Wpis z mikrobloga

Ktoś przed Mundialem postawił taką tezę. Dyspozycja Niemców na mundialu da nam odpowiedź, czy nadchodzi zmierzch koncepcji tiki-taki. Obserwując to co się ostatnio dzieje w piłce również dochodzę do wniosku, że dobra gra w obronie i szybki atak przynosi na tyle więcej korzyści, że atak pozycyjny po prostu przestaje być na dłuższą metę skuteczny.
Jest to tym bardziej widoczne w przypadku naszej reprezentacji. Age Hareide, trener Duńczyków po naszej sromotnej porażce w Kopenhadze powiedział, że atutem naszej reprezentacji była bardzo dobra obrona i kontratak. Ważna rzecz: bez dobrej obrony nie ma kontrataku.
Co się stało od Euro 2016? Krychowiak rok nie gra, następny rok gra, ale nieregularnie. Obniża drastycznie loty. Kiedy na Euro nie popełnił żadnego błędu w ciągu 5 meczów, tak na Mundialu robi 3 błędy na 2 spotkania. Mączyński przez kontuzję nie jest w stanie zdążyć z formą i Nawałka go odstrzela. Piszczek od 2017 roku niestety prezentuje coraz gorszą formę. Jędrzejczyk, który na Euro przede wszystkim był solidny w obronie także schodzi z tego poziomu.
Aż w końcu przed Mundialem przychodzi ostateczny cios - Kamil Glik doznaje kontuzji barku. Z całej 6 odpowiedzialnej za defensywę z odpowiednią formą pozostaje tylko Michał Pazdan. Pięć na sześć elementów tej układanki!
Czego mieliśmy się spodziewać? Rozbita defensywa zawsze będzie popełniać wielbłądy.
Lewandowski przez całe eliminacje jak i przed MŚ cały czas nam próbował to powiedzieć właśnie przez tę już słynną jakość, albo przez to, że nazywał tę grupą trudną. Nie mógł wprost powiedzieć, że niektórzy zawodnicy nie dojechali. Nawet na tej konferencji z Nawałką po odpadnięciu gryzł się w język cały czas. Z jeden strony wszyscy chcą wiedzieć co się stało, a z drugiej nie chcą słuchać.
Oczywiście sam muszę się przyznać do tego, że również nie słuchałem. Żyłem Euro 2016 i uważałem, że wygramy grupę w cuglach. Myślę, że takie rzeczy uczą pokory także kibiców.

#pilkanozna #reprezentacja #mundial #mecz
P.....k - Ktoś przed Mundialem postawił taką tezę. Dyspozycja Niemców na mundialu da ...

źródło: comment_b3M8B456uJWLqNX2nzfxEWdc2tkDdr8A.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@borowa90: Czas na Nawalke. Nieprawda jest, ze cos sie nie zgralo. Oni nawet nie walczyli. Nawalka utrwala zblazowany sklad, potrzeba nam swiezosci. Nawalka musi odejsc.
  • Odpowiedz
utrwala zblazowany sklad


@RatKing: To podaj proszę alternatywy. Kogo miał wystawić zamiast tych zblazowanych?
Miał wziąć Mierzejewskiego z ogórkowej ligi australijskiej, której poziom trudno jest do jakiejkolwiek ligi przyrównać?
Już widzę skowyt dziennikarzy, wykopków i wszystkich świętych, gdyby przeprowadził gruntowne zmiany i w pierwszym meczu nie wyszedł Błaszczykowskim, Piszczkiem, Krychowiakiem czy Milkiem. Skończyłoby się to oczywiście tak samo albo gorzej, bo my nie mamy alternatyw.

Mądry Polak po szkodzie.
  • Odpowiedz
@borowa90: Kurzawa to nie jest liga ogorkowa? Australijska jest na pewno lepsza od naszej. A walczyl za trzech. Tej swiezosci i konkurencji nam trzeba. Nie trzeba grac w premierleague, zeby miec dostep do kadry. Juz gramy klocami typu Pazdan, mozna wziac ich wiecej, moze sie chociaz beda starac.
  • Odpowiedz
nie ma to jak porównywać dzieciaków z podwórka do zawodowych piłkarzy xD zamilcz i się nie kompromituj


@FPNgda: nie mowie o dzieciakach z podworka tylko o juniorach w wieku gimnazjalnym ktorzy chodza na treningi zeby zostac zawodowcami. Zamilcz i sie nie kompromituj.
  • Odpowiedz
  • 0
@karer to z tego, że jak weźmiesz jednego dobrze dryblującego z młodzieżówek i wrzucisz do pierwszego składu reprezentacji to nie zacznie grać lepiej od naszych. Gdyby to działało to każdy by tak robił ;p
  • Odpowiedz
@Primusek: Tu nie chodzi o wykonawców, tu chodzi o to że od meczu z Czarnogórą reprezentacja ma systematyczny zjazd w dół z formą. Ćwiczymy coś kawał czasu aby na półmetku sprawdzić co innego i przekonać się że w sumie nie potrafimy nic grać .

Skoro zawodnicy z euro 2016 pokazali padake, to po prostu nie powinno być ich na tym spotkaniu i powinni zostać zastąpieni. To nie zostało zrobione, a jedyne
  • Odpowiedz
@FPNgda: napisz mi - po co mam szukać - dla Ciebie pewnie to jest oczywistość, dla mnie nie. Ponadto jakie ma to znaczenie ilu trenerów jest na Islandii, a ile w Polsce (z papierami UEFA)? Jeżeli to ważne, a nie mamy ich zbyt wielu to może dajmy sobie spokój z blamażem i wywalaniem grubej forsy na rozrywkę dla leśnych dziadków i wytatuowanych pół debili?
  • Odpowiedz
  • 0
@new_micra w całe województwo lubelskie:
UEFA pro 4 osoby, UEFA A 101, UEFA B 239 za https://www.laczynaspilka.pl/trenerzy,1.html?type=&voivodeship=7&licence=UEFA+B

Jest to ważne, bo dzieciaki są lepiej szkolone i osiągają lepsze rezultaty.

Nie wiem czy wiesz, ale PZPN jest utrzymany głównie z prywatnych środków. Państwo dość niewiele dokłada. Dlaczego zaglądasz do portfeli prywatnych osób?

Tu masz strukturę przychodów z 2011r nowszych na szybko nie znalazłem http://weszlo.com/2012/01/03/finanse-pzpn-zobaczcie-skad-biora-kase-i-na-co-ja-wydaja/
FPNgda - @new_micra w całe województwo lubelskie:
UEFA pro 4 osoby, UEFA A 101, UEFA ...

źródło: comment_1aC903q6vXHUiTWRKpSeV9SWgqVmgngF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@new_micra że są w przeliczeniu na jednego mieszkańca lepiej przygotowani do szkolenia młodzieży. Jeśli chcesz produkować dobrych zawodników musisz zainwestować w dobrze wykształcony sztab szkoleniowy. Nie ma co liczyć, że może ktoś przypadkiem wystrzeli jak Lewy, bo to jeden złoty strzał na kilkadziesiąt lat
  • Odpowiedz
@FPNgda: nie wiem - jestem "Januszem". Oprócz tego, że "sami się utrzymują" to jeszcze:
- mają dotację - całkiem sporą - ponad 10%;
- gdy "Państwo" buduje obiekt sportowy - to bardzo często boisko do piłki nożnej - duże obiekty konsumują drużyny mające powiązania z PZPN;
- w Lublinie zbudowano boisko do piłki nożnej kompletnie od czapy - by bydło, które nie ma gdzie się wyżyć mogło przyjść i tłuc się
  • Odpowiedz
@FPNgda: więc jeżeli masz 201 trenerów na poziomie PRO to chyba łatwiej wyłuskać 10x więcej osób, by mieć z kogo wybierać - czy też znowu wiatr w oczy wieje Polakom i nie da się, trzeba mieć 100x więcej trenerów, by móc równać się z Islandią?

To nie problem trenerów, to nie problem infrastruktury - skoro młodzież gra dobrze, a później siada motywacja - że siada motywacja można się było przekonać gdy
  • Odpowiedz
  • 0
@new_micra nie mam żadnego wytłumaczenie, bo to żenada i sądzę, że wszyscy tak powiedzą. Może na gorąco Nawałka chwalił, ale w głowie też wie, że to było mega słabe. I uważam, że gdyby w naszej drużynie nie byłoby konfliktów i by byli w stanie umierać za siebie jak na euro to zrobili by wszystko by Lewy mógł spełnić swoje marzenie i strzelił gola na mundialu.

Nie do końca jest tak jak mówisz,
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada:
Cholera, Euro 2016 - bez goli. Mundial 2018 bez goli. LM 2018 teź słabiutko.
Daleki jestem od hejtowania Lewego, ale skuteczność w mojej opinii to mu spadła.
Jeżeli ma się setkę jak wczoraj i z niej się nie korzysta... Ile ma mieć tych sytuacji? Dziesięć?
  • Odpowiedz