Wpis z mikrobloga

  • 1
@KocieTruchlo niestety :( już pomijam że często wtedy nie do końca ogarniaja jak się zachować podczas zabawy i mogą używać więcej siły niż powinny o kuwecie nawet nie wspomnę :(
  • Odpowiedz
@Papercat: mój ma +/- 3 miesiące. Wzięty był półtora tygodnia temu. Najlepiej brać takiego większego, żeby mógł oczywiście sam jeść. I tak jak mireczki i Mirabelki wyżej napisali, matka takiego kotka wszystkiego go nauczy.
  • Odpowiedz
@Mleko_Czekoladowe: ale kocie sprawy potrzebują jakiegoś utrwalenia i powtarzania jakiś czas, ogarnął pierwszą serię kuwety, a przy zmianie żwirku nie ogarnął ( ͡° ͜ʖ ͡°) za małe kocie i jeszcze chore, nieszczęście chodzące.

@vkzk: prawda taka. Najgorsze jest to, że ze zwierzętami to trochę jak z dziećmi, jak ktoś dziwnie bądź źle wychowuje dziecko, to nie zrobisz zbyt wiele, chyba że występuje jakaś przemoc. Tylko zwierzęta
  • Odpowiedz
@KocieTruchlo: To fakt, że walił poza kuwetą ale nie wiem czy to dlatego, że sprzątałem mu co dwa dni i miał trochę pełną kuwete. Miał dwa razy tak, zę się wyrywał jak nigdy i jak go puściłem to od razu do kuwety także obastawiam na pełną kuwete.
  • Odpowiedz
  • 1
@KocieTruchlo często ta pewność ludzi, że z kotem jest wszystko ok bo sobie radzi jest spowodowana tym, że mają koty wychodzące więc jakby nie patrzeć to nie mają zielonego pojęcia co z nim się dzieje
  • Odpowiedz
  • 4
@Mleko_Czekoladowe posiedzi w kącie 2-3 dni i mu przejdzie. Bez przesady :) mój był całkowicie dziki, miał jakieś 4 miesiące jak go wzięłam, pierwszy tydzień spędził za lodówką i wychodził tylko w nocy, następny tydzień zwiedzal mieszkanie i przychodził się położyć przy kimś, pozniej jak się przyzwyczaił to taki przytulak że jezu. Teraz to by się tylko dawał głaskać i bawić. Polecam :)
  • Odpowiedz
@Mleko_Czekoladowe: i tak będzie się bał przez pierwszy tydzień czy dwa, w kociej naturze jest uważanie na nowy teren i stopniowe obwąchanie wszystkiego. Trzeba po prostu dać czas i nie łapać, nie tulić na siłę, nie straszyć, dać być w tym kącie i tyle. Trudno się opanować, bo puchate kitku siedzi gdzieś w jednym pomieszczeniu, ale to jest fundament takiego poczucia bezpieczeństwa dla zwierzaka i trzeba przeboleć ten czas.
Jeden przyjdzie
  • Odpowiedz
@kopnietawglowe: To jest zwierzak nocny. Nie wyciągaj go z dziury na siłę. Kiedy zrobi się cicho i ciemno wyjdzie i zacznie powoli ogarniać swoje otoczenie. Zostaw mu gdzieś jedzenie i wodę, sam znajdzie. I daj mu czas.
  • Odpowiedz