Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy zauważyliście się, ale pod każdym znaleziskiem dotyczącym tego, że ktoś coś tam zrobił (SPROFANOWAŁ) przeciw kościołowi, musi pojawić się taki komentarz xD
Nergal podarł Biblię? Niech podrze Koran albo Tore!!!!!!
Jakiś satyryk zrobił sobie zdjęcie dupą do papieża? Niech tak zrobi z Mahometem!!! Nie ma pomników Mahometa w każdej wsi tak jak z papieżakiem Polakiem? To niech zrobi tak w meczecie!!! A nie, tych w Polsce tez nie ma w każdej wsi. No to może wypnie dupę do jakiegoś Żyda? O tak, dobry pomysł, proponuję do Jezusa Chrystusa.

#neuropa #bekazkatoli #4konserwy
Niss - Nie wiem czy zauważyliście się, ale pod każdym znaleziskiem dotyczącym tego, ż...

źródło: comment_f3nGZgsiaJsHw2T4xQTmLNsDkRuYJT5F.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@sowiq: „religia w pełni pokojowa” - rozumiem, że tak twierdzisz, ponieważ jest to przez Ciebie ta wyznawana jako jedyna słuszna religia? Uprzedzając nie jestem zwolennikiem żadnej religii.
  • Odpowiedz
@Elaviart: Złe słowo obłożyłem cudzysłowem. Nie tyle co nie przyszło mi to do głowy, co uważam ze większość takich akcji nie ma kompletnie podłoża religijnego, a raczej chęć wzbudzenia taniej sensacji.
  • Odpowiedz
Począwszy od masowych mordów katolików w krajach islamskich


@sowiq: wyśmiewanie katolików ma jakikolwiek związek z ich mordami? XD

podarcie Biblii


@sowiq: temat wałkowany milion razy, odsyłam do orzeczenia sądu II instancji wobec sprawy Nergala. W skrócie - Nergal jest niewinny. 11 lat temu.

#!$%@? na krzyżu


@sowiq: Widziałeś to? To jest penis w spoczynku wpisany w rzeźbę krzyża. Uniewinniona,16 lat temu.

po głupie wybryki typu robienie sobie zdjęć w
  • Odpowiedz
@Niss: ciekawe jaki efekt może przynieść naśmiewanie się z największej religii w danym kraju, no pomyślmy. Wg. Homo oczywiscie skutek będzie pozytywny, nagle zatwardziali katole zaczną wielbić homo społeczności, ubierac się w tęczowe ciuchy, przywdziewać wymyślne skąpe stroje i chodzić na parady równości. No bo innego wytłumaczenia nie ma, nie?

Bo jak powiesz komuś z kimś się nie zgadzasz że jest głupi, nie ma racji i zaczniesz się z niego naśmiewać
  • Odpowiedz
Nie tyle co nie przyszło mi to do głowy, co uważam ze większość takich akcji nie ma kompletnie podłoża religijnego, a raczej chęć wzbudzenia taniej sensacji.


@ptbw: No to jest twoja prywatna, subiektywna interpretacja, trochę głupio oczekiwać że ktoś ją podzieli.
  • Odpowiedz
wyśmiewanie katolików ma jakikolwiek związek z ich mordami? XD


@anal_gazy: Doskonale wiesz, o co mi chodziło. Tami mamy polski język. Ale łatwiej obśmiać dwuznaczeniowość słówek, niż odnieść się do argumentu.

Widziałeś to? To jest penis w spoczynku wpisany w rzeźbę krzyża. Uniewinniona,16 lat temu.


@anal_gazy: Tak, widziałem. Podałem ten przykład, bo sprawa była głośna medialnie. Inny przykład to Nergal, który zrobił coś podobnego - przypiął figurkę Jezusa do dildo. Pytanie
  • Odpowiedz
@anal_gazy szybkie w Google i jeden z pierwszych wyników:

[...] wzrost liczby czynów motywowanych nienawiścią to ogólnoeuropejskie zjawisko. Według raportu OBWE za 2016 r. w Europie zanotowano 509 przestępstw wobec chrześcijan, o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.


O tym, że problemy mają gównie chrześcijanie, potwierdzają dane OBWE. Według raportu za 2016 r. spadła liczba przestępstw na tle antyislamskim. A w Polsce zmniejsza się liczba incydentów antysemickich. W 2017 r. było 112
  • Odpowiedz
@Niss Przecież to zwykła zagrywka lewactwa. Innych nie ruszą, bo są tolerancyjni, a przy okazji nie chcą stracić głowy. Normalny człowiek widzi tą obrzydliwą i wybiórczą ,,tolerancję,,
  • Odpowiedz
Doskonale wiesz, o co mi chodziło. Tami mamy polski język. Ale łatwiej obśmiać dwuznaczeniowość słówek, niż odnieść się do argumentu.


@sowiq: nie, nie wiem. Chrześcijanie żyjący w muzułmańskich krajach doskonale wiedzą jakie ryzyko to za sobą niesie. Nie mam czasu teraz na research ale byłbym w stanie postawić dolary przeciw kasztanom, że z rąk muzułmanów ginie nieporównywalnie więcej muzułmanów (innego odłamu) niż katolików/chrześcijan.

Pytanie czemu mają służyć takie akcje - rozgłosowi?
  • Odpowiedz
Hola. Ale to:

upokarzaną grupą, najbardziej szkalowaną i znienawidzoną


to sobie waść sam wyciągnąłeś z dupy. Ja nigdzie czegoś takiego nie napisałem. Napisałem tylko, że z katolików nieporównywalnie łatwiej drwić niż z innych religii, np. islamu. Chciałeś kilka przykładów szkalowania, to Ci napisałem pierwsze z brzegu. Przeczytaj jeszcze raz moje komentarze, bo dyskutujesz z argumentami, które sam wkładasz mi w usta.

Chrześcijanie żyjący w muzułmańskich krajach doskonale wiedzą jakie ryzyko to za
  • Odpowiedz
Nie jest ani nie było moją intencją przekonywanie innych, ot piszę co myślę.

@ptbw: Nigdzie ci nie zarzuciłem próby przekonywania kogokolwiek, po prostu ciekawi mnie sensowność publicznego wyrażania tak subiektywnych przemyśleń, które na pierwszy rzut oka nie mają żadnego odniesienia do całości.
To trochę jakby pisać "czerwony to gówno, trzeba być #!$%@? by lubić czerwony", tylko dlatego że się nie lubi czerwonego.
  • Odpowiedz
kierowane są tylko w jedną z nich, której obrażanie nie spowoduje żadnych konsekwencji


@ptbw: może tak być

ALBO
ewentualnie może chodzić o to, że obrażają religię która jest wszędzie w ich otoczeniu, której kłania się prezydent ich kraju i która głosami swoich duchownych dyktuje ważne sprawy społeczne. A której oni nie wyznają i w swym życiu nie chcą.
Któreś z nich. Nie jestem pewien.
  • Odpowiedz
@Naxster: Piszesz o religii jakby była to jakaś tajemnicza siła, stojąca za wszystkim (jak dla niektórych żydzi xD). Pewnie się nie zgodzisz ale to nie ona przez duchownych dyktuje nam co mamy myśleć o "sprawach społecznych", tylko właśnie kler wykorzystuje ją jako narzędzie do osiągania swoich pożałowania godnych celów.
  • Odpowiedz
nie spowoduje żadnych konsekwencji


@ptbw: przecież powoduje, katolicy są dość agresywni, sam dostawałem pogróżki i obietnicę pobicia na tym portalu.
  • Odpowiedz
Wytłumaczenie jest dość proste, wszystkie te antyreligijne "ataki" kierowane są tylko w jedną z nich, której obrażanie nie spowoduje żadnych konsekwencji. I właśnie to zgrywanie cwaniaka wpienia najbardziej.


@ptbw: Tak, szczególnie to widać na Wykopie, gdzie ludzie boją się atakować żydów i muzułmanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz