Wpis z mikrobloga

@JanuszKek: Widziałem tylko garstkę zdjęć i co rzuciło się w oczy, to zmiana tła godła na tęczowe na jednej z bander. Tylko że chcąc karać każdego za takie modyfikacje, trzeba by było zamykać całe stadiony ludzi bazgrających po flagach nazwy swoich mieścin. W sumie to sam jestem ciekawy jakie będą uzasadnienia.
@JanuszKek: Godło i flagq RP są opisane w ustawach o nich, jakie mają barwy i wygląd. Przeróbki ze zmianą tła to już no cóż, przeróbki patriotyczno-podobne. PS. Tak samo walczę z tym, aby nie mazać po fladze Polski oto z jakiej miejscowości jest:)
@Kaczypawlak: Nie zmienia to faktu, że znieważenie polega np. na celowym ośmieszeniu czy pogardzaniu symbolami narodowymi, a tu Ziobro i spółka, choćby się dwoili i troili, nie będą w stanie tego podciągnąć pod znieważenie.

Inna sprawa, że dla mnie głupotą jest takie przerabianie symboli. Domyślam się, że celem było pokazanie, że mimo że są inni, to nadal czują się Polakami. A za to karać się nie da.

Dla mnie obie grupy
@Clear: Pamiętam jak czepiali się wykorzystywania symbolu Polski Walczącej była taka ekipa, nie podobała im się, że środowiska patriotyczne jej używał, ale jak feministki przerobiły znak Polski Walczącej dodając sutki, aby z tego cycki wyszły to już oburzenia nie było. Inna sprawa niektórzy narzekali jak pani prezydentowa pokazała się w koszulce Red is Bad z godłem III RP, za to już narzekań nie widziałem jak Wielgus zrobiła z białego orła tęczowego.