Wpis z mikrobloga

USZANOWANKO SAMOCHODOWE ŚWIRY!
Mija mniej więcej drugi miesiąc od kiedy śmigam buspasami we Wrocławiu i wciąż brak jakiegokolwiek mandatu, na początku trochę się stresowałem ale teraz przychodzi mi ta jazda zupełnie naturalnie, wiem w których miejscach uważać bo ktoś może wyjechać itd. Ogółem super mi się jeździ i oszczędziłem już łącznie sporo czasu.

Nie wiem czy zauważyliście ale kierowcy autobusów i tramwajów pozdrawiają się podnosząc lewą rękę gdy się mijają, zacząłem również pozdrawiać w ten sposób tramwaje i autobusy które mijam z naprzeciwka bo po dwóch miesiącach jazdy zacząłem już kojarzyć niektórych kierowców. Żaden jeszcze nie odpowiedział ale myślę że się przyzwyczają do mojej obecności i zaczną traktować jak jednego ze swoich. Jak dostanę w końcu mandat dodam tutaj wpis, ew. za jakiś miesiąc się odezwę z updatem jeśli wciąż nie miałbym mandatu. Pozdro z fartem mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jazdabuspasempowroclawiu
  • 91
  • Odpowiedz
  • 1
@cup12552: Przyjmując, że to nie bait, to jeśli kiedyś dostaniesz mandat, to policz ile paliwa zaoszczędziłeś w tym czasie dzięki unikaniu korków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
  • 2
@cup12552: W ogóle to szanuję OP za to, że łamie prawo i nie wyrządza tym nikomu krzywdy. Tym samym #!$%@? o niemoralności takiego postępowania jest pozbawione sensu. mam wrażenie, że ludzie są zaszczuci takimi przepisami. Wystarczy wspomnieć popularne wykopowe rozumowanie pt. "złego prawa nie należy łamać, tylko należy je zmieniać". No nie #!$%@?. Należy robić jedno i drugie. Ja od czterech lat jeżdżę bez świateł w dzień, używając ich tylko w
  • Odpowiedz
@Lamberjack: Pojęcie dobra wspólnego nakazywałoby zaorać część terenu pod dodatkowy pas, zamiast wydzielać go na i tak niedostatecznie szerokich ulicach. Ale wtedy ktoś musiałby lepiej gospodarować pieniędzmi i nie wywalać ich w błoto, a z tym już jakoś ciężko w sektorze prywatnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

We Wrocławiu był i dalej jest straszny rozpiernicz, główne arterie mają po prostu niedostateczną przepustowość. Przed buspasami w korku stali wszyscy
  • Odpowiedz
@cup12552: straszna bieda umysłowa - wielki pan w 15 letnim bmw jeździ buspasem.. wow, ale jesteś fajny, mogę być Twoim kolegą? Generalnie nie ma się czym chwalić dauniątko. Normalni ludzie by Ci to powiedzieli, a wykopki już spust w gaciach bo znają fajnego gangstera , i to jeszcze z komputerem z jabłuszkiem...co za ameby ja prdl
  • Odpowiedz
Pieniężny problem chyba ma tu ten co się musi w internetach pochwalić pieniążkami. Widzę, że dociera do Ciebie wybiórczy przekaz, więc szkoda strzępić palce. Życzę, żeby karma wróciła
  • Odpowiedz
A to ty jesteś jeden z tych cwaniaków. Nic mi tak nastroju nie psuje w dzień jak tego pokroju ludzie którzy w dupie mają ogół.


Coś Ci ubędzie tego buspasa czy co? Jazda na suwak też Cię #!$%@?, bo cwaniaki?
  • Odpowiedz
@cup12552 #!$%@? gratuluje, czas to pieniadz, przeliczyles ryzyko do korzysci i wychodzi na twoje. Tak jak ludzie jezdzacy na gape i liczacy czy ich taniej wyjdzie niz mandaty, albo jak ci co parkuja w niedozwolonych miejscach bo w razie co stac ich na mandat. Policja to debile, przy mnie typ wyprzedzal na przejsciu z pieszym na ktorym policja pieszemu ustepowala, zero reakcjo... pewnie po sluzbie i do domu cieli
  • Odpowiedz
  • 0
@cup12552 Przez takich ludzi jak ty nigdy nie będzie normalnie w tym kraju na drogach. Tylko odpowiednia kara da ci do zrozumienia po co są buspasy? Twój mały móżdżek kierowcy BMW na to pewnie nie pozwala i uważasz, że tobie wszystko się należy. Oprócz mandatów powinni ci przedłużać na maksa kontrolę byś nagle zaczął liczyć ile stracisz będąc takim idiotą.
  • Odpowiedz
  • 1
@m0rgi: Co dla Ciebie znaczy normalnie na drogach? Uważam że coś takiego jak buspas nie powinno istnieć. Zamiast promować komunikację miejską która i tak nigdy w 100% się nie przyjmie, miasto powinno poszerzać ulice żeby zwiększać przepustowość głównych arterii, zamiast tego zabierają pasy żeby raz na 15 minut przejechał po nich jeden autobus czy tramwaj. W efekcie takich #!$%@? działań szybciej jeżdżą tylko tacy „cwaniacy” jak ja ale dla większości ludzi
  • Odpowiedz
  • 0
@cup12552 Właśnie strategia jest odwrotna. Odciągać auta z centrum gdyż zrobi się to samo co w USA teraz odkręcają, zobacz zmiany w NY. Ludzi w miastach coraz więcej, auta coraz tańsze to jest ich więcej a miejsca nie przybywa. Droga i miejsce na parkingi nie jest z gumy stąd społeczeństwo ma w dupie twoją wygodę jazdy w BMW z leasingu i będzie ci utrudniać jazdę po mieście autem coraz bardziej.
Żeby nie
  • Odpowiedz
  • 0
@m0rgi: Nie muszę parkować gdzie popadnie, akurat z miejscami do parkowania we Wrocławiu nie ma aż takiej tragedii jak z korkami, a przynajmniej nie w tych okolicach między którymi ja jeżdżę. A czy jazda po buspasie jest głupia? Nie mi to oceniać ale postanowiłem wkalkulować mandaty w koszt posiadania samochodu i póki co rachunek zysków/strat przemawia za tym żeby jeździć, mój zaoszczędzony czas jest warty więcej niż potencjalne kilka stów na
  • Odpowiedz
  • 0
@cup12552 Tylko tu chodzi o głupotę twojego podejścia "należy mi się". To coś jak ostatni news z Japonia i ich sprzataniem na trybunach czy w szatni. Oni jak tego nie zrobią to nawet nie ma za to kary ale ich kultura i szacunek do drugiego tego wymaga stąd to robią. Ty jesteś przeciwieństwem tego co nazywam głupotą gdyż tego nie zauważasz i kalkulujesz to głupio jak jakąś prywatną inwestycję.
Rozumiesz, że bez
  • Odpowiedz
  • 0
@m0rgi: akurat jeździłem po Wrocławiu przed buspasami i korki były dużo mniejsze, a ten buspas na Traugutta który postawili zamieniając jedną z dróg dojazdowych do centrum w jednopasmówkę zamienił przejazd tą drogą w tragedię, jeszcze 2-3 lata temu ruch tam był całkowicie płynny
  • Odpowiedz