Wpis z mikrobloga

Za każdym razem gdy widzę dyskusje wykopków na temat weganizmu to coś we mnie umiera. Nagle okazuje się, że znaczna większość tutejszej elyty internetu nie potrafi w najmniejszym stopniu logicznie myśleć i ich jedynymi źródłem wiedzy i argumentów są hehe memy.

Nauka: Rośliny jak każdy inny organizm na tym świecie reaguje na bodźce dzięki czemu możliwy jest jego rozwój.
Wykopki: Udowodniono, że rośliny CZUJĄ BÓL! Weganie zaorani! Weganie jedzący rośliny usprawiedliwiają trzymanie zwierząt hodowlanych w okropnych warunkach i ich zabijanie dla ludzkich egoistycznych zachcianek! To logiczne, że zdeptanie kwiatka równe jest skatowaniu psa czy innej czującej ból i cierpienie istoty!

Nauka: Człowiek należy do ssaków z rzędu naczelnych z rodziny człowiekowatych i jak każdy owocożerny gatunek z tej rodziny posiada płaskie uzębienie, bardzo ograniczone rozwarcie szczęki, oczy z przodu głowy oraz długie kończyny umożliwiające chwytanie owoców.
Wykopki: Człowiek ma zęby i oczy jak LEW!!! Nie jesteś amebo królikiem czy sarną!!!! Masz kły więc masz jeść mięso kretynie!

Nauka: Każdy ssak produkuje mleko dla swojego potomstwa, okres laktacji wywoływany jest poprzez wcześniejsze zapłodnienie, dlatego aby uzyskać krowie mleko należy krowy systematycznie zapładniać, a urodzone cielęta są produktem ubocznym najczęściej przerabianym na cielęcinę.
Wykopki: hahah co ci debile ameby wymyśliły xDD Przecież krowa sama mlekiem sika xD W ogóle jakby jej się nie wydoiło to by pewnie wybuchła, może dlatego, że zajbiliśmy jej potomstwo, które naturalnie pobiera od niej mleko, ale kto by tam się zagłębiał xD Idioci xD

Rozum: Logiczne jest wygaszenie hodowli zwierząt poprzez uśmiercenie nadwyżki gatunkowej i zakończenie dalszego rozmnażania za którym stoją tragiczne warunki nadmiernej ilości zwierząt hodowlanych.
Wykopki: haha co za debile xDDD Niby weganie, a chcą zabijać zwierzęta haha przecież według mojego genialnego myślenia lepiej hodować 50 miliardów zwierząt rocznie w drastycznych warunkach i powtarzać to w kółko xD Wtedy jest dla nich najlepiej xDD

Rozum: Życie zwierzęcia to nie tylko etap uboju, wcześniej te samo zwierzę było przez wiele miesięcy hodowane w ścisku, brudzie, bez dostępu do światła dziennego, naturalnego podłoża oraz było pozbawione egzystencjalnych potrzeb.
Wykopki: Co ty #!$%@? o jakimś znęcaniu się nad zwierzętami oszołomie xD Przecież zwierzęta zabija się szybko i humanitarnie.

Mógłbym tak bez końca.

#weganizm #wegetarianizm #bekazpodludzi #bekazwegetarian
Pobierz Clefairy - Za każdym razem gdy widzę dyskusje wykopków na temat weganizmu to coś we m...
źródło: comment_r6FhIDUzHrbktw8wEQLkluq6i3FeAijr.jpg
  • 66
i nie radzi sobie z prawidłową konsumpcją mięsa.


@Clefairy: i dlatego 99% populacji ma poważne problemy zdrowotne a przejście na weganizm może być dokonane ot tak, bez jakiegokolwiek pilnowania diety (tak samo jak przy konsumpcji mięsa)

OH
WAIT

Tak, jesteśmy wszystkożerni bo taka mamy teraz dietę. Dietę która działa i jest powszechna. Jak chcesz iść na plażę i zaklinać morze by się cofnęło to spoko.
obecnie jest to 26 kur na metr kwadratowy


@Clefairy: yhm, i dla uproszczenia kompletnie olejemy klasyfikację jaj, bo po co dawać komuś użyteczne informacje. Niech nie je jajek #!$%@? zawszony morderca. Wcale. Tych z wolnego wybiegu też nie bo nie.

Wszystkożerność – sposób odżywiania się (pobierania pokarmu) polegający na braku specjalizacji pokarmowej

czyli braku kłów do rozrywania i braku 3 żołądków by jeść trawę
@Naxster:

i dlatego 99% populacji ma poważne problemy zdrowotne


Może nie 99%, ale znaczna większość zachodniej populacji ma w mniejszym lub większym stopniu zapchane tętnice płytką miażdżycową.

Mały cytat:

W biednej prowincji Guizhou (opierających diet prawie wyłącznie na roślinach) liczącej pół miliona mieszkańców, wśród mężczyzn poniżej sześćdziesiątego piątego roku życia nie odnotowano w ciągu trzech lat ani jednego przypadku śmierci, który można by przypisać chorobie wieńcowej. Sprawa ma się podobnie w
Brojlery to kurczaki mięsne, nie nioski.


@Clefairy: wybacz byłem pewien, że zmieniasz temat.

Cherry picking mnie nie interesuje. Do tego to jakieś bzdury
https://edition.cnn.com/travel/article/china-guizhou-food/index.html
jedzą i wieprzowinę i ryby i koniki polne i inne owady. Nie są wegetarianami.

No i niczego to kompeltnie nie dowodzi, typowy dym w oczy. Pisałem o tym, że większość populacji działa na diecie mieszanej i niczego nie obaliłeś. Tak, trzymanie ścisłej diety jest zdrowe, spytaj sportowców.
@Clefairy To co, nagle weganie mają prawo mówić mi co mam jeść a czego nie powinienem? Jem mięso bo mi #!$%@? smakuje, to jest moje życie i #!$%@? wam do tego co sobie wkładam do ust. Rośliny też jem a żaden mięsożerca mi nie mówi żebym jadł mięso. Dlaczego nie możecie poprostu żyć i dać żyć innym?
@Naxster: badania były przeprowadzane w latach 70, obecnie dieta się tam zmieniła.

To samo masz z ludnością z Okinawy, która w 1945 była najdłużej żyjącą populacją na świecie, a ich dieta w 99% składała się z roślin. Obecnie się to zmieniło i jedzą sporo ryb i mięsa i wylecieli daleko w tył z rankingiem.

a na koniec:


Ale co ten wpis niby udowadnia oprócz tego, że czepia się jakiegoś obrazka w
Clefairy - @Naxster: badania były przeprowadzane w latach 70, obecnie dieta się tam z...
@memento_mori Ale ja też staram się redukować cierpienie zwierząt ale bez rezygnowania tego co lubię. Na przykład jak kupuje jajka to tylko "zerówki" albo z jedynką lub dwójką, z trójką nie kupuję nigdy. Jadam też dużo zieleniny, warzyw, owoców, nie jem tylko i wyłącznie mięso 24/7. Życie mam jedno i jest ono krótsze niż nam się wydaje i nie mam zamiaru zabraniać sobie rzeczy których lubię i być z tego powodu mniej
@Grzolsat: Nie należę do żadnej organizacji wegetariańskiej i nie poczuwam się do wspólnoty z ludźmi robiącymi niepotrzebne szopki (chociaż w wielu przypadkach nawet ich rozumiem). Niektórym się chyba wydaje, że wszyscy X (ateiści, katolicy, wegetarianie, rowerzyści, kibice etc.) są tacy sami. Ja staram się szerzyć ideę w pokojowy sposób, a to że gdzieś ktoś świruje to nie mój problem - nie poczuwam się do tego.
@memento_mori Ale niestety przez przyzmat takich pojedyńczych jednostek cała reszta jest odbierana podobnie.
Inny przykład. Ja jestem fanem Star Wars praktycznie od dziecka i niezbyt mi się spodobał najnowszy film, ale nie bulwersowałem się tak bardzo że pisałem do reżysera na Facebooku w dniu jego urodzin śmiertelne groźby, ale przez takich ludzi fani Star Wars są odbierani jako nadpobudliwe #!$%@?. Od tego czasu za każdym razem gdy ktoś poruszy temat Star Wars
@memento_mori W sumie to już jest tak oceniana. Kiedyś zabijało się zwierzęta, ale było to bardziej humanitarne i na pewno nie w takiej ilości jak dziś. Teraz, z racji większej liczby ludności, robi się to na skale masową, za pomocą różnych maszyn i urządzeń.
Może kiedyś faktycznie przeleje się ta czara goryczy i trzeba będzie ograniczyć hodowlę zwierząt. Czas pokaże. Ale do tego czasu, dopóki mogę, będę robił to na co mam
@Clefairy To dlaczego, jeśli dla człowieka naturalnym pokarmem są rośliny, białko pochodzenia zwierzęcego lepiej się przyswaja niż pochodzenia roślinnego? Pozatym rasa kaukaska jest jako jedyna jest przystosowana do trawienia laktozy po zakończeniu karmirnia piersią. Posiedliśmy te cechę z powodu braku wystarczającej ilości światła słonecznego, które niezbędne jest do prawidłowego rozwoju kośćca. Człowiek jest wszystkożerny czy ci się to podoba czy nie.