Wpis z mikrobloga

O tym jak protokoły w GTA są dziurawe, odcinek 2137.

Jak pewnie zauważyliście, wczoraj cały dzień wszystkim w grze wyświetlał się ten magiczny komunikat:

GTA VI Coming 2019 www.Rockstargames.com


Wyczekiwana latami informacja o GTA 6 jednak nie ma potwierdzenia w żadnym oficjalnym źródle Rockstara a wiadomość w grze jest wysyłana przez 19 letniego modera, który zgłosił lukę gwiazdom rocka już w październiku 2017. Rockstar jednak sprawę olał, więc postanowił zrobić psikusa ;) Nie musiał się nigdzie włamywać - na żaden serwer. GTA:Online jest grą P2P, więc większość komunikatów między graczami przesyłanych jest bez udziału serwerów producenta gry. To ma zalety w postaci niskich kosztów utrzymania, ale wad jest więcej - chamskie cheaty (masowe wybuchy na całej mapie to chyba sztandarowy obraz cheaterów w GTA:O), ale też wałki z modowaniem konta.
Chmura R* łyka jak pelikan, że gość który miał 10 level za chwilę ma 8000 i przybyło mu 10 miliardów $. W ciągu 10 minut. Cheaterzy mogą również zdalnie modyfikować nasze postacie, ostatnio przybyło mi 100 poziomów w sekundę.

Komunikat jaki wysyłany był przez GoPro_2027 nie był w żaden sposób weryfikowany przez klienta gry czy pochodzi z serwerów R* czy od kogokolwiek innego. Fama w świat poszła, że GTA 6 niebawem zostanie wydane, pisały o tym największe polskie i zagraniczne serwisy. Szkoda tylko, że wiele z nich nie wspomniało o tym, że to wynik zabaw modera. R* jawi się większości graczy na świecie jako firma dostarczająca produkty wysokiej jakości. Gracze z GTA:Online zmieniają zdanie o tej firmie w ciągu kilkunastu godzin gry...

R* jak to R* nic nie wie i support stwierdził, że to my sobie sami wysyłamy te komunikaty i będą nas banować xDDD

Wiadomość wysyłana przez modera była niegroźna (chyba że marketingowo dla R*) ale wyobraźcie sobie sytuację gdy w komunikacie pojawia się informacja o konieczności aktualizacji gry z linkiem do jakiegoś trojana. Nie ma żadnej gwarancji, że luka zostanie naprawiona i ktoś tego nie wykorzysta. R* ma 3 miesięczny cykl wydawania patchy, więc jak coś się skopie to choćby nie działały istotne funkcje gry to trzeba czekać kwartał (pamiętacie popsutego Opressora?)

#gtaonline #gtav #gta #rockstargames #security #gry #gtavi #gta6
Pobierz Qrix - O tym jak protokoły w GTA są dziurawe, odcinek 2137.

Jak pewnie zauważyliśc...
źródło: comment_yA5KDSP0EQX00Hq5PlACu28AhWr7niQ6.jpg
  • 39
@Qrix: No ta, ale chodziło mi głównie o wersje PC, co nie zmienia faktu, że to jeszcze gorzej świadczy o Rockstarze, który ma wywalone we wszystko.
@Zwanek: też się ostatnio sam łapę na tym błędzie językowym ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale walczę! ;)
Ludzi z supportu szanuję, ale jako organizacja to jest cyrk. Są wyszukiwarką w bazie wiedzy ze strony R* + potrafią odzyskać skradzione konto. Na tym kończą się ich możliwości.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qrix: O tym jak GTA Online jest dziurawe przekonałem się czytając fora z cheatami. Zwykła tabela sporządzona w Cheat Engine była w stanie dać nam level, kasę, niekończącą się amunicję, czy nieśmiertelność
@Qrix: R* takie piękne...

Sam doświadczyłem ostatnio jak rockstar dyma graczy, kupiłem gta v na steamie, na początku letniej przeceny. Zainstalowałem gre, zagrałem 2 misje fabularne, po czym poszedłem grać z kumplem gta online, gdzie po 2 godzinach gry dostałem bana na miesiąc. Tak, mając 3 godziny na steamie dostałem bana na online, oczywiście nie używałem żadnych cheatów, modów, innym graczom też nie przeszkadzałem w rozgrywce, chyba że kradzież samochodów NPC
@Dangerous: oni mają filtr na supporcie na słowo "ban" i odpowiada wtedy automat. Musisz użyć innego słówka. Sprawdź co masz w procesach w tle, bo to może być powodem bana.

@jigsaw96: odpal sobie cokolwiek co pokazuje jakie połączenia nawiązują procesy w systemie. Tu źródło z czasów konsol poprzedniej generacji, może być lekko nieaktualne, bo teraz występuje coś takiego jeszcze jak host sesji, co na tym diagramie nie jest uwzględnione.
Pobierz Qrix - @Dangerous: oni mają filtr na supporcie na słowo "ban" i odpowiada wtedy autom...
źródło: comment_mDlALXILT66J3RK1mlpzEfnwNcXdteUB.jpg
@jigsaw96:
Źródło? Przecież to widać po wielu rzeczach jak działa gra, nie musisz mieć oficjalnego potwierdzenia Rockstara - czas dołączania do gry liczony w minutach, łatwość czitowania, ba - jak odłączysz kabel od internetu na parę sekund, albo wstrzymasz proces gry to po ponownym załączeniu nie wywali ciebie z sesji tylko wszystkich innych graczy xD
@Qrix:
Swoją drogą dobrze że hakier zdecydował się umieścić jednynie wiadomość żart o GTA VI, a nie jakiegoś wirusa który po uruchomieniu zablokuje użytkownikom komputery (bo znając życie i Cockstara to pewnie tego okienka nie zabezpieczyli pod kątem wstrzykiwania kodu xD)