Wpis z mikrobloga

@magucio: 90% zapachów ma drzewną, ambrową albo piżmową bazę. Czego do tej pory używałeś? Masz coś referencyjnego na podstawie czego można coś dobrać? Skocz do sephory/douglasa. Nie kupuje sie nigdy zapachów w ciemno.
Perfumy to rzecz bardzo subiektywna, ktoś poleci np. Bleu de Chanel, Dior Sauvage albo Joopa Homme, a dla mnie osobiście to perfumiarskie szczyny, którymi bym psa nie skropił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpasticInk: bazę, ale niektóre są totalnie drzewne i to mi nie pasuje. Oczywiste jest, że perfumy to rzecz subiektywna, ale sam się nie znam na perfumsch za bardzo i nie wiem co w lato będzie długo się utrzymywać, a co nie. Dlatego napisałem tutaj, żeby ktoś polecił mi coś ciekawego, a ja sobie potem sprawdzę czy zapach mi się podoba czy nie i kupie albo nie
@magucio: dwa killery na lato znam.
Joop Nightflight (12h+, projekcja zabójcza przez pierwsze 3h). Ostatnio po 12 godzinach w pracy poszedłem na siłownie i Joop dawał o sobie znać wyraźnie. Chyba nigdy czegoś takiego nie miałem jeszcze.
Bvlgari Aqva Amara (10h+ projekcja jeszcze wyraźniejsza. Boa dusiciel przez pierwsze kilka godzin)
oba syntetyczne,raczej nie dla każdego, nie wiem szczerze czy można gdzies je stacjonarnie stestować. Joop napewno jest w sklepie iperfum w
@dr_love: ehh wkleiłem linki w odwrotnej kolejności... 10/10 i do tego dobre parametry, przynajmniej na mnie :) Ciekawi mnie jednak, czemu zupełnie różne zapachy tego samego producenta, mają bardzo podobną nazwę.
@Yaser: Na dodatek są dwa Eau Sauavage z 2011 i 2017. Ja mówie o tym pierwszym. Genialny. Tego z 2017 nie miałem jeszcze niestety okazji poznać ale podobno równie zacny.
@dr_love: @Yaser: ten nowy Sosydż Parfum to nędza za nieadekwatne pieniądze, natomiast ten drugi Eau to klasa sama w sobie, osobiscie mam wersję Sauvage Eau Cologne i jest świetna o doskonałych parametrach, do upolowania spokojnie za 150 zł w necie
@magucio: @dr_love:

(Aqva Amara) nie wiem szczerze czy można gdzies je stacjonarnie stestować


gwoli wtrącenia swoich 3 groszy, w S/D już tego zapachu w ogóle nie ma, w Hebe też już nie widziałem w 3ch drogeriach, tak jak napisał @Yaser jest w SuperPharm ale niestety w Wawie w Arkadii już nie mieli testera, można tylko kupić jeszcze za 200/100ml ale taniej jest w sieci w drogeriach, które jeszcze go sprzedają.