Wpis z mikrobloga

Mireczki Kochane, jest tu ktoś, kto zajmuje się najmem długoterminowym/abonamentem na auto? Bo mam już powoli dość szukania używek - ile to nerwów i czasu kosztuje... Zastanawiam się jaki byłby miesięczny koszt auta w abonamencie przy następujących kryteriach:
- auto do 60 tys.
- wpłata początkowa 20%
- okres 4 lat
- max. roczny przebieg: 20 tys.

Oczywiście chodzi mi o to jak bardzo niską ratę można uzyskać przy takich parametrach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Auto potrzebne do codziennych dojazdów do pracy dla dwóch osób, bo niestety dotychczasowe poszło na żyletki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

PS. "Dołóż 200 tys. i kup coś porządnego" - to następnym razem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#samochody #motoryzacja #kupnosamochodu #kupautozmikro #leasing #wynajemsamochodu
  • 44
@TomdeX: no dobrze by było z salonu - płacę, jeżdżę i nic poza laniem paliwa mnie nie interesuje - ale obawiam się miesięcznych kosztów takiej usługi, dlatego szukam tu kogoś kto jest w temacie i mógłby coś podpowiedzieć...
@szrono: Przykład Skody Rapid, auto za 75 tysięcy złotych (dobra wersja, nie podstawa), wpłata 20%, 4 lata wynajmu, w cenie ubezpieczenie, rata około 850 zł. Jeśli chodzi o takie wynajem to grupa VW ma najlepsze warunki, inne marki także mają, ale wtedy wychodzi to więcej.
Po tych 4 latach masz wybór - brać nowe auto, a to oddać, rozłożyć na raty pozostałą kwotę do zapłaty (w tym przypadku około 35 tys.
@szrono z tego co mi wiadomo to najlepszą ofertę leasingową w tym momencie ma audi i opel. Oczywiście najlepszym wyjściem w tych dwóch przypadkach jest posiadanie działalności, być na VAT i leasing odpowiednio wliczać sobie w koszty i w takim przypadku na luzie od ceny netto odejmujesz sobie 41-42%. W linku trzymaj kalkulator, z którego niedawno korzystałem jak znajomy zastanawiał się nad wzięciem samochodu w wynajem długoterminowy.

@kondzioqr: na działalność to już w ogóle bajka, ale niestety oboje z żoną jesteśmy w tej chwili na UoP...
Audi raczej odpada, bo tam ceny od 80 paru się zaczynają z tego co widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cube: Dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) interesuje mnie nowe auto (większe niż Skoda Citigo ( ͡° ͜ʖ ͡°) )za które nie wydam miesięcznie majątku, a którym w miarę sprawnie będę mógł poruszać się po mieście nie martwiąc się czy się za chwile nie rozsypie...
@szrono: W tym masz przeglądy, OC+AC, pomoc drogową w razie czego, tylko lejesz paliwo i jeździsz. Pewnie, jak można odliczyć sobie VAT to może i lepiej leasing, ale jak nie to wynajem to naprawdę spoko rozwiązanie, jeśli te 850-900 zł miesięcznie cię nie zaboli, nie mówię żeby wybrał akurat coś z grupy VW, ale warto poprzeglądać co inni mają do zaoferowania.
Fabię masz w dobrej kasie, dobrze doposażona to wydatek 700
@TomdeX: Właśnie o Fabii też myślałem - do miasta chyba w sam raz, a i koszt miesięczny niski. Pytanie czy te ceny w ich Kredycie Niskich Rat można negocjować, bo gdzieś czytałem, że jeśli auto w najem/abonament to cena katalogowa nie podlega negocjacji...
@szrono: Wszystko zależy od dealera, nawet jeśli nie będzie można nic ugrać to można ugrać u nich upust na auto, a najem wziąć w zewnętrznej firmie, czasem tak wyjdzie nawet taniej.
@szrono zakładając, że interesuje Cię Audi A3 w standardowym wyposażeniu, która w salonie kosztuje 110 tys. zł (oczywiście na luzie można od tego utargować 10 tys. ale załóżmy, że zamiast się targować to w tej cenie zażyczyłeś sobie skórzane fotele), przy czym Twoje 20% wkładu własnego wynosi 22 tys. zł.
Rzecz jasna po upłynięciu okresu wynajmu jest możliwość wykupienia samochodu załóżmy za dopłatą 60 tys, więc wychodzi na to, że zostaje nam
Przykład Skody Rapid, auto za 75 tysięcy złotych (dobra wersja, nie podstawa), wpłata 20%, 4 lata wynajmu, w cenie ubezpieczenie, rata około 850 zł. Jeśli chodzi o takie wynajem to grupa VW ma najlepsze warunki, inne marki także mają, ale wtedy wychodzi to więcej.

Po tych 4 latach masz wybór - brać nowe auto, a to oddać, rozłożyć na raty pozostałą kwotę do zapłaty (w tym przypadku około 35 tys. zł)


@
P.S Wszystko liczone na max szybko, nie wziąłem pod uwagę amortyzacji samochodu, która leasingodawca też jakoś wlicza w ratę leasingu, ale cena, którą podałem jest już dobrym wyznacznikiem.
Wszystko zależy od dealera, nawet jeśli nie będzie można nic ugrać to można ugrać u nich upust na auto, a najem wziąć w zewnętrznej firmie, czasem tak wyjdzie nawet taniej


@TomdeX: Jakie zewnętrzne firmy masz na myśli? Jakie warto brać pod uwagę przy takim wariancie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)