Wpis z mikrobloga

Właśnie niedawno skończyłem upgradować komputer na dłuższy czas. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecnie mój zestaw wygląda tak:
GPU: Zotac GTX 1080Ti AMP Extreme
CPU: Intel Core i5 8600K
Chłodzenie CPU: Liquid Arctic Freezer 240
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8 GB 3333 Mhz CL16 DDR4
MOBO: AsRock Killer SLI
SSD M.2: Adata M.2 XPG SX6000 256 GB
HDD: 1 TB (nie pamiętam producenta)
Napęd: LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB
Zasilacz: Aerocool KCAS 700W 80+ Bronze
Obudowa: beQuiet Dark Base 800
TV: Philips 55POS9002 OLED 4K HDR10
Klawiatura: Logitech G213 Prodigy
Mysz: Razer Naga Trinity
Pad: Xbox Elite
System: Windows 10 Pro 64bit

#chwalesie #pcmasterrace #komputery #grajzwykopem

JerryN - Właśnie niedawno skończyłem upgradować komputer na dłuższy czas. ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: comment_JtBvUMMDz2ZbbeZeWDUW5f9tkx8XooIV.jpg

Pobierz
  • 20
@acidd: A dziękuję! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na początku chciałem kupić drugiego GTXa 1080Ti i jakiś monitor za 3k z HDRem. Potem jednak okazało się, że HDR na monitorach to śmiech na sali. Większość modeli miało jasność około 350 nitów, gdzie przy 800 nitach mojego TV to jakaś porażka. Więc skończyłem na TV za 6,5k.
@kurfwsywa: W 4K GPU pracuje na 100 %, a procek się #!$%@?. Praktycznie CPU nie ma wpływu na wydajność. Jedyne wymaganie w tej rozdzielczości jest takie, by CPU nie pracował na 100 %, miał zapas obliczeń (a i5 8600K w większości gier pracuje na 30 %, więc zapas jest spory) i nie ograniczał przez to GPU. Równie dobrze mogłem dać i5 8400, a i i3 8350K nawet by styknął.
@Kaijot: 1) Jak będzie brakować kiedyś RAMu to go dołożę.
2) Akurat nie wiem co jest nie tak z tym procem. W 8 generacji Intel poczuł oddech Ryzenów na plecach i wreszcie ruszył swoje chomiki, więc ta generacja bije pozostałe na łeb.
@JerryN: Nie jaraj się tak tymi nitami, bo się zesrasz. Maksymalna jasność to taki sam gówno parametr jak maksymalna moc głośników. Ważniejsza jest jasność średnia, którą zazwyczaj te "ciemniejsze" monitory z wysokiej półki mają dużo lepszą niż te "jaśniejsze".
@Hans_Olo: To jest OLED, bordoprzegrywie. Tutaj czerń jest czarna, a nie grafitowa, jak na LCD. Normalnie czerń czarniejsza, niż Murzyni. Tutaj każdy piksel ma swoje podświetlenie niezależne od innych pikseli. Wracaj grać w CS: GO na swoich gównomonitorku VA. Nie pozdrawiam!
@Hans_Olo: Ale u mnie jest czarna, jak dupa Murzyna w nocy. Jakbyś widział bordoprzegrywie mój dxdiag to byś widział "MaxFullFrameLuminance = 800". Nie będę z takimi biedakami umysłowymi wchodził w dyskusję, więc lecisz na #czarnolisto. Ciao!
@Dox3l: Wiem o tym. Ale i tak procek w FHD jakoś za bardzo się nie wysila. Z takich ciekawostek technicznych to fabrycznie RAM miałem ustawiony na 2133 Mhz i dopiero po miesiącu się zorientowałem. Przetaktowałem do 3333 Mhz i fpsy nie zmieniły się ani trochę.
@JerryN: Nie myślałeś może o innym producencie karty graficznej? Podobno te Zotaci to pomimo posiadania jebutnego systemu chłodzenia wcale tak dobrze nie chłodzą. Podobno Strix od Asusa na dzień dzisiejszy dysponuje najlepszych chłodzeniem powietrzym.
@JerryN: Oj joj. Ja co prawda mam wersję FTW3 od EVGA i to jeszcze w dark base 600 a max do jakiego doszedłem to 73 przy sporych upałach za oknem. Jestem ciekaw własnie czy gdybym miał 4K też miałbym takie tempy jak Twoja. Może kiedyś sprawdzę, póki co zostaję przy 1440p.

Gorąco trochę, ale nie jakoś niebezpiecznie. Jak działa to poco drążyć. Oby Ci służył, fajny PC :)
@Volgin: Jak w 1440p nie chodzi na 100 % to pewnie tak. Z resztą sprawdzałem testy 1080Ti i temperatury typu 85 C są normalne dla tej karty przy pełnym obciążeniu.