Wpis z mikrobloga

Mireczki ktoś mi pomoże ? Mam problem z komputerem a właściwie z Windows 7 .Komputer jest tylko używany do celów malutkiej firmy,program magazynowy .Program jak i Windows legalny .Nic na niego nie ściągam,praktycznie żadnych programów itd . Do sedna,problem jest taki że na dysku C ( system ) od jakiegoś czasu znika miejsce na dysku,obecnie zostało mi na dziś 51,6 MB z 49,9 GB po dzisiejszej aktualizacji Windowsa ,przed aktualizacją miałem jakieś 260 MB a kilka dni temu ponad 500 MB .Maleje to od dłuższego czasu,ale teraz doszło już do takiego stanu że mam obawy że za chwile będzie brak miejsca i zaczną się jakieś problemy .Dysk D mam praktycznie kilka % zajętego miejsca .Ktoś podpowie jak w prosty sposób z tym sobie poradzić,nie jestem fachowcem w komputerach ataki stan nie jest chyba normalny .Z góry bardzo dziękuje .
#windows #windows7 #windows10 #komputery
  • 24
@126technics: Możesz spróbować standardowego oczyszczania dysku, WiseCleaner i/lub CCleaner. Ale bardzo możliwe, że aktualnie Windows 7 z wszystkimi aktualizacjami podchodzi w okolice 50.00GB i jeśli chcesz mieć aktualny system z wszystkimi poprawkami to nic z tym nie zrobisz.
A nie idzie zwiększyć pojemności Dysku C kosztem dysku D


@126technics: Da się zrobić. Musisz przenieść wszystkie dane z dysku D na jakiś inny dysk (pendrive, itp.)
Następnie w systemie Windows korzystając z narzędzia zarządzanie dyskami (screen), usunąć partycję D i następnie użyć funkcji (zaznaczając partycję C) "Rozszerz wolumin". Możesz rozszerzyć tylko o wymaganą wartość i na pozostałej części na nowo utworzyć dysk D.
balrog84 - > A nie idzie zwiększyć pojemności Dysku C kosztem dysku D

@126technics...

źródło: comment_MOwkF45kFg21Y5z9Yki64U6p1DF6Vf62.jpg

Pobierz
Zrobiłem skanowanie oczyszczania plików systemowych i wyskoczyło mi ( te są takie duże )

- Windows update 16,0 GB !

-Pliki kopii zapasowej 920 MB

Czy to może być ten problem ?

Dałem żeby wyczyściło ale idzie ponad 30 minut na pasku mało to się zmienia więc nie wiem.....

Prędzej usunąłem wszystkie pliki z katalogów :

C :\Windows\software Distribution\Download

C:\Windows\Prefetch

I tu zyskałem około 1,8 GB i tyle mam na razie wolnego,ale
@handballer: Zrobiłem to oczyszczanie ,zrobiło sie ponad 5 GB miejsca .Wyłączyłem komputer i włączyłem i od około 2 godzin wisi " konfigurowanie systemu Windows .Ukończono 100 % .Nie wyłączaj komputera " I co teraz? Czekać dalej ,tylko kółeczko się kreci .
@126technics: to chyba dlatego że usunąłeś folder
C :\Windows\software Distribution\Download

Też kiedyś go wywaliłem i miałem dokładnie tak samo. Od tej pory nie usuwam ręcznie tylko przez to oczyszczanie. Przeczekałem to konfigurowanie i system się uruchomił normalnie. Trwało to u mnie chyba ze 3 godziny