Wpis z mikrobloga

Dzień dobry szanowne Panie i Panowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od 21 lipca mam urlop i niestety boję się latać ("no co Ty, boisz się latać, he he, to za pierwszym razem trochę strach ale zobacz Halina leciała i żyje..." już słyszałem nie raz więc sobie darujcie).
Do rzeczy: wymyśliłem wyjazd samochodem w kierunki #wlochy . Lubię jeździć ale tym razem chciałem uniknąć podróży dłuższej niż 5h dziennie.
Plan mam bardzo dokładnie rozpisany, w sensie że wyjazd w sobotę 21, potem Drezno jeden nocleg bo podobno ładne, potem Monachium jeden nocleg a potem Włochy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Deadline na powrót to albo 4 sierpnia albo wcześniej jak się hasj skończy.
Czekam na dobre rady, co zobaczyć (tak myślałem żeby dalej niż Rzym to nie), czy rezerwować coś wcześniej czy totalnie w ciemno (jedziemy we 3 - 2 dorosłych i prawie dorosły 15 latek). Czy zabrać namiot na wszelki wypadek - nie bardzo mi się chce spać w namiocie przyznaję.
Co do rezerwacji spania - na jakich apkach, stronach znajdę fajne oferty (oprócz booking i Airbnb - te znam).
Ogólnie potrzebuję dobrej rady - wykopie pomusz ;-)

#podrozujzwykopem #kiciochpyta
  • 11
@PIES997: ;-) na takie rady (a słyszałem je już nie raz) mam 3 odpowiedzi : może w następne wakacje (to zazwyczaj do Żony), #!$%@?ę - to niemożliwe żeby coś cięższego od powietrza mogło latać, albo słucham z poważną miną i potakuję ;-) Ale dzięki za radę, tak czy siak.
@rafti77: Hej, radzę poszukać chociaż części rezerwacji przed wyjazdem. W sytuacji gdy macie w danym miejscu 1 nocleg, tracenie czasu na szukanie noclegu strasznie utrudnia zwiedzanie i zabiera siły. Do tego często ciężko jest coś złapać w rozsądnej cenie na miejscu gdy człowiek jest zmęczony i chce po prostu gdzieś się zatrzymać.

Podrzucam moją mapkę do planowania wakacji samochodem:
https://www.google.com/maps/d/edit?hl=pl&authuser=0∣=1-zAa8D9HcEBOea1ej2SSWI9Tu3o
Włochy akurat słabo są oznaczone po odwiedzałem jedynie północno-wschodnią część.
@Nie_umre_za_ciebie: Z tym Rzymem to tak mi się wydawało że bez sensu, ale jak już będę w okolicy to zajrzę, bo Żona mi nie daruje. Jak organizujesz swoje wyjazdy to jak rezerwujesz noclegi? W sensie jakie aplikacje i czy masz jakieś rady? Myślę, że delitaktym problemem może być, że Młody przez hotele jest już traktowany jako dorosły, czyli trzeba szukać trójki, czyli że wybór mniejszy i sporo drożej...
@PIES997: niewazne czego. Jak sie boi to sie boi. Ludzie boja sie zab czy myszy, a w jakims hamerykanskim programie typu Jerry Springer pokazywali kobite, ktora sie bala ogorkow kiszonych. No i nic nie poradzisz nawet jak rozsadek mowi, ze nie, ogorek cie nie zje ani mysz tez nie.
@PIES997: wiem gdzie zmierzasz: latanie to najbezpieczniejszy sposób transportu i tak dalej. Ja to wszystko wiem i co z tego. Dobrze, że to jest chyba moja jedyna fobia, bo jakbym miał na przykład taką trypofobię - strach przed dziurami to by było średnio.