Wpis z mikrobloga

Czy znajda sie chetne #rozowepaski z #bialystok ktore odwiedzilyby nasz butik odziezowy i podpowiedzialy co robimy nie tak? Razem z innym mireczkiem prowadzimy sklep z damskimi ciuszkami i w ostatnim miesiacu mocno spadly nam obroty. Przyda sie kazda pomoc, postaramy sie odwdzieczyc w bluzeczkach. Oczywiscie wszystkie #rozowypasek maja u nas rabacik, tak samo panowie co chca zrobic przyjemnosc swojej lepszej polowce. Sklep Hi! W CH Auchan produkcyjna (na przeciwko orsay).

#mirabelkopomusz #ubierajsiezwykopem #modadamska #podlasie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 107
  • Odpowiedz
@ernst_stavro_blofeld: W dzisiejszych czasach to marketing odwala 70% roboty, tyle mogę powiedzieć. Stare czasy się skończyły, gdzie stawiałeś sklep i ludzie z ulicy przychodzili. Sieciówki zdominowały takie sklepy. Musicie się czymś wyróżniać + mieć zajebistą reklamę, bo bez tego kiepsko. Dodatkowo targetem mają być młode dupery / studentki, bo to one robią najwięcej zakupów. A te ciuchy na wystawie to chyba dla 30+
  • Odpowiedz
W weekend będę w Białymstoku więc na pewno odwiedzę więc ocena z perspektywy klienta będzie pełniejsza. Z tego co widzę po zdjęciach na fb, wydaje mi się, że trzeba byłoby zmienić oświetlenie na jaśniejsze żeby przyciągnąć uwagę. Dodatkowo jak już zostało wcześniej wspomniane zadbać o witryny i stylizacje manekinow, bo zaprezentowane na zdjęciach raczej nie zachęcają.
Wspomniałeś o markach, które chcesz wprowadzić do outletu. Marki z sieci Inditex są raczej łatwo dostępne,
  • Odpowiedz
@ernst_stavro_blofeld Jako były sprzedawca w odzieżówce to podpowiem, że najpierw zajmij się witryną, tak jak u góry Ci już podpowiadali. Manekin musi przyciągać wzrok i skusić, żeby wejść do środka. Duże tabliczki z cenami. Po drugie w sklepie brak ładu i porządku. Jak poukladasz kolorystycznie ciuchy będzie o wiele ładniej. Jest bardzo pusto, można dać stół ze swetrami. Stojak na środek z promocjami z wielkimi szyldem, żeby było go widać z zewnątrz.
  • Odpowiedz
@addicted44 Nie no spoko dalas mi duzo do myslenia. A jezeli powiem tobie ze mozna dorwac stocka massimo dutti za podobne oieniadze to polecilabys massimo czy jednak to co dalas w linkach?

@P_aul_a Zapraszam kolezanko. :) Wzielismy w tamtym tygodniu 40sztuk vero moda, selected, only i vila clothes ale jak rozwiesilem po skleoie to sie rozplynelo w aktualnym towarze. Trudno mi powiedziec nawet w ktorym miejscu sa te rzeczy, byc moze pojdziemy
  • Odpowiedz
  • 5
@ernst_stavro_blofeld
Witaj. Moze nie wszysycy sie zgodza z moja opinia i poczuciem estetyki ale.
- te male kapelusze ze zdjecia z witryny #!$%@? bym do kosza bo to jest target 60+ na dzialke.
- przebieralnie wygladaja jak na szmateksach wieja jak to powiedziales latami 90 i to widac. Przymierzajac ciuchy chcemy sie czuc w nich dobrze a takie prlowskie pomieszczenie i #!$%@? haczyki ( jezeli dobrze widze) to nie jest dobry kierunek.
  • Odpowiedz
@czokon Postanowione bedziemy remontowac, jak budzet pozwoli to w pierwszej kolejnosci takie deski i na tym wieszaki https://youtu.be/3bc-fqmSsn4 Nastepnie oswietlenie i dopiero pozniej przymierzalnie, sorry za dyskomfort gram takimk kartami jakie mam. Co dl witryny to musze pomyslec, zbyt wiele osob zwrocilo uwage bym cos z tym zrobil, bede moal o czym myslec przy herbatce. Logo zostaje, jak mam miec tysiaczka luzem to wole wydac w remonty lub towar. Z rzeczy poczytanych
  • Odpowiedz
@ernst_stavro_blofeld skanowalismy kody kreskowe skanerem. Programu nie pamiętam niestety, ale to było parę lat temu, więc pewnie coś się w tym zmieniło :) a i jeszcze taka rada, że warto przyjąć do pracy ekspedientke bez doświadczenia, ale z cudownym uśmiechem. Niech się też godnie prezentuje w ciuchach jakie sprzedajecie - wizytówka chodząca. Nie ma nic gorszego niż naburmuszony sprzedawca. Ważne jest nawet jakich wieszaków używacie. Są takie, które niszczą ubrania niestety. Ważne
  • Odpowiedz
@ernst_stavro_blofeld: z tym tekstem o wyprzedaży to uważaj, bo to słowo jest uregulowane prawnie.

Odnośnie wyglądu sklepu, to współczuję gustu. Jaki sens ma otwieranie sklepu z odzieżą, gdy jedyne na czym potrafisz się wzorować to lumpex? Zacznij chodzić po sklepach i notuj sobie jak zorganizowana jest przestrzeń, jak eksponuje się asortyment. Z takich godnych uwagi, koniecznie zobacz na H&M, Medicine, czy Massimo Dutti (babskich nie znam po nazwach).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ernst_stavro_blofeld: te manekiny wyglądają tandetnie, mam na myśli ich pozy xD no i zmień światło te ciepłe barwy źle się kojarzą i daj jakieś światła na manekiny przy szybach zeby przykuwaly uwagę no i ceny wywies bo z tego co piszesz to sa dość niskie, a po sklepie tego nie widać kojarzy mi się bardziej z sklepem typu "nikt tu nie przychodzi więc #!$%@? wysokie ceny xd"
  • Odpowiedz
@ernst_stavro_blofeld: Wiesz co? Jak będziesz miał wolny dzień, to przejdź się po sklepach z ciuchami w cenach, które oferujesz i które możesz zdobyć w ramach ew. wymiany kolekcji i po prostu zrób zdjęcia po kolei każdego zakątka. Powrzucaj to do folderów i dodaj pliki z analizą jaka jest grupa docelowa tych sklepów, kto tam przychodzi (płeć, wiek itd.). Jeśli wiesz, że Twój towar spełnia potrzebę, która już istnieje, a Ty jej
  • Odpowiedz
  • 0
manekiny powinny byc wystylizowane w ostatnie 'krzyki mody'. kupcie parę pisemek dla różowych i czerpcie inspiracje stamtąd. Wiem z autopsji, ze nawet sztuczny tłum przyciąga kolejnego klienta, do pustego sklepu kazda boi się wejść, bo myśli, ze cos jest nie tak. Moze zatrudnilibyscie jakies malolaty z gimbazy za maly pieniadz, zeby robily sztuczny tlum w godzinach szczytu? :D dodatkowo, jak ktos pisał - napisy w stylu 'minus 70%' to podstawa. w sieciowkch
  • Odpowiedz