego stylu gry. Wolnego, pozycyjnego, często do tyłu i do bramkarza.
Zespoły grające tikitakę w stylu Barcelony sprzed 5 lat mają się dobrze i to pokazał Meksyk, Chorwacja, Hiszpania, Portugalia a nawet Senegal.
  • Odpowiedz
@kogut89: Widziałeś zaangażowanie Lewego w meczach? Biegał jakoś szczególnie - spinał drużynę jako kapitan? Ot, kolejny na boisku, do tego z rolą czekającego na podanie. Końcówka meczu z Japonią - mieli 10 minut na zabranie piłki Japonii - Lewemu też się nie chciało.

Tej całej drużynie się nie chciało (poza pewnymi jednostkami, które nie grały w dwóch pierwszych spotkaniach).

Generalnie chłopaki za mało zarabiają to i tak grają. Jakby dostali więcej
  • Odpowiedz
ale mi chodzi Mireczku że oni tego "kopania" dla Kraju nie robią dla hajsu, bo taki maja w klubie.. także nie można po nich jechać że dla kasy to robią... Lewy zarabia 3zł/sekundę...
Zgodzę się że nie grali dobrze, był brak zaangażowania, pomysłu na grę i przede wszystkim walki. Też się wpieniłem i dalej mnie to wkurza, ale będąc obiektywny i wchodząc w buty lewego po prostu mu się dziwie bo #!$%@?
  • Odpowiedz
to może wymień tych kolejnych obrońców


@FPNgda: o #!$%@?. Wymienienie tych obroncow kosztuje setki tysiecy bo tyle zarabia nawalka. A ty chcesz zebym zrobil to na wykopie? Zejdz na ziemie. To byla jego rola a nie moja i dal dupy.
  • Odpowiedz
@Primusek: Nawałka na formę pilkarzy wplywu nie mial, ale za to co #!$%@? na konferencjach to powinien glowa odpowiedziec. Lewy sie jeszze musi jakos hamowac - chociaz i tak mogliby powiedziec to co Neuer i Low ze byli slabi. A tu: zarowno w ofenzywie jak i defezywie bylismy dobrzy.
  • Odpowiedz
@qLA: Lewy na tym filmiku w 10 minut dostał jakieś 5 dobrych dośrodkowań. To wiecej niż Polacy przez cały mundial więc o czym ty gadasz... Lewy to snajper tylko mu trzeba ładować amunicje a nie że przez 3 mecze facet ma piłkę może ze 2 minuty xD
  • Odpowiedz
no bo nie ma lepszych. Skąd ma ich Nawałka wziąć?


@FPNgda: Nie wierze ze nie ma lepszych od tych ktorych nawalka wybral. Wzial kupe hajsu za nic. Widzialem gimnazjalistow lepiej grajacych.
  • Odpowiedz