Wpis z mikrobloga

USZANOWANKO SAMOCHODOWE ŚWIRY!
Mija mniej więcej drugi miesiąc od kiedy śmigam buspasami we Wrocławiu i wciąż brak jakiegokolwiek mandatu, na początku trochę się stresowałem ale teraz przychodzi mi ta jazda zupełnie naturalnie, wiem w których miejscach uważać bo ktoś może wyjechać itd. Ogółem super mi się jeździ i oszczędziłem już łącznie sporo czasu.

Nie wiem czy zauważyliście ale kierowcy autobusów i tramwajów pozdrawiają się podnosząc lewą rękę gdy się mijają, zacząłem również pozdrawiać w ten sposób tramwaje i autobusy które mijam z naprzeciwka bo po dwóch miesiącach jazdy zacząłem już kojarzyć niektórych kierowców. Żaden jeszcze nie odpowiedział ale myślę że się przyzwyczają do mojej obecności i zaczną traktować jak jednego ze swoich. Jak dostanę w końcu mandat dodam tutaj wpis, ew. za jakiś miesiąc się odezwę z updatem jeśli wciąż nie miałbym mandatu. Pozdro z fartem mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jazdabuspasempowroclawiu
  • 91
  • Odpowiedz
  • 13
@fiszifiszi: ja nie wychodziłem z założenia że chcę jeździć buspasem za darmo, z chęcią zapłacę mandat raz na jakiś czas bo uważam że oszczędność czasu jest tego warta
  • Odpowiedz
@cup12552: pro-tip: włącz na stałe kierunkowskaz w prawo to w razie czego mogą cię nawet nie zatrzymać, bo pomyślą że się zgubiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zacząłem również pozdrawiać w ten sposób tramwaje i autobusy które mijam z naprzeciwka bo po dwóch miesiącach jazdy zacząłem już kojarzyć niektórych kierowców


@cup12552: jeszcze trochę się upodobnisz do autobusowców i ludzie będą się dosiadać jako pasażerowie
  • Odpowiedz
@cup12552: a wiesz dlaczego nikt nie jezdzi w Krakowie po bus pasach?
bo juz byli tacy cfaniacy, co kilka razy podostawali mandaty, i przy kolejnym zrobili im zagrozenie w ruchu lądowym, porabierali prawa jazdy, a w sądzie dostali po kilkanascie tys. grzywny.

krakowska drogówka XD
  • Odpowiedz
  • 26
@devcoder: zagrożenie w ruchu drogowym za jazdę po buspasie czyli wykroczenie które jest jednoznacznie opisane w kodeksie i jest za nie przewidziana jednoznaczna kara xD dobry żart xD żaden sąd nie podtrzyma takiego naciąganego mandatu o ile ktoś tym buspasem nie jechał 200km/h, a szczerze wątpię w całą historię bo Google nic nie znajduje o jakimkolwiek takim przypadku.
  • Odpowiedz
@kiszczak mylisz się chłopie. Pośrednio właśnie przez takie samolubne myślenie mamy dzicz i samowole w tym kraju. Pojęcie dobra wspólnego nie istnieje albo nikt go nie rozumie. Ty jesteś tego dobrym przykładem.
  • Odpowiedz
w tym kraju.


@Lamberjack: W każdym kraju tak jest. Przynajmniej tam gdzie ja byłem. Dodatkowo dbanie o siebie nie musi oznaczać braku poszanowania dla np. przyrody. Ja lubię czyste parki i lasy i sam w nich nie śmiecę. Robię to jednak dla siebie, nie dla ogółu.
  • Odpowiedz
TU MINUSY


@gregor40: No teraz to mu poszło w pięty XD
Sam się codziennie #!$%@? widząc takich ludzi na buspasach, ale skoro policja nic z tym nie robi, a przewidziane kary są śmieszne, to OP robi to prawidłowo. Minusy od ławy oburzonych niewiele tu zmienią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@kaaban: xD pewnie trolujesz ale jeśli nie to śmieszne że uważasz że coś mi zrobią na podstawie tego że napisałem w internecie że jeżdżę codziennie po buspasie xD a mandatów musieliby mi dać 25 na raz żeby przekroczyć granicę bo za to jest tylko 1 punkt xD
  • Odpowiedz