Wpis z mikrobloga

O tym jak protokoły w GTA są dziurawe, odcinek 2137.

Jak pewnie zauważyliście, wczoraj cały dzień wszystkim w grze wyświetlał się ten magiczny komunikat:

GTA VI Coming 2019 www.Rockstargames.com


Wyczekiwana latami informacja o GTA 6 jednak nie ma potwierdzenia w żadnym oficjalnym źródle Rockstara a wiadomość w grze jest wysyłana przez 19 letniego modera, który zgłosił lukę gwiazdom rocka już w październiku 2017. Rockstar jednak sprawę olał, więc postanowił zrobić psikusa ;) Nie musiał się nigdzie włamywać - na żaden serwer. GTA:Online jest grą P2P, więc większość komunikatów między graczami przesyłanych jest bez udziału serwerów producenta gry. To ma zalety w postaci niskich kosztów utrzymania, ale wad jest więcej - chamskie cheaty (masowe wybuchy na całej mapie to chyba sztandarowy obraz cheaterów w GTA:O), ale też wałki z modowaniem konta.
Chmura R* łyka jak pelikan, że gość który miał 10 level za chwilę ma 8000 i przybyło mu 10 miliardów $. W ciągu 10 minut. Cheaterzy mogą również zdalnie modyfikować nasze postacie, ostatnio przybyło mi 100 poziomów w sekundę.

Komunikat jaki wysyłany był przez GoPro_2027 nie był w żaden sposób weryfikowany przez klienta gry czy pochodzi z serwerów R* czy od kogokolwiek innego. Fama w świat poszła, że GTA 6 niebawem zostanie wydane, pisały o tym największe polskie i zagraniczne serwisy. Szkoda tylko, że wiele z nich nie wspomniało o tym, że to wynik zabaw modera. R* jawi się większości graczy na świecie jako firma dostarczająca produkty wysokiej jakości. Gracze z GTA:Online zmieniają zdanie o tej firmie w ciągu kilkunastu godzin gry...

R* jak to R* nic nie wie i support stwierdził, że to my sobie sami wysyłamy te komunikaty i będą nas banować xDDD

Wiadomość wysyłana przez modera była niegroźna (chyba że marketingowo dla R*) ale wyobraźcie sobie sytuację gdy w komunikacie pojawia się informacja o konieczności aktualizacji gry z linkiem do jakiegoś trojana. Nie ma żadnej gwarancji, że luka zostanie naprawiona i ktoś tego nie wykorzysta. R* ma 3 miesięczny cykl wydawania patchy, więc jak coś się skopie to choćby nie działały istotne funkcje gry to trzeba czekać kwartał (pamiętacie popsutego Opressora?)

#gtaonline #gtav #gta #rockstargames #security #gry #gtavi #gta6
Qrix - O tym jak protokoły w GTA są dziurawe, odcinek 2137.

Jak pewnie zauważyliśc...

źródło: comment_yA5KDSP0EQX00Hq5PlACu28AhWr7niQ6.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy: ja żałuję, że zaprzestał wysyłki. Powinien to wysyłać aż do aktualizacji żeby się w głowach ludzi utrwaliło jak bardzo niedopracowana jest ta gra pod kątem zabezpieczeń i by R* miał większe powody do wstydu.
Inna sprawa, że jak on to znalazł to znajdą i następni. Nie zdziwię się jak za kilka dni zobaczymy masowe reklamy cheatów.
  • Odpowiedz
@Qrix: R* już nic nie znaczy. Nie zdziwię się jak gta6 będzie tylko multi, oczywiście p2w. Ostatnio grałem w Max payne 3 albo gta4. Widać jak bardzo zmieniła się polityka firmy. Taki sam rak jak EA.
  • Odpowiedz
Ehh już na początku jak ludziom mówiłem w jaką stronę idzie rockstar z tymi dlc nastawionymi na wyciąganie kasy i cheaterami to mnie wyzywali od debili, że się nie znam bo rockstar taki cudowny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy: Grałem na pececie i konsoli starej generacji, to co się działo w sesjach online to przechodzi ludzkie pojęcie.

A gdy po paru miesiącach przerwy wszedłem na wersję pecetową, okazało się że mam bana. Do tej pory nie wiem za co, dali wprost do zrozumienia że ban jest słuszny a ja mam się bujać. Cziterzy za to są bezkarni :)

Dla mnie Rockstar zajmuje pierwsze miejsce razem z EA na liście
  • Odpowiedz
A propos supportu rockstara to uświadomili mi że można dostać bana(a nawet usunąć całe konto użytkownika) za nic, a sam nigdy nie wierzyłem w takie historie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie przesadzajmy ? Powiedz to mojemu kontu które znikło "samo z siebie" nawet z list moich znajomych, a na odpowiedź na maila dostałem że Ich decyzje są nieodwołalne i gówno mogę zrobić
  • Odpowiedz
@Qrix: mnie ciekawi jedna rzecz - w jaki sposób będąc na serwerze w 3 osoby, gdzie wszyscy wiemy, że nie mamy jakiegoś gówna zainstalowanego - a komunikat dalej się pojawia?
  • Odpowiedz
@Qrix: napisałem kolejny ticket do supportu, teraz zmienilem kategorię z blokada konta, na social club, bo gdzies tam wyczytałem ze też automat się sprawami banow zajmuje. Zredagowalem moj poprzedni wpis, zamienilem "ban" na blokada konta/zawieszenie, może odpiszą... Chociaz nie wiem, jak mi bot chyba po 2 dniach odpisal dopiero, to ciekawe ile bede musial czekac na odpowiedz realnej osoby z supportu.
  • Odpowiedz
@Qrix: Ostatnio w na PS3 miałem taką sytuacje, że rozjechałem jakiegoś gościa samochodem (samemu ginąc przy okazji), na co on odpowiedział na czacie głosowym czymś w rodzaju - "You don't wanna mess with me...". Po odrodzeniu i przebiegnięciu kilku metrów, po lewej stronie pojawił się komunikat o tym, że w związku z moim złym zachowaniem w stosunku do innych graczy zostaje umieszczony w puli niesportowych graczy na 3 lata (xD)! Na
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Dangerous jest opcja rozmowy z nimi na żywo na czacie albo przez telefon ale ticket wtedy trzeba zakładać między 13:00 a 21:00
  • Odpowiedz