Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, jestem amatorem który chciałby zacząć przygodę ze slalomem. Co polecacie na początek? (PS: tak czytałem FAQ)
Czytałem różne opinie że Seba FRX na początek najlepsze itp. itd.Lecz zaintrygowały mnie te rolki PowerSlide Vi FSK przecena z 1000cośtam na 590 i zastanawiam się czy będą dobre (mają nietypowe 'zaczepy' które wydają się nie być jakoś super wytrzymałe), dodam że poza slalomem chciałbym też móc sobie na nich pojeździć tu i tam. Jeżeli macie jakieś swoje typy co do rolek to również z chęcią wysłucham.
A jak ktoś jest jeszcze z Wrocka to możemy się nawet umówić na forum muzyki czy coś :)

W ogóle co myślicie na temat tych sprzętów. Dodam że kiedyś miałem Rolki z Biedry za 100zł z wymienionymi kołami od Rollerblade'a i były spoko więc podejrzewam że wszystkie +500-600pln będą dla mnie jak marzenie.
#rolki
  • 19
  • Odpowiedz
@kacper1302: hej :) super że chcesz zacząć slalomować :) osobiście wybrałabym Seby FRX (ja od nich zaczynałam), i już mówię dlaczego. Jeżeli chcesz sobie pojeździć dystanse i ćwiczyć slalom te Seby mają jedną przewagę - mają regulację flat-banan w śrubach w szynie - możesz to sobie regulować w zależności od tego co chcesz w danej chwili robić (chociaż ja osobiście i dystanse i po mieście i slalom jeżdżę na bananie) :)
  • Odpowiedz
@cegielka93: Dzięki, też tak słyszałem własnie :) A macie jakieś info na tematy tych co podesłałem wyżej. Jak taka promka jest to żal nie skorzystać :) Co do "sebixów" to powód jest błahy i dla nie których może wydawać się dziwny, ale nie podobają mi się czarne, szukałem kolorowych i nie znalazłem, tylko czarne i białe :/
  • Odpowiedz
@kacper1302: dawaj znać, czy gdzieś nie uciska, nie powoduje obtarć itp, bo ogólnie imperiale potrafią być niewdzięczne w tej kwestii. Po drugie nie patrz na komentarze, że slalom jest dla dziewczyn i pedałów - zazwyczaj osoby ciągle przytaczające jaki to slalom jest pedalski, to wybitni freerider'owcy, którzy nauczyli się paru podstawowych slajdów, umieją zjechać na najprostszych schodach tyłem (przodem by się zabili) i myślą, że są bogami :D.
  • Odpowiedz
@Forrest_Gump: dzięki :) własnie trochę mnie uciskają w okolicach kostki (pod kostką) ale mam nadzieje że to pierwsze dni tylko i potem będzie lepiej, nie miałem rolki na nodze od 5 lat chyba . Jutro kupuje full ochraniacze, kask i będę trenował :D

( A i nie miałem jeszcze uformowanego buta (termocośtam) więc może dlatego. Dopiero dzisiaj bawiłem się piekarnikiem. )
  • Odpowiedz
@kacper1302: Pytanie, czy imperiale nadają się do termoformowania. Liner, czyli ta wewnętrzna skarpeta, jeśli jest przeznaczony do termo to powinno tam widnieć, albo być wspomniane gdzieś. Skorup raczej do piekarnika całych nie wkłada się, tylko miejscowo odbarcza. Rolki z zintegrowanym butem, czyli bezlinerowe można termoformować całe w piekarniku (z termoobiegiem) wystarczy, kółka zdjąć i pamiętać zasady, by nie stawać w nich, tylko siedzieć itc. Znajomy ostatnio rozgrzał suszarką miejscowo tam gdzie
  • Odpowiedz
@Forrest_Gump: Tak, te co kupiłem miały tą skarpetę do termoformowania. Jak nie przestanie uciskać do 2 tygodni, bo podejrzewam że wtedy już moja noga powinna się przyzwyczaić to coś się pomyśli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie są mega super, szybkie i stabilne.
Polecacie jakąś stronkę, tut na YT który fajnie tłumaczy step by step jak robić tricki itp?
  • Odpowiedz