Wpis z mikrobloga

Sporadycznie jestem świadkiem januszostwa naszego narodu, ale dzisiaj i ja to zobaczyłem na własne oczy. Godzina 7:10 idę wyjątkowo po bułki na śniadanie do Kauflanda a tam kolejka przy kasach na 40 m. Ludzie się kotłuja, zniecierpliwieni, niektórzy widać, że z ulgą na twarzy stoją bo się im udało. Jaki to biznes zrobili? Ano kupili cukier po 1.36 zł kg. Nie wiem skąd to się bierze bo kupując 30 kg masz zapas do 2040 roku. A tyle średnio załadowanie w koszyku. Może chcą to w spadku zostawić Brajanowi, albo zwyczajnie slodza łopate do kawy. Cebula głęboko siedzi w narodzie. #cebula #januszebiznesu #dziendobry #polakicebulaki
ukaasztg - Sporadycznie jestem świadkiem januszostwa naszego narodu, ale dzisiaj i ja...

źródło: comment_GBuMIOQyUAVHeqnaNXOnhYA5t8vU5lr3.jpg

Pobierz
  • 266
@ukaasztg: Sam muszę taniego poszukać. Owoce sa tanie jak cebua w tym roku. Trzeba przetwory robić.
A jak ktoś ma owoce z własnego drzewa, to cukier to JEDYNY koszt przetworów.
Więc nic dziwnego że oszczędzają.

To jedno.
A drugie... moja partnerka jest z takiego domu gdzie cukier sie na 10kg porcje kupowało, żeby był tańszy na dłużej.
To kwestia światopoglądowa, bo zwrócenie uwagi że zaoszczędzenie 4 zł (40groszyx10kg) przez np. 3