Wpis z mikrobloga

Czy można złożyć dokumenty i wolę przyjęcia na kilka uczelni naraz?

Wyniki z rekrutacji są rozłożone w czasie - od 9 do 16 lipca. Na jednej uczelni trzeba złożyć dokumenty (zdecydować się) jeszcze przed tym, jak się dowiem, czy dostalem się inną. Jak rozwiązać problem? Czy można złożyć dokumenty na kilka uczelni naraz? Skoro mam tylko jedną kopię świadectwa?

Jak działa rekrutacja na AGH? Jeśli jest tam z 10 naborów, to nie muszę się decydować na złożenie dokumentów w pierwszym terminie i mogę to zrobić w drugim lub kolejnym naborze?

Naprawdę na Politechnice Łódzkiej nie chcą wyników matur i dopiero trzeba do nich jechać z podaniem? lol

Rozgryzienie tych terminów to chyba będzie największe wyzwanie logistyczne w moim dotychczasowym życiu xd Już rozpisuję to w arkuszu kalkulacyjnym...

#matura #matura2018 #studia #studbaza #agh
  • 9
Naprawdę na Politechnice Łódzkiej nie chcą wyników matur i dopiero trzeba do nich jechać z podaniem? lol


@Zacny_Los: do 16 lipca składasz wszystkie dokumenty, a 26 sie dowiadujesz czy sie dostales, więc chcą
@Zacny_Los: Na AGH są zdaje się 3 nabory, ALE kolejne nie muszą być uruchamiane dla tych kierunków, któe "nabrały" chętnych. Możesz startować w dowolnych naboprach, tylko płacisz opłatę rekrutacyjną za każdy.

Ale sprawdź na stronce rekrutacji AGH sobie :)
@gregor40: Ok, a można na przykład zrezygnować z jednej uczelni, złożyć rezygnację? Bo kurde te terminy są naprawdę na styk, w jednej jak się muszę zdecydować, to w drugiej dopiero się dowiaduję czy mnie przyjmą, to jest chore.
Więc zakładając, że ta 1. jest gorsza, to mogę tymczasowo "wziąć miejsce", a jak w tej lepszej mnie przyjmą to wtedy zrezygnować i złożyć na tę lepszą?
Na PW (i wszędzie) są w
Na AGH są zdaje się 3 nabory, ALE kolejne nie muszą być uruchamiane dla tych kierunków, któe "nabrały" chętnych. Możesz startować w dowolnych naboprach, tylko płacisz opłatę rekrutacyjną za każdy.


@gregor40: Jest tak jakby 7 (https://kandydaci.agh.edu.pl/rekrutacja/kalendarz-rekrutacji-letniej/). Ale chyba już rozumiem, liczy się ten pierwszy nabór, a jak się nie dostanę to pozostałe są listą rezerwowych. Ok, to jest jasne. Czyli widzisz, tutaj nawet do września nie wiem czy mnie przyjmą...
@Zacny_Los: No widać, że się coś pozmieniało od kiedy miałem z tym coś wspólnego. Jedno jest pewne - klamka zapada w momecie jak się WPISUJESZ - czyli jesteś na liście zakwalifikowanych i robisz (osobiście) wpis. Do tego czasu możesz brać udział w dowolnej ilości rekrutacji. Oczywiście - jak się nie wpiszesz w terminie to miejsce przepada.
@Zacny_Los: wydaję mi się że nie ma problemu z wpisaniem się na studia, a potem zrezygnowaniem z nich (w końcu zrezygnować możesz zawsze). To samo jeżeli chodzi o wpis na kilka uczelni - znam ludzi co studiują po dwa kierunki, a jednego co nawet trzy. Słyszałem tylko kiedyś że jest problem jeżeli chcesz się rekrutować na dwa kierunki tego samego wydziału. Ale sam w takiej sytuacji nie byłem, więc pewności nie