Wpis z mikrobloga

Kochani dwa tematy.

1. Pas do trójboju. Jestem dość duży (187/110kg). Polećcie coś.
2. Jakie ćwiczenia, oprócz rolowania, na rozluźnienie/rozciągniecie kręgosłupa, bo zacząłem czuć jakieś napięcie i mnie to wkurza.

#mikrokoksy
  • 23
Jakieś podpowiedzi co do ćwiczenia z pasem?


@sinbad_: Na to mam swój własny pogląd, mianowicie używasz pasa DO KAŻDEJ SERII mc/siadów, nawet tych najlżejszych. Dlaczego? Bo musisz się nauczyć poprawnie używać pasa a to potrafi być trudniejsze niż się wydaje na początku.
@sinbad_: a kiedy najbardziej dokucza? na treningu/po? w jakich pozycjach? to jest dość ruchomy segment. Przeważnie problem jest z brakiem stabilizacji/ bs w ruchu albo złymi wzorcami niż dolegliwością od przepiętego mięśnia. Chyba, że za bardzo tam dałeś "ognia" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bdm_bq: wiesz co - dokucza teraz, bo naciagnalem miesień na plecach, pod łopatką, i wzdłuż łopatki od strony kręgosłupa. Mam drugi tydzień przerwy teraz w związku z tym, bo to już się ciągnie.

Najpierw spałem krzywo z wyciągniętą ma maksą ręką do góry i przy odwaracaniu się naciągnęło (!!!).
Odczekałem tydzień - zniknęło zupełnie.
Później wyjmowałem synka z łóżeczka - odnowiło się. Po tygodniu znowu ani śladu.
I 2 tygodnie temu,
@bdm_bq: po tej samej stronie. No czworoboczny obrywa przy martwym sporo. Tak to żadnych shrugsów nie robię. Może przy wiosłowaniu trochę też. Dziękuję za link.
@sinbad_: skoczyłbym do fjizo tak czy siak. Jeżeli to nie powięź to może jakiś ucisk na nerw. A co do ćwiczeń to polecałbym wrzucić jakieś y raises/trap3 raises/ i próbował to robić na wolne tempo i pauzę w dużym zakresie powtórzeń. To jak już dolegliwości bólowe przejdą.