Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirunie, czy robie to dobrze ?

Mam prace zmianowa na statku, pracuje od 6 do 18 badz nocki od 18 do 6. Trenuje z malymi przerwami od okolo 1,5 roku, srednio zadowolony z efektow. Od jakichs 3 miesiecy trenuje programem Upper/Lower. Wzrost 182 waga 84 kg, raczej skinny fat z ulanym brzuchem. Pracuje tydzien na statku/ tydzien w domu, jest to dosc istotne poniewaz na statku musze jesc co mi dadza a w domu wiadomo. Postanowilem wejsc na IF’a i od 4 dni mam okienko zywieniowe w godzinach 11/12-18 bo tak wydaja nam posilki. Tu pojawia sie maly problem bo ostatni posilek jem od razu po pracy bo potem zwijaja kucharze. Trening robie ok. godziny 19-19:30 i tak schodzi mi do prawie dwoch godzin w dni z cardio. Tazke mamy godzine 21:30 i zaraz trzeba sie klasc spac (potrzebuje ok.7h snu) bo o 5-20 pobudka.
I tu moje pytanie czy w takiej sytuacji powinienem jesc posilek potreningowy czy czekac do nastepnego okienka ? I czy macie moze jakies rady odnosnie silowni kto pracuje w takim trybie ? Pozdro

#mikrokoksy
#silownia
  • 14
@Monsterizeme: jak dla mnie potreningowy to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i powinien on występować zawsze. Kup sobie jakieś białko w proszku plus np płatki owsiane(to chyba możesz zabrać na statek?) I jesz to jaki potreningowy żeby chociaż coś było. Możesz dodać też ewnetualnie orzechy/masło orzechowe o ile makro pozwala.
@151346136: czyli wydluzam swoje okienko o 4 godziny i czy to jest ok ? Tak redukuje wiec moze sie przemecze troche a po redukcji zaczne jesc potreningowo. Dodam ze jestem syty po tej kolacji dosyc dlugo wiec nie meczy mnie glod.
@Estetykatopodstawa: tak, mamy tu platki owsiane i posiadam bialeczko wiec jest taka mozliwosc. Kwestia bardziej co mi bardziej zaszkodzi czy zlamanie okienka czy niejedzenie :)
@Monsterizeme dobry fejm IFa bierze sie nie z jego rzekomego zbawirnnego wplywu ba HGH, tylko dlatego, ze latwiej jedt trzymac miche. Latwiej jest psychicznie znosić deficyt. Zwyczajnie na IF latwiej jest nie przekraczac kaloryki.

Jak to nie jest dla Ciebie problemem to spokojnie mozesz sobie wydluzyc okienko
@151346136: bo jak się nic nie je 16-18 czy 20h to nie dość, że poziom cukru będzie bardzo niski, dzięki czemu redu będzie bardzo efektywne, to jeszcze dodatkowo po takim okresie niejedzenia stężenie hormonu wzrostu w organiźmie diametralnie wzrasta, więc warto to wykorzystać, bo gdy coś zjemy to wówczas już to stężenie opada :p
@kubaq122 tak jak myslalem. #!$%@? o HGH.
Jak kaloryka sie zgadza, to inne rzeczy typu poziom cukru ma znaczenie bliskie zeru.
A 'diametralne' wzrosty to mit.

HGH musi sie przelozyc na IGF-1 i dopiero to ma znaczenie przy budowie miecha.
I to nie jest tak ze 2x hgh da ci 2x igf1 a juz na pewno nie 2x budowanie miecha.
Efekt jest pomijalny
@151346136: hmm, no to uporządkujmy

niski poziom cukru - organizm w trakcie treningu skądś musi brać energię, no więc ma do wyboru - fat i mięso

jeżeli postąpimy odpowiednie kroki w stronę zapobiegnięcia katabolizmowi to wygląda to na przepis na dobrą redu :p

nie wiem, może jakieś BCAA przed treningiem? :p
@Monsterizeme: ja jak jeździłem w delegacje, to brałem swoje żarcie. Że śniadania jajka i pieczywo, reszta sam w wolnowarze, bo bym zdechł na tym, co tam było na stołówkach i innych takich. Jeśli możesz coś sam pokombinować, to zawsze będzie lepiej, bo wiesz dokładnie co jesz, to ułatwia sprawę.

If to tylko metoda, może ci pasować, może nie. To już od ciebie zależy, jak się będziesz czuł i w ogóle.

Praca